21:23:48 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تامین پزشک متخصص برای ارتقای خدمات درمانی در شهرستان ها مدنظر است
به گزارش خبرنگار مهر، حسن طاهراحمدی عصر دوشنبه در مراسم افتتاح پروژه سی تی اسکن بیمارستان امام سجاد(ع) شهرستان آشتیان اظهار داشت: دستگاه سی تی اسکن این بیمارستان توسط یک موسسه تصویربرداری پزشکی اهدا شده و در این مرکز روزانه شش تا ١٠ مورد سی تی اسکن به انجام می رسد. وی افزود:در حال حاضر […]
تامین پزشک متخصص برای ارتقای خدمات درمانی در شهرستان ها مدنظر است

به گزارش خبرنگار مهر، حسن طاهراحمدی عصر دوشنبه در مراسم افتتاح پروژه سی تی اسکن بیمارستان امام سجاد(ع) شهرستان آشتیان اظهار داشت: دستگاه سی تی اسکن این بیمارستان توسط یک موسسه تصویربرداری پزشکی اهدا شده و در این مرکز روزانه شش تا ١٠ مورد سی تی اسکن به انجام می رسد.

وی افزود:در حال حاضر ٢٨ پزشک در شهرستان آشتیان فعال هستند که از این تعداد ١٣ پزشک متخصص اطفال، زنان، بیهوشی، رادیولوژی و گوش، حلق و بینی و مابقی آنها پزشک عمومی هستند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت ظرفیت پزشک رادیولوژی، پزشک مرتبط هفته ای سه روز در این مرکز و سه روز در شهرستان تفرش حضور می یابد.

طاهراحمدی تصریح کرد: خوشبختانه پیرو اجرای طرح تحول نظام سلامت اقدامات مطلوبی به انجام رسیده که تهیه تجهیزات درمانی یک نمونه از این اقدامات است، همچنین با مشکل جدی کمبود کادر پزشکی مواجه نیستیم اما ممکن است انتظارات مردمی افزایش یابد.

وی ادامه داد: پزشکان مراکز درمانی شهرهای کم جمعیت می توانند پس از اتمام طرح، شهر محل کار را ترک کنند و نمی توانیم آنها را ملزم به ماندن کنیم، باتوجه به سرانه جمعیتی، حضور پزشک اورتوپد در این شهرستان ممکن نیست و حتی در مرکز استان نیز با کمبود پزشک اورتوپد مواجه هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان کرد: در حال حاضر سه دندانپزشک و سه داروساز در شهرستان آشتیان فعالیت دارند و تعداد واحدهای دیالیز موجود در این شهرستان از چهار مورد به هشت مورد افزایش یافته و اتاق جراحی چشم این بیمارستان نیز  دو روز در هفته فعالیت دارد.

تبليغات
بانک پاسارگاد