13:14:58 - شنبه 29 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تالیفات آیت‌الله هاشمی شاهرودی؛ ذخیره‌ای ارزشمند برای حوزه‌های علمیه
گروه سیاست و اقتصاد – امام جمعه موقت محلات گفت: ۳۵ عنوان از علوم تشیع از آثار آیت‌الله هاشمی شاهرودی است که به‌عنوان ذخیره‌ای ارزشمند در اختیار حوزه‌های علمیه است، علم ارزش ذاتی خود را دارد، اما ارزش این علم زمانی بالا می‌رود که شخص بعد از خود این علم را در قالب باقیات‌الصالحات به دیگران بیاموزد.
تالیفات آیت‌الله هاشمی شاهرودی؛ ذخیره‌ای ارزشمند برای حوزه‌های علمیه

به گزارش خبرگزاری ایکنا از استان مرکزی، حجتالاسلام حسین نیکویی امام جمعه موقت محلات در مراسم یادبود ارتحال آیتالله شاهرودی که شامگاه ۶ دیماه در مسجد القائم(عج) برگزار شد، اظهار کرد: اگر عمر در جایگاه حقیقی خود استفاده شود ارزش زیادی در آخرت دارد، در باب استفاده صحیح از عمر روایات زیادی نقل شده است؛ امام حسین(ع) میفرمایند: در عمری که به تو داده شده جهت اهداف عالیه الهی استفاده کن؛ لذا تمام ارزش انسان به علم و استفاده آن در زندگی اوست.
وی افزود: پیامبر یک لحظه نشستن در محضر عالم را ارزشمندتر از هزار تشییع جنازه شهید و چندین ختم قرآن دانستهاند. مرحوم آیتالله شاهرودی پرورش یافته در خانوادهای علمی است، در محضر علمایی همچون امام خمینی(ره)، آیتالله سید محمدباقر صدر و آیتالله خوئی کسب فیض کرده است و ایشان در زمانی ملبس به لباس روحانیت میشوند که در عراق خفقان بوده است.
حجتالاسلام نیکویی تصریح کرد: پس از هجرت ایشان به ایران ریاست قوه قضائیه را بر عهده گرفتند، در دوره ۱۰ساله ایشان با ۲۹ لایحه توسعه قضائی به مجلس رفت و تمام این لوایح تصویب شدند. ۳۵ عنوان از علوم تشیع از آثار ایشان است، علم ارزش ذاتی خود را دارد اما ارزش این علم زمانی بالا میرود که شخص بعد از خود این علم را در قالب باقیاتالصالحات به دیگران بیاموزد.
وی با قیاس بین شهید و عالم ادامه داد: در روایت مداد العلماء افضل من دماء الشهداء، گفته شده مداد عالم بهتر از خون شهید است؛ اینکه به مداد اشاره شده یعنی عالم وقتی ارزشمندتر از شهید میشود که این علم را به دیگران بیاموزد و انتقال دهد. حتی مقام عالی شهید هم به دلیل این است که شهید با اهدای جانش مسیر را برای هدایت انسانها باز میکند.
استاد حوزههای علمیه بیان کرد: زندگی آیتالله هاشمی شاهرودی خاری در چشم دشمن بوده است، در سال ۹۲ ایشان به اصرار خانواده و پزشکان به آلمان میروند و دکتر سمیعی ایشان را معالجه میکند. افرادی دکتر سمیعی را بعد از این عمل مورد حمله قرار دادند ولی دکتر سمیعی در مصاحبه با شبکههای بیگانه گفت که ایشان را نمیشناختم و در قسم پزشکیام یاد کردم که رنگ و پوست و نژاد مد نظرم نباشد. غربیها درمان یک انسان را با سیاست در آمیختند و پوشالی بودن ادعای انسانیت خود را برای چندمین بار ثابت کردند.
وی با اشاره به حیاتبخش بودن علم قرآن افزود: شبی که امیرالمومنین(ع) در بستر پیامبر(ص) خوابیدند آیاتی نازل شد که نشان میدهد هر کس عمرش را برای خداوند هزینه کند در عوض رضایت خداوند را به دست خواهد آورد.
انتهای پیام
منبع :: http://markazi.iqna.ir

خبر جدید  امروز کانون توجهات دشمن اصل ولایت‌فقیه و شخص رهبری است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد