18:43:29 - پنج‌شنبه 11 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بی تفاوتی و فقدان پرسشگری شهروندان عامل عدم توسعه شهری است
اراک- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: بی تفاوتی و پرسشگر نبودن مردم اراک عامل رکود در توسعه این شهر است و شهروندان اراک باید از این آفت فاصله بگیرند.
بی تفاوتی و فقدان پرسشگری شهروندان عامل عدم توسعه شهری است

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زندیه وکیلی روز پنج شنبه در آئین معارفه و تکریم شهردار اراک و رونمایی از سرود اراک، اظهار داشت: زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری در استان به ویژه اراک مهیا است و برای جذب سرمایه گذار باید شرایط امن فراهم شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی افزود: شهرداری‌ها با توجه به منابع موجود و شرایط حاکم بر کشور باید به سمت جذب و جلب سرمایه‌گذار بروند.

زندوکیلی خاطرنشان کرد: زمینه زیرساخت‌ها برای جذب و جلب سرمایه گذار در استان به ویژه اراک مهیا است اما سرمایه گذار و سرمایه به دنبال یک فضا و محیط امن برای سرمایه گذاری می‌گردد، که این فضا بایستی در استان و اراک ایجاد شود.

خبر جدید  سارقان سابقه دار خودرو در کمیجان دستگیر شدند

وی بیان داشت: در اراک داشته‌ها باید به بلوغ و توسعه برسند و در همین راستا نیاز به تعصب از نوع مثبت داریم.

زندیه وکیلی تصریح کرد: در این ارتباط در اراک در حوزه‌های آثار هنری، فکری، رویدادهای اجتماعی فرهنگی و خلاء داریم که تقویت این موضوعات می‌تواند در توسعه شهری نقش تأثیرگذار ایفا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی با اشاره به بررسی‌های کارشناسی شورای فرهنگ عمومی کشور تصریح کرد: به دلیل مهاجرت‌های زیادی که به اراک اتفاق افتاده است، هویت اراک کم رنگ شده که فرهنگ‌های متعدد در این مورد دخیل هستند. بنابراین کارهای فرهنگی و اجتماعی همانند ایجاد سرود ویژه اراک و برخی دیگر از کارهای فرهنگی می‌تواند در زنده نگه داشتن فرهنگ منطقه بسیار مهم و تأثیر گذار باشد.

خبر جدید  تعیین تکلیف پروژه ۵۸ متری یکی از مهم‌ترین مطالبه اراکی‌ها است

زندیه وکیلی بیان داشت: به نظر من پایه توسعه هم بر همین اساس توسعه فرهنگ اجتماعی می‌تواند تقویت شود و این گونه هدف گذاری در شهر اراک خیلی مهم است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی اظهار داشت: موضوع مهمی که هم اکنون در مورد عدم توسعه شهری در اراک شاهد آن هستیم، بحث بی تفاوتی و پرسشگر نبودن مردم است که شاید یکی از دلایل همان موضوع مهاجرپذیری اراک باشد که باید این بی‌تفاوتی در جامعه اراک کم رنگ شود و دائم پیگیر مسائل توسعه شهری باشیم.

خبر جدید  آمادگی ۳۹پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای مرکزی برای امداد نوروزی

وی تصریح کرد: وقتی قلب برای شهر و وطن می تپد یک تعصب مثبت به وجود می‌آید که سازنده است. اما تعصب منفی و کورکورانه فاقد ارزش می‌باشد. بنابراین تعصب مثبت باید در جامعه اراک رشد و توسعه پیدا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی خطاب به شهردار جدید خاطرنشان کرد: در حوزه مدیریت شهری از افراد متخصص که در شهرداری وجود دارند برای توسعه شهر استفاده شود. شورای اسلامی نیز بر اساس قوانین موجود قدری دست شهردار را برای برخی تصمیمات باز بگذارد تا موجب توسعه شهری شود.

کد خبر ۴۵۸۸۱۵۲


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد