13:13:18 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیماری تب مالت در کمیجان ۵۷ درصد کاهش یافت
اراک – ایرنا – رئیس شبکه دامپزشکی کمیجان گفت: شیوع بیماری تب مالت در بین جامعه انسانی این شهرستان با اقدام های پیشگیرانه در ۹ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵۷ درصد کاهش یافت.
بیماری تب مالت در کمیجان ۵۷ درصد کاهش یافت

دکتر«رضا رضایی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۵ نفر از ابتدای سال جاری تا کنون به بیماری تب مالت مبتلا شده اند درحالی که شمار مبتلایان به این بیماری در مدت مشابه پارسال ۲۶ نفر بود.
وی ادامه داد: ۶۰ نفردر ۹ ماه سال ۹۲ در شهرستان کمیجان به بیماری تب مالت مبتلا شدند که تعداد مبتلایان به این بیماری با انجام اقدام های پیشگیرانه، واکسیناسیون و انجام تست در بین جمعیت دامی شهرستان در سال جاری حدود ۴۰۰ درصد کاهش یافته است.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کمیجان یاد آور شد: هشت هزار ۳۰۰ راس سر دام سنگین، ۲۹۵ هزار نوبت سر دام سبک علیه بیماری های مختلف دامی و مشترک و ۷۰۰ قلاده سگ از ابتدای سال جاری تا کنون علیه بیماری هاری واکسینه شده اند.
وی ادامه داد: با توجه به اقدام ها انجام شده در حوزه سایر بیماری های مشترک از جمله سل، هاری، سیاه زخم، مشمشه و تب کریمه کنگو، امسال موردی از ابتلا به این بیماری ها در کمیجان مشاهده نشده است.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کمیجان گفت: در حوزه بیماری های واگیردار دامی از جمله تب برفکی، لمپی اسکین، آبله با اقدام های پیشگیرانه انجام شده موردی از این بیماری ها در شهرستان مشاهده نشده و از نظر بیماری دامی شهرستان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
دکتر رضایی از کسب رتبه نخست این شهرستان در حوزه بهداشت و مدیریت دامی در سطح استان مرکزی خبر داد و گفت: با توجه به پوشش مناسب واکسیناسیون بیماری های مشترک انسان و دام و کاهش مبتلایان به تب مالت و سایر بیماری های مشترک و واگیردار دامی، این شهرستان بر اساس آمارهای سامانه رتبه بندی اداره کل دامپزشکی موفق به کسب این رتبه شده است.
کمیجان از توابع استان مرکزی و دارای ۳۹ هزار نفر جمعیت است که در ۱۰۱ کیلومتری اراک واقع شده است.
۱۹۵۵/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  19 میلیارد ریال سهم ماهانه اعتبارات فقر مطلق در مرکزی است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد