3:13:29 - پنج‌شنبه 14 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از ۴ هزار جانباز جنگ تحمیلی در استان مرکزی زندگی می‌کند
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: ۳۰ جانباز ضایعه نخاعی، ۱۴ جانباز بصیر ، ۲ هزار و  ۴۰۰ جانباز اعصاب و روان که از این تعداد ۷۷ مورد حاد است و جانباز شیمیایی هم یک هزار و ۶۹۴ جانباز  که ۱۰ مورد شیمیایی شدید است.
بیش از ۴ هزار جانباز جنگ تحمیلی در استان مرکزی زندگی می‌کند

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مرتضی انصاریفر عصر امروز در جلسه بزرگداشت روز شهدا که با حضور جمعی از خانواده شهدا برگزار شد با اشاره به اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی اظهار داشت: نهاد مقدس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ۲۲ اسفند سال ۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) تاسیس شد که تاسیس این نهاد نشان از نقش مهم فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم دارد.

وی افزود: با توجه به سخن امام خمینی(ره) که بنیاد شهید از همه بنیادها افضل است و مقام معظم رهبری هم در این باره گفتند بنیاد شهید باید به واسطه جامعه هدف شناخته شود نشاندهنده وظیفه مهم بنیاد شهید در جامعه است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه بنیاد شهید نهادی فرهنگی است، اقدامات بنیاد شهید هم با توجه به هرم سنی خانوادههای شاهد و ایثارگر در راستای کارهای فرهنگی است.

انصاریفر بیان کرد: خدمات معیشتی بنیاد شهید هم ضمیمه فرهنگی دارد، از جمله اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی ساخت مجتمع توانبخشی ورزشی با ارائه خدمات فرهنگی، ورزشی و توانبخشی به خانوادههای شهدا و ایثارگران است که یکی از مجتمعهای منحصر به فرد در کشور بوده که هماکنون آماده بهرهبرداری است.

وی عنوان کرد:تلاش میکنیم تا مجتمع مذکور قبل از سال ۹۸ افتتاح شود، این مجتمع ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع بنا دارد و بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان تاکنون هزینه شده که در ۶ ساختمان و ۳ طبقه است و استخر مجهز و سالنهای فوتبال و والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر دارد.

خبر جدید  مرکزی| اجرای طرح پسماند ساوه متوقف شد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی تصریح کرد: اجرای طرح سپاس که دیدار با خانوادههای شهدا و ایثارگر است توسط جمعی از مسئولان از جمله استاندار بهویژه در دهه فجر با خانواده شهدا استان مرکزی انجام شد و بر اساس آمارهای موجود ۵ هزار و ۳۸۲ شهید، ۱۴ هزار و ۲۲۷ نفر جانباز و ۷۴۲ نفر آزادگان، جانبازان ۷۰ درصد استان مرکزی ۱۹۵ نفر در استان مرکزی است.

انصاریفر ادامه داد: ۳۰ جانبازضایعه نخاعی داریم که ۱۴ جانباز بصیر ، ۲ هزار و ۴۰۰ جانباز اعصاب و روان که از این تعداد ۷۷ مورد حاد است و جانباز شیمیایی هم یک هزار و ۶۹۴ جانباز که ۱۰ مورد شیمیایی شدید است.

وی تصریح کرد: بیش از ۹۵ هزار و ۴۹۷ نفر جامعه ایثارگری به همراه خانواده است و ۶۴۹ گلزار مطهر شهدا در سطح استان مرکزی داریم که بیش از ۶۰۰ گلزار ساماندهی شدند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی خاطرنشان کرد: نزدیک به ۲ هزار دانشجو داریم که از سراسر کشور در ۶۲ مرکز آموزش عالی استان مرکزی مشغول به تحصیل هستند که بیش از ۵۰ درصد آنها رشتههای ارشد و دکترا هستند، ۱۱۳ نفر پزشکی، ۳۴۵ نفر پی اچ دی داریم که اکنون مشغول به تحصیل هستند.

انصاریفر اضافه کرد: تعداد ۷۲۵ نفردانش آموزان شاهد و ایثارگر است که در ۳۲ مرکز مدرسه شاهد و طرح پراکنده مشغول به تحصیل هستند.

وی تصریح کرد: وظیفه اصلی بنیاد شهید ماموریت فرهنگی است که تمام کارهای معیشتی و خدماتی پیوست فرهنگی دارد که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداشت نام و یاد شهدا قدم بر میدارد.

خبر جدید  ۲.۵ تن شکر با قیمت ۳۵۰۰ تومان در استان مرکزی توزیع می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی افزود: در بحث بیمه تکمیلی اکنون ۴۴ هزار نفر از خانوادههای شهدا و ایثارگر تحت پوشش بیمه تکمیلی بنیاد شهید هستند که با همکاری مسئولان خدمات بیمه تکمیلی یکپارچه شد.

انصاریفر بیان کرد: اکنون در قرارداد بیمهها ۲۶۰ قلم دارویی که بیمههای پایه تقبل نمیکنند بنیاد شهید پرداخت میکند داروهایی که مورد تایید وزارت بهداشت نیست ازجمله داروهای مکمل و غضروفساز که بیمههای بیمهگران آنها را داروهای تجاری مینامند نمیپذیرند.

وی بیان کرد: به سبب کمبود اعتبار سال گذشته ۳۵۰ مرکز پزشکی، درمانی و داروخانهای داشتیم که به تعداد ۲۵۰ مرکز تغییر کرده است، بیش از ۳ هزار نفر از خانوادههای والدین معظم شهدا و ایثارگر و جانبازان ۷۰ درصد و سایر جامعه هدف که دارای بیماریهای پر خطر هستند تحت پوشش پزشک پایش سلامت هستند که در این طرح پزشکان عمومی هر ماه خانوادههای شهدا را ویزیت کرده و در صورت نیاز به پزشک متخصص ارجا میدهند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی ادامه داد: مراقبتهای پرستاری هم برای خانوادههای شهدا، جانباز و ایثارگر انجام میشود و حق پرستاری هم بر اساس ماده ۲۲ و ۲۶ قانون خدمات جامع ایثارگران اکنون با بنیاد شهید است و هزینه پرستاری توسط بنیاد شهید پرداخت میشود.

انصاریفر اضافه کرد: ۵ هزار و ۲۴۶ دیدار از خانوادههای شهدا در طرح سپاس انجام شده و صندوق کارآفرینی اشتغال داریم که تحصیلات قرضالحسنه برای افراد واجد شرایط بهویژه کسانی که مدرک زیر دیپلم دارند داده میشود.

وی خاطرنشان کرد: سهمیه ۲۵ درصدی استخدام برای فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان بالای ۲۵ درصد و ۵ درصد برای فرزندان جانبازان زیر ۲۵ درصد داریم که تاکنون ۳۱۹ نفر استخدام شدند.

خبر جدید  اراک| ۵۰۰ هزار نیرو و پرسنل در شهرداری‌های کشور فعالیت می‌کنند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی اضافه کرد: میانگین نرخ بیکاری جامعه ایثارگری در کشور ۴ درصد و در استان مرکزی کمتر از ۲ درصد است.

انصاریفر افزود: در بحث مسکن اجرای پروژه ۲۶۴ واحدی سفیر برای خانوادههای شاهد و ایثارگر واجد شرایط داریم که نباید زمین دولتی داشته باشند.

وی تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در ۶ سال اخیر جز دستگاههای برتر استان مرکزی بوده که در سال ۹۵ رتبه سوم و در کشور جز سه دستگاه برتر از نظر دولت الکترونیک است که رتبه نخست شرکت مادر تخصصی زیرساخت حمل و نقل و رتبه دوم گمرک و سوم بنیاد شهید است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی بیان کرد: تاکنون یک هزار و ۴۹۹ یادواره شهدا و مراسم برگزار کردیم، همچنین چاپ ۴۹ کتاب با موضوع ایثار و شهادت و ۲۲۲ مورد نامگذاری پلها و معابر با نام شهدا داشتیم.

انصاریفر ادامه داد: خدمات الکترونیک در ۱۱ محور داریم که برای خانواده شهدا انجام میدهیم و با گرفتن رمز عبور میتوانند خدمات الکترونیکی دریافت کنند، نخستین میز خدمت توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شدهاست.

وی تصریح کرد:کسب رتبه نخست کشوری در حفظ ۱۰ جز قرآن کریم و تفسیر قرآن و کسب مقام دوم مسابقات دارت بانوان جانباز کشور و کسب مقام سوم مسابقات تنیس روی میز جانبازان کشور را داشتیم.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد