2:53:12 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از ۱۴۰ هزار سفیر سلامت خانواده در استان مرکزی تربیت شدند
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه بیش از ۲۷۰ مدرسه مروج سلامت در استان مرکزی فعالیت دارند گفت: بیش از ۱۴۰ هزار سفیر سلامت خانواده در استان مرکزی تربیت شدند.
بیش از ۱۴۰ هزار سفیر سلامت خانواده در استان مرکزی تربیت شدند

به گزارشخبرگزاری تسنیمازاراک، مقوله سلامت یکی از مهم ترین موضوعات جامعه است و در دنیای امروز که رشد جمعیت، شهرنشینی، آلودگی های مختلف، مضرات ناشی از استفاده از تکنولوژی های جدید و همچنین تغییر سبک غذاهای جامعه به سمت غذاهای آماده و سوق یافتن ذائقه ها به سمت غذاهای سرخ کردنی و گاها غیربهداشتی اهمیت این مقوله را دوچندان کرده است.

از این رو در دنیای کنونی که سلامت انسان ها در محاصره مضرات ناشی از عوامل بیماری زا مختلف هستند باید بیش از گذشته بحث سلامت را در کانون توجه قرار داد.

بنابراین تلاش برای نهادیه سازی فرهنگ سلامت و توجه به خودمراقبتی و اقدامات پیشگیرانه ضروری است و باید جامعه را نسبت به این موضوعات حساس کرد تادرراستایحفظ سلامتی به صورت خودجوش تک تک افراد جامعه تلاش کنند.

اهمیت مقوله سلامت به قدری است که هفته ای به نام هفته سلامت در تقویم نام گذاری شده که در این هفته سعی می شود که اهمیت توجه به سلامت و ضرورت حفظ آن بیش از ایام دیگر برای مردم بازگو شود تا نسبت به فرهنگ سازی این مهم در جامعه تلاش شود.

خبر جدید  بیش از ۳۴ هزار حلقه لاستیک در استان مرکزی توزیع شد

بیش از ۱۴۰ هزار سفیر سلامت خانواده در استان مرکزی تربیت شدند

از این رو اکنون که در هفته سلامت قرار داریم، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک در مراسمی به مناسبت هفته سلامت در اراک، با اشاره به ضرورت ارائه خدمات اولیه بهداشتی گفت: با توجه به شعار هفته سلامت که «مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» است باید ارائه خدمات بهداشتی اولیه مورد توجه ویژه مسئولان و متولیان امر در سطح کشور باشد و ارائه خدمات به شکلی باشد که تمام اقشار جامعه حتی در دورافتاده ترین نقاط هم امکان دسترسی به این خدمات را داشته باشند.

جواد نظری افزود: خوشبختانه به دنبال اقدامات انجام شده در سطح کشور، ۱۰۰ درصد مردم حتی در نقاط دورافتاده و حاشیه ای هم از خدمات اولیه بهداشتی بهره مند هستند.

وی تصریح کرد: ۵۰ درصد از بیماری های سرطانی قابل پیشگیری هستند و با توجه به این مهم بحث پیشگیری اهمیت می یابد و باید برای پیشگیری به صورت جدی موارد لازم بهداشتی را رعایت کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: طرح سفیر سلامت اتفاق خوبی در حوزه سلامت بود و در استان مرکزی در این زمینه ۲۵ هزار سفیر سلامت دانش آموزی و بیش از ۱۴۰ هزار سفیر سلامت خانواده تربیت شده اند.

خبر جدید  صندوق پژوهش و فناوری استان مرکزی راه اندازی شد

نظری ادامه داد: همچنین بیش از ۲۷۰ مدرسه مروج سلامت در استان داریم که بیش از ۴۰ درصد دانش آموزان استان در این مدارس تحصیل می کنند.

وی با اشاره به عناوین هفته سلامت عنوان کرد: یکشنبه به عنوان دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، دوشنبه آموزش رکن سلامت، سه شنبه مشارکت اجتماعی و سلامت، چهار شنبه مراقبت های اولیه بهداشتی و سلامت روان، پنج شنبه سلامت در حوادث و بحران ها، جمعه سبک زندگی سلامت محور و شنبه سلامت، جمعیت و خانواده نام گذاری شده است.

حرکت به سمت فرهنگ سازی مقوله سلامت در استان مرکزی

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی هم در این برنامه با اشاره به ضرورت حرکت به سمت فرهنگ سازی مقوله سلامت گفت: شعارهایی که به منظور هفته سلامت انتخاب شده اند کلیدواژه هایی را دربردارند که برخی از آنها نظیر مشارکت اجتماعی، سبک زندگی، دسترسی عادلانه و سایر موارد در سند تحول بنیادین سلامت هم به آنها پرداخته شده است.

خبر جدید  تامین اجتماعی در استان مرکزی ۱۲۰میلیارد تومان به مستمری بگیران خود پرداخت می‌کند

مهدی دمنه افزود: تلاش برای ترویج آموزش و حرکت در این مسیر یکی از راه های نهادینه سازی سواد سلامت است.

وی تصریح کرد: از این رو به منظور نهادینه سازی مقوله سلامت و پوشش همگانی آن سعی شده که با حرکت در مسیر مدرسه محور کردن فعالیت های حوزه تربیت بدنی و سلامت این مهم را تحقق بخشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی بیان کرد: سلامت و امنیت دو نعمت بزرگی هستند که برای حفظ آنها باید تلاش کرد، دانش آموزان باید همواره این دو مهم را مورد توجه قرار دهند و بدانند که علاوه بر این دو مورد والدین و معلمان هم نعمات دیگری هستند که باید قدردان آنها باشند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد