به گزارش برنا از اراک ، محمد رضا رحیمیان در جمع خبرنگاران در اراک، افزود: ۶۰۰ هزار نفر از این داوطلبان در گروه تجربی، ۱۶۰ هزار نفر در گروه ریاضی، ۲۷۰ هزار نفر گروه انسانی، ۹۸ هزار نفر هنر و ۱۶۰ هزار نفر در گروه زبان ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: ۲ گروه هنر و زبان همانند آزمون های سراسری سال های گذشته شناور بوده و داوطلبان علاوه بر ثبت نام در گروه تحصیلی خود در این گروه ها نیز می توانند خود را محک بزنند.

خبر جدید  تقاطع غیر همسطح شریعتی سوم خرداد به بهره برداری می رسد

معاون اجرایی سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: افرادی که بهمن ماه امسال موفق به ثبت نام در آزمون سراسری سال آتی نشده اند از ۱۹ تا ۲۲ اسفند ماه فرصت دارند در این آزمون ثبت نام و افرادی که نام نویسی کرده اند می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

رحیمیان گفت: با توجه به ظرفیت دانشگاه های آزاد اسلامی و علمی کاربردی کشور اکنون بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور وجود دارد.

خبر جدید  ورزش استان مرکزی در دوران اوج بازدهی است

وی از اجرای جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی برای نخستین بار در دانشگاه های کشور خبر داد و افزود: پذیرش دانشجو سال ۹۸ در دانشگاه های کشور به صورت با آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود.

معاون اجرایی سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: افراد در روش پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی نیاز به شرکت در آزمون نیستند و در این شیوه پذیرش بر اساس معدل دیپلم و نمرات درس های نهایی انجام می شود.

خبر جدید  دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با مجمع نمایندگان

رحیمیان ادامه داد: داوطلبان از ۲۰ اسفند ماه تا مرداد ماه سال آینده فرصت دارند برای حضور در دانشگاه ها به این روش ثبت نام کنند و نتایج پذیرش در این رشته ها شهریور ماه سال آینده اعلام می شود.