به گزارش برنا از اراک ، محمد رضا رحیمیان در جمع خبرنگاران در اراک، افزود: ۶۰۰ هزار نفر از این داوطلبان در گروه تجربی، ۱۶۰ هزار نفر در گروه ریاضی، ۲۷۰ هزار نفر گروه انسانی، ۹۸ هزار نفر هنر و ۱۶۰ هزار نفر در گروه زبان ثبت نام کرده اند.

وی ادامه داد: ۲ گروه هنر و زبان همانند آزمون های سراسری سال های گذشته شناور بوده و داوطلبان علاوه بر ثبت نام در گروه تحصیلی خود در این گروه ها نیز می توانند خود را محک بزنند.

معاون اجرایی سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: افرادی که بهمن ماه امسال موفق به ثبت نام در آزمون سراسری سال آتی نشده اند از ۱۹ تا ۲۲ اسفند ماه فرصت دارند در این آزمون ثبت نام و افرادی که نام نویسی کرده اند می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

رحیمیان گفت: با توجه به ظرفیت دانشگاه های آزاد اسلامی و علمی کاربردی کشور اکنون بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه های کشور وجود دارد.

وی از اجرای جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی برای نخستین بار در دانشگاه های کشور خبر داد و افزود: پذیرش دانشجو سال ۹۸ در دانشگاه های کشور به صورت با آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود.

معاون اجرایی سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: افراد در روش پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی نیاز به شرکت در آزمون نیستند و در این شیوه پذیرش بر اساس معدل دیپلم و نمرات درس های نهایی انجام می شود.

رحیمیان ادامه داد: داوطلبان از ۲۰ اسفند ماه تا مرداد ماه سال آینده فرصت دارند برای حضور در دانشگاه ها به این روش ثبت نام کنند و نتایج پذیرش در این رشته ها شهریور ماه سال آینده اعلام می شود.