13:32:57 - چهارشنبه 13 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیانیه گام دوم انقلاب، احیای امید اجتماعی در جامعه
مدرس و پژوهشگر دانشگاه گفت: صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری احیای امید اجتماعی در جامعه است.
بیانیه گام دوم انقلاب، احیای امید اجتماعی در جامعه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اراک، محسن زارعی روز گذشته درنشست گفتمان تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی اراکبا بیان اینکه صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری احیای امید اجتماعی در جامعه است، اظهار کرد: در این بیانیه تمدنسازی بهعنوان هدف در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در شرایطی که امید اجتماعی در جهان دچار رکود شده و بر اساس نظر جامعهشناسان و پژوهشهای جامعهشناسی، امید اجتماعی نسبت به امید فردی رو به افول است که باید جنبههای کاهش امید اجتماعی بررسی شود.

تکنولوژی در تقابل حاکمیت قرار گرفته است

مدرس و پژوهشگر دانشگاهادامه داد: اگر بررسی نسبت به افول کاهش امید اجتماعی صورت گیرد، درخواهیم یافت که یکی از عوامل مهم، ظهور تکنولوژی و ضریب نفوذ شبکههای اجتماعی است که باعث شده افراد بیش از گذشته مطلع به حوادث و رویدادهای اطراف و جهان خود شوند که این قاعده در کشور ما مستثنی نیست و به نوعی میتوان گفت تکنولوژی در تقابل حاکمیت قرار گرفته است.

زارعی تصریح کرد: سیر فرایندی در شبکههای اجتماعی و تکنولوژیهای بهروز در کشور ما صورت نگرفته است و این سیر پلکانی نبوده و شاید سریع وارد تکنولوژی شده و همین امر باعث شده که امید اجتماعی در کشور ما دستخوش تغییراتی شود.

خبر جدید  گام دوم انقلاب فصل الخطاب آحاد جامعه و مسئولان است

وی با اشاره به اینکه امید اجتماعی در نسل کنونی از دست رفته است، گفت: در این شرایط وضعیت امید اجتماعی چنین است و پالسهای شدیدی که از سوی دشمنان به جوانان و عموم افراد جامعه برای کاهش امید القا میشود، مقام معظم رهبری در این شرایط بیانیه گام دوم انقلاب را صادر میفرمایند و روح حاکم بر این بیانیه روح امید است که این امید همانطور که مقام معظم رهبری اشاره میفرمایند، امید صادق است.

مدرس و پژوهشگر دانشگاه تأکید کرد: مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم را بیانیه حرکت اعلام میکنند؛زیرا نسل چهارم انقلاب مانندسایر نسلها وظیفه حرکت و پویایی کشور بر عهده آنان است.

چرا جوانان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب هستند؟

زارعی با اشاره به اینکه مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب جوانان است، گفت: در جای جای بیانیه جوانان مخاطب قرار گرفته شده است، دلیل اینکه مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستندبه دلایل مختلفی بر میگرددکه حرکت انقلاب نیاز به جوانان دارد.

خبر جدید  یک‌هزار و ۷۸۶ طرح اشتغالزایی مددجویان استان مرکزی اجرایی شد

وی ادامه داد: دلیل دیگر ایناست که توجه به جوان، توجه به هویت و آینده کشور استو دلیل دیگر اینکه سرمایهگذاری و توجه استکبار بر روی جوانان کشور ما است و آنها هم روی این قشر از جامعه بیشتر از سایر اقشار تمرکز و برنامهریزی کردهاند.

مدرس و پژوهشگر دانشگاه تصریح کرد: اگر قرار است گفتمان انقلاب بهدرستی به مردم منتقل شود باید این امر توسط جوانان صورت گیرد و این مهم زمانی محقق میشود که تغییری در مسئولیتهای کشور صورت گرفته و مسئولیتها و وظایف به عهده جوانان سپرده شود.

زارعی گفت: در عرصههای مختلف انقلاب در ۴۰سال اخیر، پیشرفت در هر عرصهای زمانی بوده که به جوانان بها داده شده و مسئولیت به آنان سپرده شده است.

وی با بیان اینکه جهانی فکرکردن و عملکردن از کلیدیترین مباحث گام دوم انقلاب است، گفت: در این بیانیه تمدنسازی بهعنوان یک هدف در نظر گرفته شده است.

خبر جدید  افتتاح طرح پارک معرفت در کمیجان

مدرس و پژوهشگر دانشگاهگفت: زمان انتظار ابرقدرت غرب یکی دیگر از نکات کلیدی این بیانیه است بهطوری که مقام معظم رهبری امسال به افول آمریکا اشاره فرمودندو علاوه بر آن در این بیانیه اشاره به شعارهای فرانسلی و بر روی جهانیبودن شعارهای انقلاب تأکید شده است.

زارعی بیان کرد: مهمترین نکته در بیانیه گام دوم انقلاب یادکردن از نظام انقلابی است و دیگر نکات بیانیه ترسیم قطببندی بیانیه است که در آن انقلاب اسلامی ایران را نسبت به قطب آمریکا و شوروی که فروپاشیده شده است، استوار و پایدار میداند.

به گزارش آنا، در این نشست حجتالاسلام مهدی ایمانیمقدم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان مرکزی، حجتالاسلام مهدی همتی مسئول دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهآزاد اسلامی استان مرکزی، عبدالله رحیمی رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاهآزاد اسلامی استان مرکزی، پیمان عینالقضاتی معاونفرهنگی و دانشجویی واحد اراک و دیگر حاضران نظر و دیدگاههای خود را دربارهبیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان کردند.

انتهای پیام/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد