2:06:33 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره مندی ۱۵۰ هنرمند صنایع دستی استان از مزایای بیمه
۱۵۰ هنرمند صنایع دستی استان مرکزی امسال از مزایای بیمه بهره مند شدند.
بهره مندی ۱۵۰ هنرمند صنایع دستی استان از مزایای بیمه

به گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: با رفع نواقص طرح بیمه هنرمندان صنایع دستی، ۱۵۰ هنرمند صنایع دستی استانامسال از مزایای بیمه بهره مند شدند. بیمه هنرمندان صنایع دستی طرح کشوری است که بهمن ماه ۱۳۸۹ کلید زده شد و تا شهریور۹۳ ادامه داشت و از سال۹۳ تا کنون به دلایلی متوقف بود و امسال روند اجرایی آن از سر گرفته شده است.
کاظمی افزود: برابر تفاهم نامه ای که بین صندوق بازنشستگان روستایی و عشایر با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منعقد شده، هنرمندان صنایع دستی می توانند مشمول خدمات بیمه شوند.
او گفت: هنرمندان صنایع دستی که دارای کارت مهارت از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند می توانند با مراجعه به این اداره کل و دریافت معرفی نامه به صندوق بازنشستگان روستایی و عشایر استان مرکزی مراجعه کنند.
هنرمندان صنایع دستی که زیر پوشش هیچ بیمه ای نیستند می توانند از خدمات بیمه صندوق بازنشستگان روستایی و عشایر بهره مند شوند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با تاکید بر اینکه رونق و شکوفایی صنایع دستی در سایه حمایت از هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی محقق می شود، افزود: اهمیت صنایع دستی در بخش صادرات غیرنفتی و اشتغال زایی، نقش موثری در رونق صادرات و توسعه پایدار دارد.
کاظمی مهمترین هدف این تفاهم نامه را حمایت از هنرمندان صنایع دستی در بخش های مانند بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی هنرمندان دانست و گفت: براساس این تعهد، ۱۰ درصد حق بیمه هنرمندان صنایع دستی را دولت و پنج درصد آن را هنرمندان پرداخت می کنند.
هشت هزار هنرمند صنایع دستی در استان مرکزی وجود دارد که ۲ هزار نفر از خدمات بیمه بهره مند هستند.
از ۲۹۵ رشته صنایع دستی فعال کشور ۱۱۰ رشته در استان مرکزی فعال است.
منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  صیانت از صنایع فعال شازند با تمام توان
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد