18:42:02 - شنبه 13 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی روستاهای ساوه از طرح هادی؛ رفع تصرف ۷۶ هکتار از اراضی ملی ساوه
رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب شهرستان ساوه گفت: براساس سرشماری آمار سال ۹۵ فقط روستای یک باغ سفلی منجر به تهیه طرح نشده که در دست اقدام است برهمین اساس ۱۰۰ درصد روستاهای ساوه  براساس برنامه ششم توسعه دارای طرح هادی بوده و تکمیل هستند.
بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی روستاهای ساوه از طرح هادی؛ رفع تصرف ۷۶ هکتار از اراضی ملی ساوه

اسماعیل کریمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در ساوه، با اشاره به اقدامات اداره بنیاد مسکن شهرستان ساوه اظهار داشت: در رابطه با تسهیلات روستایی ویژه بهسازی مسکن روستایی ۱۰۰ موردمعرفی به بانک داشتیم معرفی که ۹۰ فقرهآن منجر به عقد قرارداد شده است برای اخذ تسهیلات مسکن روستایی به هر تعداد که باشد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

وی افزود: به همین منظور۲۵ میلیون تومانبا باز پرداخت ۱۵ ساله و با سود ۵ درصد برای بهسازی و ساخت مسکنروستایی به متقاضیان پرداخت میشود همچنین افرادی که توان مالی برای بهاتمام رساندنساخت مسکن خود را ندارند نیز بین ۸ تا ۱۲ میلیون تومان وام قرضالحسنه با بازپرداخت ۱۵ ساله و سود ۵ درصد نیز پرداخت میشود.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب شهرستان ساوه تصریح کرد: در مورداجرای طرحها که شامل دو بخش است تهیه طرح ویژه روستاهای بالای ۲۰ خانوار در بخش مرکزی از جمله روستاهای ترخوران، عباس آباد نارباغی وقلهک طرح تهیه و در دست اجرا است همچنین روستای یکه باغ سفلی در کمیته برنامهریزی شهرستان سال ۹۸جهت تخصیص اعتبار مبنی بر تهیه طرح آن اقدام میشود.

کریمی بیان کرد: همچنین در بخش نوبران روستای اکبرآباد، قوشچی، خرمآباد و آقگل طرح آنها تهیه و در دست اقدام است همچنین در برنامه ششم توسعه مبنی بر تهیه طرح برای روستاهای ۲۰ خانوار اقدام شود به همین دلیل براساس سرشماری آمار سال ۹۵ فقط روستای یک باغ سفلی منجر به تهیه طرح نشده که در دست اقدام است بر همین اساس۱۰۰ درصدروستاهای ساوهبراساس برنامه ششم توسعه دارای طرح هادی بوده و تکمیل هستند.

وی ادامه داد: در ارتباط با اجرای پروژههای عمرانی نیز مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان به روستای آقچهقلعه، ۱۵۰ میلیون تومان روستای احمدآباد، ۱۲۰ میلیون تومان روستای آخ کهریز، بالقلو ۱۰۰ میلیون تومان، روستای قردین ۱۰۰ میلیون تومان، ۱۲۰ میلیون تومان روستای امامآباد، ۱۲۰ میلیون تومان روستای فستق، بند نقین ۱۲۰میلیون،کله دشت ۱۲۰میلیون تومان، میچینک ۱۲۰میلیون تومان، اکبرآباد ۱۲۰میلیون تومان، دربند ۲۲۰ میلیون تومان استانی و ملی، مرادخانلو ۱۲۰ میلیون تومان و چمران ۱۰۰ میلیون تومان ملی مصوب شده به غیر از روستای قردین و امام آباد ۷۵ درصد از اعتبار مصوب تخصیص پیدا کرده است.

خبر جدید  ۶ بازارچه صنایع دستی در استان مرکزی ایجاد و افتتاح می‌شود

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساوه خاطرنشان کرد: سنگ فرشروستای اقچه قلعه، کانال احمدآباد، جدول و زیرسازی روستای فستق، سنگ فرش و آسفالت بند نقین، سنگ فرش معابر کله دشت، سنگ فرش روستای دربند انجام شده و مابقی روستاهای اعلام شده نیز پیمانکار آنها مشخص و ظرفمدت ۱۰روز پروژهبه پیمانکار واگذار میشود گفتنی است همچنین روستا چمکران تحویلپیمانکار و کارگاه نیز تجهیز شده است.

وی افزود: در مورداعتبارات داخلی جهت پروزههای عمرانی اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان به روستای باغشیخ به منظور جدول و زیرسازی، ۱۸۰ میلیون تومان به روستای یولاق جهت جدول و زیرسازی، اختصاص ۷۰ میلیون به منظور جدول و زیرسازی به روستای یاتان تخصیص داده شده است.

خبر جدید  بیت امام(ره) ‌در خمین گلباران می‌شود‌

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهر ساوه تصریح کرد: واگذاری ۱۶۰ قطعه زمین به افراد واجد شرایط در نوبران، واگذاری ۴۰۰ قطعه زمین در روستاهای مختلف(بخش مرکزی- نوبران) به افراد واجد شرایط بهصورت مسکونی و کارگاهی جهت ایجاد اشتغال واگذار شده است.

کریمی بیان کرد: واگذاری ۴ قطعه زمین رایگان به دو معلولهای بهزیستی، ارائه تسهیلات مقاومسازی، واگذاری یک قطع زمین رایگان به آموزش و پرورش جهت احداث مدرسه در روستای چرمک، واگذاری ۳ قطعه زمین کاربری خدمات عمومی مبنی بر احداث ساختمان دهیاری واقع در روستاهای باغ شاهی، چرمک و نیوشت از دیگر اقدامات بنیاد مسکن ساوه است.

وی ادامه داد: در راستای حفظ و حراست از اراضی ملی و بیت المال براساس وظیفه ذاتی بنیاد مسکن ۷۶هکتار از اراضی ملی ساوه رفع تصرف شد، ۱۳۸ روستای بالا خانوار داریم و برای آنها تهیه طرح شده است.

رئیس اداره بنیاد مسکن ساوه بیان کرد: همچنین سال گذشته ۱۲۰ فقره سند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار جمعیت شامل شهراوه، نوبران و غرق اّباد و ۷۰۰ فقره سند روستایی صادر شده است.

کریمی ادامه داد: در زمینهطرح شمیم در صدور اسناد شهری و روستایی، متاسفانه به سبب عدم آنتندهی در روستاها و عدم تکمیل پروندههای فاقد طرح شمیم منجر به صدور آرا باعث نارضایتی در بین اقشار مردم شده که همت مقامات مربوطه اداره بهویژه اداره ثبت مبنی بر تعیین تکلیف موضوع پروندههای تشکیلی سابق که منجر به صدور رای و تکمیل پرونده شده بایدبدونطرح شمیم اقدام به آچارپرد و سند شود و اینکه تعییت تکلیف طرح شمیم مبنی بر عدم آنتندهیدر بیشتر روستا خود نیز جای بحث،تامل، رسیدگی و تعیین تکلیف دارد.

خبر جدید  ۱۶ استان کشور در جشنواره مهدوی «صراط» استان مرکزی شرکت کردند

وی خاطرنشان کرد: برطرف کردنمشکلات متقاضیاندرخواست کننده سند شهری و روستایی و صدور اسناد، پیگیری و جذب اعتبار پروژههای سال ۹۷،تهیه طرح نسبت به روستاهای بالای ۲۰ خانوار و تکمیل طرحهای در دست اقدام، واگذاری زمین به واجد شرایط در شهری و روستایی ۲۰ هزار نفر، احداث مسکن محرومین در روستاها، تعیین تکلیف ساختمان آسیبدیده ناشی از خسارات، تلاش در راستای مقاومسازی و درجاسازی توسط متقاضیان، تشویق و ترغیب مردم نسبت به مقاومسازی، ارائه خدمات فنی، ارائه پاسخ استعلامات اعم از برق و گاز و همچنین صدور پروانههای ساختمان در کلیه روستاها از برنامههای این نهاد در سال ۹۸ است.

کریمی بیان کرد: به سبب وجود گسلهای جوان، بافتهای فرسوده و ساختمانهای غیرمقاومدر شهرستان ساوه درخواست مسئولان ذیربط مبنی بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و احداث ساختمانهای مقاوم با توجه به افزایش صدور مجوزهانسبت به سنوات گذشته که درصد چشمگیری داشته است خواستار شدند.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد