3:39:27 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بستر سازی دولت برای رونق سرمایه گذاری
راه اندازی مجدد پرواز‌ها از فرودگاه اراک به مقاصد مختلف یکی از مهمترین مطالبات مردم استان است که در رونق اقتصادی استان موثر است.
بستر سازی دولت برای رونق سرمایه گذاری

تلاش دولت برای ساخت زیرساخت سرمایه گذاریبه گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ فرخی درجلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی نوبران و غرق آباد در فرمانداری ساوه گفت: حل مشکلات سرمایه گذاران در نواحی صنعتی استان مرکزی نیازمند کارشناسی و زمان بندی است.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور افزود: ایجاد زیرساختهای مطمئن برای سرمایه گذاری وظیفهی دولت است و تلاش میکنیم نیازمندیهای همه نقاط استان را در نظر بگیریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: با توجه به اینکه نوبران در مسیر یکی از مهمترین محورهای ارتباطی کشور یعنی آزاد راه ساوه_همدان واقع شده، می توان در زمینه ایجاد واحدهای صنعتی و حضور سرمایه گذاران گام های موثری برداشت.

خبر جدید  جو پایدار در آسمان استان مرکزی

فرماندار ساوه هم در این جلسه گفت: بخش نوبران دارای ظرفیتهای مناسبی برای توسعه صنعتی دارد و همه باید به رشد این منطقه کمک کنیم.

میرزایی افزود: رونق شهرک های صنعتی غرق آباد و نوبران باعث میشود که ظرفیت تولیدات استان مرکزی افزایش یابد و همچنین برای ساکنان نیز اشتغال پایدار ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که با برنامه ریزی های مناسب بتوان سرمایهگذاران را برای حضور و فعالیت در شهرک های صنعتی منطقه نوبران ترغیب کرد، یکی از عوامل مهاجرت اهالی منطقه به شهرهای دیگر از میان خواهد رفت.

خبر جدید  رقابت تخصصی آتش نشانان در اراک

در جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی نوبران و غرق آباد مقرر شد، شرکت توزیع برق استان مرکزی با توجه به استقرار صنایع و ضرورت تامین انرژی در واحدهای صنعتی نوبران، نسبت به مطالعه و برآورد طرح ایجاد خط دو مدارهی انتقال برق از پست ۶۳ کیلووات غرق آباد ظرف یک هفته اقدام کنند.

همچنین معرفی افراد در غالب سرمایه گذاری راه اندازی نیروگاههای تامین برق از دیگر تصمیمات این نشست بود.

خبر جدید  شهرداری اراک تلاش خود را در راستای روان‌سازی امور شهروندان به کار گیرد

هزار و ۷۴۴ واحد صنعتی با سرمایه ای بالغ بر ۴۹ هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی فعالیت می کنند که ۳۱ هزار و ۳۷ نفر نیز در این واحدهای تولیدی اشتغال دارند.

استان مرکزی با سه هزار واحد صنعتی و اشتغال بالغ بر ۱۰۶ هزار نفر از نظر تنوع تولید رتبه اول، توسعه یافتگی رتبه چهارم، اشتغال در بخش صنعت رتبه ششم،را در کشور داراست.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد