12:31:32 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه ملی بازآفرینی پایدار کوی امام علی (ع) اراک کلید خورد
اراک – ایرنا – معاون بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: برنامه ملی بازآفرینی پایداز شهری به صورت اجتماع محور در کوی امام علی (ع) اراک کلید خورد.
برنامه ملی بازآفرینی پایدار کوی امام علی (ع) اراک کلید خورد

« مجید موزونی » روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این بخش یکی از برنامه های مهم وزارت راه و شهرسازی است که به صورت همزمان در ۱۶ شهر کشور از جمله اراک اجرا می شود و هدف از آن افزایش کیفیت زندگی ساکنان این منطقه است.
وی اظهار داشت: تسهیلگران این طرح با جامعه محلی کوی امام علی (ع) ارتباط برقرار می کنند و با تشکیل گروه های محلی نیازهای کالبدی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و کارآفرینی منطقه به بحث و تبادل نظر پرداخته و در نهایت با کمک کارشناسان اساسی ترین نیازها شناسایی می شود.
معاون بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: تمامی سازمان های دولتی برای اجرای این طرح باید هماهنگ و منسجم و با برنامه ریزی مشترک اقدام کنند که در این راستا کارگاه آموزشی برگزار شده است.
موزونی افزود: رایزنی با بخش های مختلف از جمله شهرداری در خصوص اجرای این طرح صورت گرفته و مقدمات مستقر شدن دفتر توسعه محله در کوی امام علی(ع) و شروع این برنامه ملی توسط شرکت رازاندیشان عمران به عنوان مجری انجام شده است.
وی اظهار داشت: دفتر توسعه محله و گروه های مردمی در کوی امام علی(ع)اراک فعال شده و سازمان های دولتی مرتبط با موضوع بازآفرینی با این نهاد هماهنگ هستند که اقدامات به صورت منسجم انجام و از موازی کاری جلوگیری شود.
معاون بازآفرینی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: بازآفرینی تنها نباید معطوف به ساخت و ساز و اقدامات عملیات ساختمانی باشد بلکه اقدامات نرم افزاری، ترویجی و ایجاد مشارکت عمومی در اولویت قرار دارد.
موزونی افزود: تغییر شکل کالبدی در محله های هدف بازافرینی در سایه ایجاد فضاهای مناسب شهری و شایسته شهروندان، پایگاه های اجتماعی، درمانی، خدماتی، فضای سبز و تغییر وضعیت معابر در محله های هدف به صورت همزمان محقق می شود.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.
۶۹۹۱/۶۰۱۳/

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  پنج میلیون متر مکعب روان آب در محلات کنترل شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد