13:41:26 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه ریزهای کارآمد نیازمند آمارگیری تحلیلی است
اراک – ایرنا – سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: برنامه ریزی های کارآمد به آمارگیری تحلیلی و کارشناسی نیاز دارد و ارایه صرف آمار بدون تجزیه و تحلیل اثربخش نیست.
برنامه ریزهای کارآمد نیازمند آمارگیری تحلیلی است

به گزارش ایرنا، «سعید فرخی» روز چهارشنبه در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی افزود: آمارهای صحیح علمی ابزاری کارآمد برای مدیران است تا با استفاده از همه ظرفیت ها سیاست گذاری و برنامه ریزی در بخش های مختلف را انجام دهند.
وی اظهار داشت: داده های آماری بنیادی ترین اصل برای برنامه ریزی محسوب و این مقوله مهمترین شاخص برای مدیریت کارآمد قلمداد می شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: آمارهای ارایه شده از کاهش موالید نیازمند حساسیت و پیگیری بیشتری است چرا که رهبر معظم انقلاب در قالب سند جمعیت در ۱۴ سرفصل بر افزایش زاد و ولد در کشور تاکید فرموند.
فرخی افزود: باید علت کاهش موالید در استان با وجود این سند مورد بررسی قرار گیرد و نقاط ضعف و قوت نیز با جدیت پیگیری شود.
وی اظهار داشت: آمار ارایه شده مبنی بر اینکه، ۸۸ هزار زوج نابارور هرسال به جمع خانواده های بی فرزند کشور اضافه می شود، نیازمند بررسی کارشناسانه و تجزیه و تحلیل پژوهشی است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در ادامه گفت: زندگی بهتر فرد، در گرو زندگی مناسب دیگران است و برای دستیابی به این مهم، افراد نیکوکار از دارایی، وقت و داشته های خود برای آسایش دیگران می گذرند.
فرخی با یادآوری کمک خیران به بهزیستی استان افزود: مردم باید بدانند کمک هایی که به نهادهای حمایت می کنند اثر بخش است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: میانگین فوت در کشور از هر یک هزار نفر چهار و ۹ دهم درصد است که این آمار در استان پنج و یک دهم درصد است.
دکتر « حسن طاهر احمدی » افزود: ۶ درصد جمعیت کشور، بالای ۶۵ سال سن دارند و این نرخ در استان مرکزی ۱۱ درصد است.
وی اظهارداشت: تعداد افراد فوتی در برخی از شهرستان های استان ۲ برابر متوسط کشوری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: میزان مرگ و میر در اثر حوادث به ویژه سوانح جاده ای در استان مرکزی همچنان بالا است و شمار افراد فوتی در استان به علت بیماری های قلبی و عروقی نسبت به متوسط کشور پایین تر است.
وی اظهارداشت: ۱۳ درصد علت فوت در استان بیماری سرطان است که از متوسط کشوری بیشتر است.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: ۷۹ میلیارد و ۶۳۳ میلیون ریال در ۶ ماه امسال به این نهاد حمایتی؛ کمک های نقدی و غیر نقدی شده است.
« زهرا امینی » افزود: خیران همکاری مطلوبی با بهزیستی استان دارند و اکنون ساختمان نیمه کاره شیرخوارگاه اراک با همکاری خیران درحال بازسازی است.
وی اظهارداشت: ۳۴۸ مرکز غیر دولتی شامل مهدکودک، موسسات خدماتی، مرکز اقامتی، توانبخشی و کلینیک ترک اعتیاد زیر نظر بهزیستی استان فعالیت دارند.
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: ۲ هزار و ۱۴۰ مسکن ویژه معلولان از سال ۹۰ همزمان با آغاز نهضت ساخت مسکن ویژه معلولان در این استان ساخته شده است.
در این نشست سند سجلی از حضرت آیت الله « آقاشیخ محمد سلطان محمدی » از مفاخر ارزشمند استان مرکزی رونمایی و از برخی خیران حوزه مشارکت های استان هم تجلیل شد.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، ۳۳ شهر، ۲۳ بخش، ۷۹۵ روستای دارای دهیاری، یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.
۶۹۹۱/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  1340 هکتار از اراضی ملی استان مرکزی رفع تصرف شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد