20:13:18 - پنج‌شنبه 30 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برداشت معدنی از بستر رودخانه ها باید با مجوز آب منطقه ای انجام شود
اراک- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: برداشت مواد معدنی از بستر رودخانه ها باید با مجوز آب منطقه ای و هماهنگی دفتر فنی سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام شود.
برداشت معدنی از بستر رودخانه ها باید با مجوز آب منطقه ای انجام شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا حاجی پور روز پنج شنبه در جلسه شورای معادن استان مرکزی در اراک اظهار داشت: تا کنون ۶ جلسه شورای معادن استان تشکیل شده و ۴۶ مصوبه آن عملیاتی شده است.

وی بیان کرد: یکی از دغدغه های شورای معادن تامین مواد اولیه واحدهای فرآوری شن و ماسه است که با توجه به سیل اخیر با تخریب مواد معدنی نیز مواجه شدند و باید تدابیر لازم برای تامین خوراک این واحد ها انجام شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در ارتباط با برداشت غیرمجاز از معادن گفت: بر اساس ماده ۱۹ پیگیری این موضوع عملیاتی شده و تاکنون بیش از ۵۰ پرونده در این خصوص به مرجع قضایی معرفی شده است.

خبر جدید  وزیر ورزش و جوانان به شهر اراک وارد شد

حاجی پور بیان کرد: شهرداری ها و دهیاری ها و مدیریت بحران استان مصوبه ای برای برداشت مصالح از رودخانه های استان بدون حضور مسئولین آب منطقه ای و صنعت، معدن و تجارت استان اعلام کرده اند. با توجه به مصوبه شورای معادن، پیمانکاران باید برداشت مصالح از آب رودخانه ها را با مجوز شرکت آب منطقه ای انجام دهند.

خبر جدید  دستگیری توزیع کننده مخدر شیشه در اراک

وی گفت: همچنین شهرداری ها و دهیاری ها باید برای برداشت مصالح از آب رودخانه ها هماهنگی با دفتر فنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را مد نظر قرار دهند.

به گزارش مهر، عزت الله آمره ای، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی نیز بیان کرد: سیلاب های اخیر مصالح و رسوباتی را به همراه آورده است که این مصالح می تواند با لایروبی رودخانه ها در قالب کارگاه مورد استفاده بهره برداران این حوزه قرار گیرد.

خبر جدید  ساوه قهرمان مسابقات کشتی آزاد چند جانبه شد

وی گفت: به منظور جلوگیری از خروج حجم غیر منطقی شن و ماسه طرح شناسایی نقاط لایروبی شن و ماسه رودخانه ها در درست اجرا قرار دارد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها ممنوع اعلام شده است.

کد خبر ۴۶۲۹۶۴۷


منبع :: برداشت معدنی از بستر رودخانه ها باید با مجوز آب منطقه ای انجام شود

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد