19:53:04 - چهارشنبه 13 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برخی عطاری‌ها، عاملی برای خودکشی‌ در استان مرکزی هستند
ایلنا: رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان مرکزی گفت: عطاری‌ها اقدام به فروش داروها و مواد خطرناک قاچاق می‌کنند.
برخی عطاری‌ها، عاملی برای خودکشی‌ در استان مرکزی هستند

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان مرکزی گفت: عطاری‌ها اقدام به فروش داروها و مواد خطرناک قاچاق می‌کنند.

به گزارش ایلنا، سید محمد جمالیان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مرکزی در خصوص آمار خودکشی در استان اظهار کرد: یکی از عوامل خودکشیها عطاریها هستند که انواع داروها و مواد خطرناک قاچاق را به فروش میرسانند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ترامادول ۲۰۰، متادون و … در همه عطاریهای در اختیار مردم است، افزود: مواردی وجود دارد که به دلیل مصرف داروهای عطاریها دچار پارکینسون شدهاند و باید این عطاریها تحت نظارت قرار گیرند.

رئیس دانشگاه علومپزشکی استان مرکزی تصریح کرد: عطاریها مجوز فعالیت را از اصناف دریافت میکنند و با وجود آن که دانشگاه وظیفهای در نظارت آنها ندارد اما به موضوع ورود کرده است و باید فعالیت آنها که در آمار خودکشی و تهدید سلامت جامعه مهم است مورد توجه قرار گیرند.

خبر جدید  تعطیلی مدارس نوبت صبح منطقه سربند در استان مرکزی

در این جلسه رئیس گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان مرکزی در خصوص وضعیت پسماندهای عفونی مطبها و کلینیکهای درمانی اظهار کرد: در برخی از محافل مدیریت پسماندهای عفونی به دانشگاه علوم پزشکی نسبت داده میشود، در حالی که دانشگاه تنها اهرم نظارتی است.

حسن مهرعلی بیان کرد: روز گذشته جریمه ۱۰ میلیون تومانی برای یک مطب تعیین شد چرا که زبالههای خود را در زمان تعیین شده تحویل نداده بود همچنین برای یکی از متخصصان شهر حکم ۶ ماه تعلیق مطب صادر شده که اگر تکرار شود حکم ۶ ماه حبس صادر میشود.

خبر جدید  تملک اولین بانک استان مرکزی در مجموعه بازار تاریخی اراک

وی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی بر مدیریت پسماندهای عفونی تاکید کرد چرا که تهدید برای سلامت عمومی و بهداشت شهر خواهد بود، افزود: ۷۰۰ مطب در اراک وجود دارد که ۳۴۵ مطب مشمول قانون پسماندهای عفونی میشوند.

در این جلسه مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی در خصوص وضعیت کشتارگاه دام اراک گفت: کشتارگاه دام اراک مجموعهای سنتی است که این امر باعث شده بسیاری از اقدامات به راحتی اجرایی نشود.

خبر جدید  تلاش برای بهره‌برداری از كمربندی ساوه در پاييز سال ٩٨

محسن شانقی افزود: در کمیته ساماندهی کشتارگاهها بر بهسازی سیستم تصفیهخانه فاضلاب کشتارگاه اراک تاکید شد که طی تصمیماتی مقرر شد که کل سیستم به مکانی دیگر منتقل شود همچنین کوره لاشهسوز درگیر معضلاتی است که معدوم سازی برخی از لاشهها گاهی دو روز زمان میبرد که باید ظرفیت کوره افزایش یابد.

وی اظهار کرد: با تغییرات مدیریتی مکرر در مجموعه شهرداری اراک مصوبات این کمیته ابتر باقی میماند اما با تصمیم دادستانی اراک مقرر شد که با انتخاب شهردار جدید اقدامات بهسازی سرعت گیرد و تا مشکلات کوره و تصفیهخانه رفع شود.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد