به گزارش برنا از اراک ، بهروز اکرمی در جلسه هم اندیشی متولیان هیأت های ورزشی استان مرکزی، با اشاره به وجود ۵۲ هیأت ورزشی در سطح استان، بیان کرد: از این تعداد، بانوان در ۳۸ هیأت ورزشی مشارکت فعال دارند و ۱۴ هیأت نیز توسط آقایان اداره می شود. همچنین در حال حاضر ۳۹۴ هیأت شهرستانی با بیش از ۸۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در سطح استان وجود دارد که از این تعداد، ۷۰ درصد را آقایان و ۳۰ درصد را بانوان تشکیل می دهند.

وی بر لزوم افزایش سهم بانوان در حوزه های ورزشی تاکید کرد و افزود: از آنجاکه که بانوان به عنوان مادران جامعه، نسبت به آقایان بیشتر به ورزش نیاز دارند، باید اداره کل ورزش و جوانان استان با همکاری مشاور امور بانوان، در حوزه ورزش این قشر، برنامه های لازم را در این خصوص تدارک ببینند و برنامه های عملیاتی مناسبی را برای این موضوع تدوین کنند.

اکرمی خاطر نشان کرد: در سال ۹۷ از طریق شورای اجتماعی کشور و پیگیری های دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی، مبلغ یک میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان برای احداث ۶ زمین چمن مصنوعی در ۶ شهرستان استان اختصاص یافته است که از این مبلغ، ۴۳ میلیون تومان برای کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ۴۰ میلیون تومان نیز برای برگزاری بازی های بومی و محلی در استان اختصاص پیدا کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با بیان اینکه تمامی متولیان هیأت های ورزشی استان باید تا زمان حصول نتیجه، دست از پیگیری مطالبات خود برندارند و کار خود را با سماجت کافی پیش ببرند، اضافه کرد: در خصوص باشگاه شهرداری اراک باید هرچه سریع تر تصمیمات لازم از سوی مجموعه شهرداری اتخاذ شوند و در صورتی که این مهم به اوایل تابستان سال جاری موکول شود، مصداق "نوش دارو پس از مرگ سهراب" را پیدا می کند و بهترین تصمیم گیری ها نیز دیگر کارایی لازم را نخواهد داشت.

خبر جدید  ملت بیدار ایران در دفاع از انقلاب استوار ایستاده اند

وی با بیان اینکه در راستای راه اندازی باشگاه شهرداری اراک هیچ گونه منع قانونی وجود ندارد، تاکید کرد: تمام مراحل اداری راه اندازی این باشگاه بر اساس ضوابط قانونی و به طور کامل انجام شده است و تنها موردی که باقی مانده است، ابلاغ احکام هیئت مدیره این باشگاه از سوی شهردار اراک است. این قضیه به هیچ عنوان پیچیده نیست و با وجود اینکه بیش از ۳ هفته از این موضوع می گذرد، متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی برای تعیین وضعیت اعضای هیئت مدیره این باشگاه انجام نشده و باید از هم اکنون تا زمانی که فرصت باقی است سریع تر تکلیف این باشگاه مشخص شود.

اکرمی استفاده از ظرفیت و پتانسیل های صنایع استان را برای پیشبرد اهداف در حوزه ورزش ضروری دانست و افزود: متاسفانه امروز بسیاری از استان های کشور با مشکل عدم استفاده از ظرفیت های صنعت در حوزه ورزش مواجه هستند، اما این امر نباید موجب شود که ما نسبت به استفاده از پتانسیل های موجود در صنایع غفلت کنیم. مجموعه صنعت استان باید به صورت کاملا ضابطه مند به حوزه ورزش ورود پیدا کند و این امر را به صورت کامل و مستمر ادامه دهد.

وی از برگزاری نشستی با بنگاه های اقتصادی بزرگ و متوسط استان با حضور شخص استاندار در آینده ای نزدیک خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اینکه مردم استان از بنگاه های اقتصادی انتظار دارند که در حوزه های ورزش، بهداشت و آموزش ورود پیدا کنند، ما در این نشست سعی داریم تا مسئولیت های اجتماعی بنگاه های اقتصادی را به صورت کامل و شفاف مشخص کنیم و یقینا در این نشست موضوع ورود صنایع به حوزه های ورزش استان به صورت جدی به بحث گذاشته می شود.

خبر جدید  مدیران از ظرفیت‌های استان غبارزدایی کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با اشاره به احداث بیش از ۱۰۰ مدرسه در استان هرمزگان توسط بنگاه های اقتصادی این استان طی ۲ سال گذشته، تصریح کرد: در حال حاضر مشکلات اقتصادی، در سراسر کشور وجود دارد و این موضوع محدود به استان مرکزی نمی شود، بر همین اساس باید به ظرفیت های موجود در استان توجه ویژه داشت. استفاده از ظرفیت و پتانسیل های صنعت استان، می تواند در پیشبرد اهداف ورزشی، بهداشتی و آموزشی بسیار مفید باشد و خواسته های به حق مردم را پاسخ دهد.

وی با تاکید بر اینکه امکانات ورزشی کلیه دستگاه های دولتی استان مرکزی متعلق به مردم این استان است، گفت: تمامی امکانات ورزشی موجود در استان باید به صورت کامل شناسایی شوند و تماما در اختیار مردم استان قرار داده شوند. متاسفانه استخری که با پول مردم ساخته شده است و باید حداقل در یک شبانه روز، ۱۵ ساعت به مردم سرویس بدهد، تنها یک ساعت در روز فعال است که این مصداق کامل ظلم به مردم و ساکنین این استان است.

اکرمی با بیان اینکه در حال حاضر ورزش جزو یکی از نیازهای اولیه مردم به حساب می آید، خاطرنشان کرد: ما باید به سمت خیرین برویم و از ظرفیت این افراد، بیش از پیش در حوزه های ورزشی استفاده کنیم. همچنین تمامی دهیاران سطح استان موظف هستند تا بر اساس نامه ای که از جانب فرمانداران هر شهرستان به آنها ابلاغ می شود، نسبت به راه اندازی و کیفی سازی خانه های ورزش روستایی اقدامات لازم را انجام دهند و این امکانات را تماما و به طور برابر در اختیار آقایان و بانوان آن منطقه قرار دهند.

وی با بیان اینکه هیأت های ورزشی در بحث استعدادیابی مسئولیت مستقیم دارند و باید با همکاری مجموعه آموزش و پرورش استان، برای این موضوع برنامه ای دقیق و حساب شده تدوین کنند، تاکید کرد: خانواده های توانمند باید ورزش را به عنوان یکی از آیتم های ضروری در سبد هزینه های خانوار جا بدهند و تمامی هیأت ها و متولیان ورزش استان نیز موظف هستند تا این حساسیت را در مردم ایجاد کنند و آنها را نسبت به اهمیت انجام فعالیت های ورزشی آگاه کنند.

خبر جدید  حال خوش مسگری

اکرمی افزود: در بحث مسابقات ورزشی باید از ظرفیت تمامی هیأت های ورزشی موجود در استان استفاده شود و متولیان حوزه ورزش نیز باید در نوع نگرش خود نسبت به این موضوع بازنگری کنند. در خصوص پارک بانوان نیز، با توجه به اینکه بانوان در زمینه انجام فعالیت های ورزشی، با محدودیت های خاصی مواجه هستند، اولویت اصلی با بانوان است و تنها در صورتی خانواده ها و دیگران می توانند از آن استفاده کنند که وقت اضافی برای این مهم وجود داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بر ضرورت توجه به حل مسائل و مشکلات موجود و عدم انجام کارهای نمایشی از سوی متولیان حوزه های مختلف تاکید کرد و گفت: بر اساس قانون، تمامی ورزشکارانی که در سطح ملی و بین المللی حائز مقام شده اند، می بایست استخدام شوند و با توجه به اینکه در حال حاضر سازمان آتش نشانی شهرستان اراک که اقدام به جذب ۱۰۰ نفر نیرو کرده است، می تواند از توانایی این جوانان ورزشکار و با انگیزه، نهایت استفاده را ببرد. همچنین ورزشکاران ما می توانند از وام های کم بهره صندوق کار آفرینی امید و اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی بهره مند شوند.