به گزارش برنا از اراک ، مهدی زندیه وکیلی در مراسم رونمایی از سرود شهر اراک ، بیان کرد: در صورتی که یک شهرداری مرکز استان یک و نیم برابر از بودجه خود به پیمانکاران بدهکاری نداشته باشد یعنی کارکرد پایینی داشته است و بنابراین نباید بدهکاری شهرداری را صرفا با دید منفی نگاه کرد.
وی افزود: میزان اعتبارات شهرداری با ۱۰ درصد اختلاف مشخص و معمول است و با این اعتبار ناچیز نمی توان به توسعه پایدار شهری دست یافت و لازمه رسیدن به این مهم جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: برای جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی باید امنیت ایجاد کرد و در این خصوص توجه به مقوله زمان ضروری است.
زندیه وکیلی ادامه داد: کارهای مطالعاتی بسیاری از قبیل تفرجگاه دره گردو، قطار شهری و طرح توسعه ای شهر اراک انجام شده و مطالعه دوباره ضروت ندارد، بنابراین عملیات اجرایی طرح هایی که پیش از این مورد مطالعه قرار گرفته باید از سوی شهرداری آغاز شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در خصوص ساخت سرود اراک نیز گفت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی پیش نیاز توسعه شهری است و هیچ توسعه ای بدون توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی پایدار نخواهد بود.
زندیه وکیلی اظهار داشت: مدیریت شهری در کلانشهرها با شهرهای کوچک بسیار متفاوت است و در کلانشهرها شهرداری ها با دامنه اختیارات نامحدودتری فعالیت می کنند.

خبر جدید  پیروزی لیگ برتری های فوتسال استان مرکزی