«محمدرضا منصوری»،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره امکانات و اشکالاتی که تحریم فلزات برای کشور ایجاد میکند، گفت: من فکر میکنم تحریمهای جدید آمریکا در خیلی از زمینهها توان مثبت هم برای کشور ایجاد خواهد کرد. در بسیاری موارد صنایع پایین دستی ما از مواد اولیه محروم بودند. عملکر بورس خوب نبود و نحوه وامگذاری آن هم خیلی سنجیده نبود. این باعث ایجاد وقفه در تولیدات خیلی از شرکتها شد که با این مسئله این امکان برای شرکتها بوجود میآید که از نظر مواد اولیه تامین باشند و ما صادر کننده محصول نهایی خواهیم بود.

خبر جدید  صنعت استان مرکزی پویا است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: ما همیشه پیگیر شرایطی بودیم که از خام فروشی پرهیز کنیم و سود تولیدات رو بالا ببریم. اگرچه تحریم ناجوانمردانه است و ما هم آن را محکوم میکنیم اما نباید فکر کرد که این حتما یک شکست است. بلکه فراوانی و ارزانی این محصول در کشور باعث رونق تولیدات ما و اتمام خام فروشی خواهد بود که جزو اهداف ما بوده است. اینکه ما کابل مسی صادر کنیم به مراتب برای کشور و صنعت کشور به صرفه تر و بهینه تر است تا صادرات مس.

خبر جدید  ایجاد نفاق در ایران از مهمترین توطئه های دشمنان نظام اسلامی است

وی در ادامه در پاسخ به ارز کمتری که وارد کشور می شود و تمهیداتی که مدنظر گرفته شده است، اظهار کرد: به طبع، ارز کمتری به کشور وارد خواهد شد. البته نباید نادیده گرفت بخش عمده این صادرات توسط قاچاقچیان صورت میگرفت که ارز آن به داخل کشور باز نمی گشت. به هرحال این محصولات بعد از نفت بودند که برای ما ارز آوری داشتند و با این موضوع، درآمد صادارتی کاهش خواهد یافت. تحریم ها باعث میشوند که بخش های تولیدی ما فعال تر شوند. ما همسایگانی داریم که نیاز واجب و شدیدی به این محصولات دارند و این همسایه ها تا حدی کمبود ارزآوری را جبران خواهند کرد.

خبر جدید  حرکت رو به جلویی را در هپکو شاهدیم

نماینده ساوه و زرندیه در پاسخ به زمزمههای گرانی فلزات در داخل گفت: نه اینطور نیست. این شایعات آخرین امیدهای دلالان است. مطمئنا کالاها به دست مصرف کنندگان ارزانتر خواهد رسید، مگر فلزاتی که بوسیله وارادات بدست میآیند که دستخوش تحریمها خواهند بود. ممکن است فلزاتی که در داخل امکان تولید آنها را نداریم گرانتر شوند، در غیر این صورت هیچ منطقی نخواهد داشت که فلزات خامی که تولید داخلی هستند، گران شوند.