۲:۱۸:۳۲ - سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با مدیریت مناسب خسارت‌ها را به حداقل رساندیم/ تاکنون تلفات جانی در استان مرکزی نداشتیم
ایلنا: استاندار مرکزی گفت: در شهر اراک با توجه به شرایط و حجم بارندگی در مقایسه با استان‌های مشابه، خسارت‌ها را با مدیریت مناسب، همکاری دستگاه‌های عضو ستاد بحران و…
با مدیریت مناسب خسارت‌ها را به حداقل رساندیم/ تاکنون تلفات جانی در استان مرکزی نداشتیم

استاندار مرکزی گفت: در شهر اراک با توجه به شرایط و حجم بارندگی در مقایسه با استان‌های مشابه، خسارت‌ها را با مدیریت مناسب، همکاری دستگاه‌های عضو ستاد بحران و مشارکت و همراهی شهروندان به حداقل رساندیم.

آقازاده استاندار مرکزی در گفتوگو با ایلنا اظهار کرد: برای جبران خسارت وارده تابع تصمیمات دولت هستیم که به زودی توسط هیات دولت به استانهای مختلف کشور ابلاغ میشود.

وی ادامه داد: با تصویب مصوبات دولت اعتباراتی اختصاص داده میشود که استان مرکزی هم از این اعتبارات بهرهمند میشود.

استاندار مرکزی در خصوص میزان برآورد خسارات وارده افزود: برآورد دقیق میزان خسارتهای وارده در نقاط مختلف استان نیازمند بررسیهای بیشتر است که به زودی پس از خروج از شرایط کنونی اعلام میشود.

آقازاده تصریح کرد: با توجه به اینکه اوج بارندگیها پایان یافته و شرایط جوی ساعات آتی، توام با رگبارهای پراکنده است، شرایط آب و هوایی روز بعد رو به بهبودی میرود.

وی تصریح کرد: با فروکش کردن شدت سیلاب می توانیم عملیات بهسازی، بازسازی و پاکسازی را با شرایط مناسب تری آغاز کنیم.

استاندار مرکزی گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ میلی متر بارندگی در اراک به ثبت رسیده که برای شهری با زیرساختهای بالا هم، پدیدهای بی سابقه است.

وی ادامه داد: در شهر اراک با توجه به شرایط و حجم بارندگی در مقایسه با استانهای مشابه، خسارتها را با مدیریت مناسب، همکاری دستگاههای عضو ستاد بحران و مشارکت و همراهی شهروندان به حداقل رساندیم.

آقازاده در خصوص شرایط کنونی کرهرود افزود: رودخانه کرهرود به عنوان مسیری که دو طرف آن هنوز دیوارهسازی نشده، خطر بالقوهای بود، اما به لطف خداوند، نیروهای امدادی و همراهی شهروندان، سیلاب تا حد زیادی فروکش کرده است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: نخستین اقدام راهبردی پس از پایان شرایط کنونی، بهسازی و ایمنسازی بستر رودخانه با مشارکت شهرداری اراک است.

وی گفت: بنا بر اعلام بومیان محلی منطقه کرهرود، ۱۴ واحد مسکونی دچار آبگرفتگی شد که با فوریت توسط گروههای امدادی شهرداری اقدامات ایمنی در دستور کار قرار گرفت.

آقازاده افزود: با توجه شدت بارشها، سرریز فراوان بندها، آبگیرها و حجم آب رودخانه اصلی شهر اراک، هیچگونه تلفات جانی در استان مرکزی گزارش نشده و میزان خسارت وارده اندک بوده است.


منبع :: https://www.ilna.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد