به گزارش برنا از اراک ، ویلیام چانگدر حاشیه افتتاح شرکت پرسام رابر فارمد که با سرمایه گذاری مشترک ایران و کره جنوبی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه راه اندازی شده، افزود: ظرفیت های بالای اقتصادی و منابع متعدد ایران، صبر و وحدت مردم و توان بالای نیروهای انسانی کارآمد شاخص هاییاست که فرصتی پیشرفت و توسعه ایران را با کمترین وابستگی فراهم کرده است و با تکیه به آن می توان از تحریم گذشت.

وی اظهار داشت: ایران شریکی مناسب برای کره جنوبی در مراودات اقتصادی و تجاری است و تمایل جدی برای افزایش روابط کاری و اقتصادی بین دو کشور وجود دارد.

نماینده شرکت سرمایه گذار کره جنوبی ادامه داد: با وجود اینکه کشور ایران تحت فشار تحریم ها است اما همکاری شرکتهای کره جنوبی با طرفهای ایرانی به دلیل اینکه همتایان ایرانی به قوانین آگاه هستند به مشکلی برنخورده و امید می رود که مشکلات ناشی از تحریم ها برای مردم ایران رفع شود.

چانگ افزود: هدف از حضور شرکت های تولیدی کره جنوبی در ایران واردات مستقیم کالا از کره نیست بلکه بومی سازی تولیدات کشور کره در ایران مد نظر است و راه اندازی واحد صنعتی پرسام رابرفارمد در ساوه با سرمایه گذاری مشترک میان طرف های ایرانی و کره ای نمونه بارزی از این اتفاق مثبت است.

این سرمایه گذار اهل کره جنوبی گفت: با راه اندازی این واحد در گام بعد قرار است در زمینه تولید محصولات بسته بندی دارویی و پزشکی متناسب با نیاز بازار ایران در شهرستان ساوه سرمایه گذاری شود.

خبر جدید  پویایی ورزش های رزمی در گروه پشتوانه سازی و شکوفایی استعدادهای ورزشی است

وی اظهار کرد: ایران بهترین کشور در خاورمیانه است که از نظر منابع و استعدادها سرآمد است.

واحد صنعتی پرسام رابر فارمد که در زمینه دارو فعالیت می کند با سرمایه گذاری مشترک میان ایران و کره جنوبی به نسبت (۳۰ درصد سهم شرکت کره ای) به بهره برداری رسید که در مرحله نخست آن با ظرفیت اسمی ۴۵۰ میلیون قطعه رابراستاپر در سال و اشتغالزایی ۸۰ نفر بهره برداری شد.