به گزارش برنا از اراک ، ویلیام چانگدر حاشیه افتتاح شرکت پرسام رابر فارمد که با سرمایه گذاری مشترک ایران و کره جنوبی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه راه اندازی شده، افزود: ظرفیت های بالای اقتصادی و منابع متعدد ایران، صبر و وحدت مردم و توان بالای نیروهای انسانی کارآمد شاخص هاییاست که فرصتی پیشرفت و توسعه ایران را با کمترین وابستگی فراهم کرده است و با تکیه به آن می توان از تحریم گذشت.

وی اظهار داشت: ایران شریکی مناسب برای کره جنوبی در مراودات اقتصادی و تجاری است و تمایل جدی برای افزایش روابط کاری و اقتصادی بین دو کشور وجود دارد.

خبر جدید  برگزاری جشنواره«خانواده شاد» در دستور کار مدیران استان مرکزی است

نماینده شرکت سرمایه گذار کره جنوبی ادامه داد: با وجود اینکه کشور ایران تحت فشار تحریم ها است اما همکاری شرکتهای کره جنوبی با طرفهای ایرانی به دلیل اینکه همتایان ایرانی به قوانین آگاه هستند به مشکلی برنخورده و امید می رود که مشکلات ناشی از تحریم ها برای مردم ایران رفع شود.

چانگ افزود: هدف از حضور شرکت های تولیدی کره جنوبی در ایران واردات مستقیم کالا از کره نیست بلکه بومی سازی تولیدات کشور کره در ایران مد نظر است و راه اندازی واحد صنعتی پرسام رابرفارمد در ساوه با سرمایه گذاری مشترک میان طرف های ایرانی و کره ای نمونه بارزی از این اتفاق مثبت است.

خبر جدید  دانشگاه علمی کاربردی در راستای مهارت آموزی گام های بلندی برداشته است

این سرمایه گذار اهل کره جنوبی گفت: با راه اندازی این واحد در گام بعد قرار است در زمینه تولید محصولات بسته بندی دارویی و پزشکی متناسب با نیاز بازار ایران در شهرستان ساوه سرمایه گذاری شود.

وی اظهار کرد: ایران بهترین کشور در خاورمیانه است که از نظر منابع و استعدادها سرآمد است.

خبر جدید  اتاق فکر بانوان ترکیبی از اقشار مختلف باشد

واحد صنعتی پرسام رابر فارمد که در زمینه دارو فعالیت می کند با سرمایه گذاری مشترک میان ایران و کره جنوبی به نسبت (۳۰ درصد سهم شرکت کره ای) به بهره برداری رسید که در مرحله نخست آن با ظرفیت اسمی ۴۵۰ میلیون قطعه رابراستاپر در سال و اشتغالزایی ۸۰ نفر بهره برداری شد.