۱۲:۳۰:۵۸ - یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد زیر ساخت جذب دانشجو معلم در استان مرکزی ضروری است
اراک – ایرنا – استاندار مرکزی گفت: ایجاد زیر ساخت لازم برای جذب دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید در این استان ضروری است.
ایجاد زیر ساخت جذب دانشجو معلم در استان مرکزی ضروری است

به گزارش ایرنا، سید «علی آقازاده» روز یکشنبه در نشست هیات امنای دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی افزود: می طلبد که با بهره گیری از ظرفیت تمامی مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها و تامین زیر ساخت های لازم، زمینه جذب ۲۰۰ دانشجوی دختر و ۱۵۰ دانشجوی پسر در سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان استان فراهم شود.
وی در خصوص ایجاد دانشگاه جامع فرهنگیان در استان مرکزی نیز اظهار داشت: ایجاد این دانشگاه ۸۰۰ تا یک هزار میلیارد ریال هزینه برای استان داشته و بهره برداری از این مرکز آموزش عالی با بودجه های دولتی امکان پذیر نیست.
استاندار مرکزی ادامه داد: کارگروهی متشکل از آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان و استانداری این استان تشکیل شده و ظرفیت های استان را بدون در نظر گرفتن اعتبارات دولتی مورد بررسی قرار داده است و نتیجه را به این هیات اعلام کنند.
آقازاده افزود: استانداری مرکزی آمادگی دارد زمین مورد نیاز دانشگاه جامع فرهنگیان را در اختیار این مرکز آموزش عالی قرار دهد.
رئیس امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بر اساس پیش بینی ها ۳۰ هزار دانشجوی پیوسته و ۵۵ هزار نفر مهارت آموز در سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان سطح کشور جذب می شوند.
« سعید فخاری » افزود: سهم استان مرکزی ۷۰۰ نفر دانشجوی پیوسته و یکهزار و ۱۰۰ نفر مهارت آموز است که در پردیس های زینب کبری (س)و شهید باهنر جذب می شوند.
وی ادامه داد: ۶۵۰ دانشجوی پیوسته اکنون در پردیس زینب کبری (س)دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند که ۴۰ نفر این دانشجویان به دلیل کمبود خوابگاه در نمازخانه این دانشگاه سکونت دارند.
رئیس امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی افزود: ۵۰۰ نفر دانشجو پیوسته و ۷۰۰ نفر مهارت آمور نیز در پردیس شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان این استان به تحصیل اشتغال دارند.
فخاری گفت: ۸۰۰ دانشجوی دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی مهر ماه امسال به آموزش و پرورش می پیودند که ۵۹ نفر این افراد را دانش آموختگان پیوسته پسر و ۳۳ نفر را دانش آموختگان پیوسته دختر این دانشگاه تشکیل می دهند.
وی ادامه داد: با پیوستن دانشجویان دختر پردیس زینب کبری (س)دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی به آموزش و پرورش ۴۰ نفر دانشجوی ساکن در نمازخانه جایگزین این افراد می شوند.
رئیس امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی گفت: ظرفیت جذب ۱۵۰ دانشجوی جدید در پردیس شهید باهنر این دانشگاه وجود داشته و ظرفیت جذب دانشجوی دختر در پردیس زینب کبری (س)دانشگاه در سال تحصیلی آینده صفر است.
فخاری یادآور شد: ۱۲۰ دانشجوی پسر و ۳۳۱ دانشجوی دختر سال گذشته در دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی پذیرفته شدند.
وی ادامه داد: ۱۸ نیروی انسانی ثابت و ۱۶ نفر مامور از آموزش و پرورش استان مرکزی در دانشگاه فرهنگیان این استان اشتغال دارند.
رئیس امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی افزود: ۹ نفر این افراد از اعضای هیات علمی هستند که سه نفر این افراد را اعضای هیات علمی وزارت علوم و یک نفر پیمانی هستند.
فخاری گفت: ۱۲ پست خالی در دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی وجود داشته و می طلبد از طریق مامور نیروهای کارآمد کمبودهای این دانشگاه رفع شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی نیز در خصوص ایجاد دانشگاه تابع دانشگاه فرهنگیان در شهرستان های محلات و شازند گفت: سیاست دولت برای کاهش هزینه تجمیع دانشگاه ها است.
«رقیه یادگاری» افزود: با توجه به وجود برخی مشکلات اعتباری تجمیع دانشگاه ها با هدف کاهش هزینه ها در دستور کار دولت است.
یکهزار و ۸۰۰ دانشجو پیوسته و مهارت آموز در دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.
۱۹۵۵/۶۰۱۳/


منبع :: ایجاد زیر ساخت جذب دانشجو معلم در استان مرکزی ضروری است

تبليغات
بانک پاسارگاد