15:01:22 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امداد رسانی هوایی در استان مرکزی
۱۳ مصدوم با بالگرد هوایی دراستان مرکزی امداد رسانی شدند.
امداد رسانی هوایی در استان مرکزی

به گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ۱۳ مصدوم سوانح جاده ای از شهریور امسال تا الان در هشت ماموریت امدادی با بالگرد امداد رسانی شدند. خانم بهرامی افزود: این ماموریت ها به علت نبود امکانات درمانی و تخصصی لازم با استفاده از بالگرد در سریعترین زمان ممکن صورت گرفته است.
او گفت: تکنسین های امداد هوایی در این مدت درکمیجان، فرمهین، آشتیان، جاورسیان و تفرش ارایه خدمت کرده اند و امداد رسانی هوایی در جاورسیان و تفرش به علت حوادث ترافیکی و مصدومیت ناشی از حوادث جاده ای انجام شده است.
امداد هوایی در این مدت برای همه رده سنی ارایه شده و بالاترین سن خدمات گیر ۷۸ سال و کمترین آن نوزادا یک ساله بوده است.
بهرامی افزود: شماری از ماموریت های امداد هوایی استان به علت شرایط نامساعد جوی و پذیرش نکردن از سوی بیمارستان مبدا لغو شده است.
وی با بیان اینکه ماموریت های انجام شده در زمینه انتقال مجروحان تصادفی بدحال به مراکز درمانی و یا بیمارستان ها است، افزود: استفاده از بالگرد بیشتر برای انتقال بیماران نقاط سخت گذر نیز کاربرد دارد.
رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: بالگرد امداد هوایی استان مرکزی دارای تجهیزات کامل پزشکی از جمله دستگاه ساکشن، دستگاه شوک، دستگاه تنفس مصنوعی شبیهه دستگاه آی سی یو سیار مورد نیاز است.
بهرامی افزود: در حوادث مختلف به ویژه جاده ای و همچنین برخی بیماری ها از جمله سکته های قلبی و مغزی زمان طلایی برای انتقال بیمار وجود دارد و استفاده از بالگرد به دلیل انتقال سریعتر از میزان آسیب های وارده تا حدود زیادی می کاهد.
سی و ششمین اورژانس هوایی کشور شهریور ماه امسال در اراک به بهره برداری رسید و استان مرکزی صاحب خدمات امداد و نجات هوایی شد.
۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده و روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می کنند.
منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  قطعی آب در برخی از مناطق شهر اراک
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد