1:27:50 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه ساوه: حماسه ۹ دی طومار دشمن را درهم پیچید
امام جمعه ساوه با تاکید بر اینکه حماسه ۹ دی طومار دشمن را در هم پیچید، گفت: یوم الله ۹ دی روز بصیرت و تجلی میثاق امت با ولایت است.
امام جمعه ساوه: حماسه ۹ دی طومار دشمن را درهم پیچید

امام جمعه ساوه با تاکید بر اینکه حماسه ۹ دی طومار دشمن را در هم پیچید، گفت: یوم الله ۹ دی روز بصیرت و تجلی میثاق امت با ولایت است.
به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه ساوه اظهار کرد: فتنه ۸۸ یک حادثه و دعوای ساده جناحی و اعتراضی نبود بلکه یک فتنه تمام عیار علیه نظام اسلامی بود.
وی به ویژگی های بارز فتنه ۸۸ اشاره کرد و افزود: فتنه ۸۸ یک پروژه و حرکت براندازانه برنامه ریزی شده بود که ریشه ۲۰ ساله داشت که طراحی گذر از حکومت اسلامی به سمت نظام سکولار پیش‌بینی شده بود و در آن انتخابات یک بهانه به شمار می رفت اما در واقع اصل نظام اسلامی نشانه گرفته شده بود.
وی پیچیدگی فتنه ۸۸ را ویژگی دوم بیان کرد و افزود: دشمن توانست در عده ای از مدیریت‌های عالی کشور نفوذ کند و آنان را با آمریکا و انگلیس و اسرائیل هم صدا و همسو کند و لذا برخی خواص پیشتاز انقلاب در این فتنه مردود شدند. علت عمده آن نیز وابستگی و یا زیاده خواهی ها و ریاست طلبی بود. آنها که باید روشنگری می‌کردند سکوت کردند. آن روز که باید سکوت می کردند تکرار کردند و با تکرارشان فتنه های جدید ایجاد شد.
خطیب جمعه ساوه وقوع جنگ احزاب را سومین ویژگی فتنه ۸۸ بیان کرد و گفت: همه به میدان آمده بودند و هدف مشترک براندازی نظام اسلامی و ولایت فقیه بود. جلساتی در گذشته در آمریکا برگزار شده بود و در همین جلسات طرح احتمال تقلب برای انتخابات مطرح شد و در داخل کشور با ایجاد آشوب غوغاسالاری و گمراه کردن مردم به نظام اسلامی و به ملتی که با حضور ۴۰ میلیونی حماسه آفریدند ظلم کردند.
وی تصریح کرد: اما صحنه هدایت حرکت عظیم مردمی در دفاع از اصل نظام و اصل ولایت فقیه بود‌. مردم متوجه شدند دشمن با نقاب و نفاق آمده و پای بیگانگان را به کشور باز کرده و هدفش براندازی اصل نظام اسلامی است که در این شرایط با هدایت های رهبری معظم انقلاب بصیرت مردم و جدا شدن صفوف فتنه گران و حماقت جریان فتنه در عاشورای ۸۸ غبارهای فتنه کنار زده شد و با حضور حماسی در روز ۹ دی کار را تمام کردند.
حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: حماسه ۹ دی محاسبات دشمن را بر هم ریخت. آنها فکر می‌کردند که رهبری تنهاست و از پشتوانه مردمی برخوردار نیست . ۹ دی یوم الله شد با حضور مردمی که اعلام کردند تا پای جان برای حفظ اصول و آرمانهای انقلاب در میدان حاضرند و پشتوانه ولایت فقیه هستند و حماسه عظیم ۹ دی طومار دشمن را درهم کشید.
وی تاکید کرد: فتنه ۸۸ با حضور مردم در ۹ دی تمام شد اما ۹ دی پایان فتنه ها نیست. دشمن همیشه به دنبال فرصت طلبی و ایجاد اغتشاش و ناامنی است. لذا همه باید متوجه باشند. همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند هر حرف هر اقدام هر تحلیلی که به دشمن کمک کند در مسیر خلاف ملت است. گرامیداشت ۹ دی و تحلیل و تبیین آن بدان جهت است که مانع از تکرار فتنه می شود.
امام جمعه ساوه در ادامه با اشاره فرا رسیدن سالروز ابلاغ پیام تاریخی حضرت امام راحل به گورباچف گفت: امام راحل ۶ ماه قبل از ارتحال خود با صدور این نامه نشان داد که برخلاف توهم عده ای انقلاب امام تمام نشده است. برخی می‌گویند دوران انقلاب و انقلابی گری تمام شد ما وارد جمهوری اسلامی شدیم اما امام در اواخر عمر خود که این نامه را نوشتند اثبات کردند تازه دوران جدیدی از نهضت اسلامی شروع شد و آن صدور انقلاب و دعوت جهان به اسلام و انقلاب اسلامی است. غیر از متن علمی نامه به لحاظ فلسفی و عرفانی، ‌بینش قاطعانه امام از نابودی کمونیسم با این تعبیر که از این پس کمونیسم را باید در موزه‌های تاریخ سیاسی جهان جستجو کرد بسیار مهم بود آن هم زمانی که آغاز تحولات دنیای کمونیسم بود.
خطیب جمعه ساوه در ادامه با تسلیت ارتحال فقیه مجاهد آیت الله هاشمی شاهرودی اظهار کرد: آن مرحوم برادر سه شهید هستند که خود ایشان تحت شکنجه‌های فراوان رژیم بعثی قرار گرفت. استوانه فقاهت شاگرد مبرز شهید صدر و حاصل عمر ایشان معروف به صدر ثانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به توصیه استاد بزرگوارشان شهید صدر برای کمک و خدمتگزاری به نظام اسلامی از نجف به ایران آمدند.
وی ادامه داد: مرحوم هاشمی شاهرودی امین امام و رهبری در بالاترین جایگاه های نظام شامل ریاست قوه قضاییه، شورای نگهبان، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس هیئت عالی حل اختلافات و تنظیم روابط قوای سه گانه به ایشان سپرده شد و همواره منشاء خدمات ارزنده برای نظام اسلامی بودند.
امام جمعه ساوه در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از سوریه اظهار کرد: ترامپ هفته گذشته دستور خروج تمامی دو هزار نیروی نظامی آمریکا از سوریه را صادر کرد و به ارتش آمریکا هم دستور داد برنامه ریزی کنند برای خروج هفت هزار نفری از افغانستان که رسانه‌ها از آن به عنوان فرار آمریکا از سوریه و منطقه شرق آسیا یاد کردند.
وی افزود: با این اقدام ترامپ نتانیاهو و آل‌سعود عزا گرفتند و گفتند این تصمیم هدیه کریسمس  از سوی ترامپ به دشمنان آمریکاست. خود ترامپ هم اعتراف کرده است که سوریه نهایت زمین بازی ایران است و خواسته یا ناخواسته اقدامات آمریکا در سوریه به منافع ایران هم کمک غیر مستقیم کرده است. به فرموده رهبر معظم انقلاب این همان افول آمریکا است.
وی تصریح کرد: باید قدر رهبری معظم انقلاب را بدانیم که با تدبیر و درایت حکیمانه نقشه های دشمن را بر هم می ریزد. در چنین وضعیتی باید از ارتش و سپاه تشکر کنیم که مقتدرانه از کشور دفاع می کنند. وزیر خارجه آمریکا می‌گوید قاسم سلیمانی دردسر واشنگتن است و تلویزیون رژیم صهیونیستی می گوید تصمیم ترامپ از ترس نیروهای ایران و سپاه پاسداران بود. آن وقت بودجه دفاعی کشور در سال ۹۸ نصف می شود و صد درصد کاهش می یابد. این جای تامل نیست؟
حجت الاسلام حسینی در ادامه به برگزاری مانور قدرت در دوازدهمین رزمایش پیامبر اعظم اشاره کرد و افزود: این مانور با شکست مفتضحانه آمریکا در منطقه و با رونمایی از دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران با عملیات تهاجمی در رزمایش پیامبر اعظم و در منطقه قشم همزمان شده است.
وی در ادامه خطاب به مسئولان سیاست خارجی گفت: دیپلماسی التماسی و انفعالی جواب نمی‌دهد. دیپلماسی عزت است که پیروزی می آورد و دیپلماسی ذلت هیچگاه جواب نخواهد داد و نباید ادامه داد که در باتلاق بعدی نیفتاد.
خطیب جمعه ساوه در ادامه با اشاره به دیدار فرماندهی کل قوا با فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی گفت: عملکرد نیروی انتظامی باید عاقلانه، مدبرانه و برای مردم کاملا اطمینان بخش و اعتماد آفرین باشد. 
وی اظهار کرد: از مجموعه پلیس شهرستان به منظور مبارزه بی امان با فساد و باندهای سرقت و زورگیری و تامین امنیت صمیمانه قدردانی می کنیم.
انتهای پیام
منبع :: http://markazi.isna.ir

خبر جدید  کنگره ۶٢٠٠ شهید استان مرکزی نیمه دوم امسال برگزار می شود
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد