2:36:27 - شنبه 27 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه اراک: حضور موثر در حوزه تولید و استقلال اقتصادی مقابله با تحریم دشمن است
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: حضور موثر در حوزه تولید و استقلال اقتصادی ضرورت مقابله با تحریم دشمن است.
امام جمعه اراک: حضور موثر در حوزه تولید و استقلال اقتصادی مقابله با تحریم دشمن است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیتالله قربانعلی دری نجفآبادی ظهر امروز در خطبههای نماز جمعه این هفته اراک در مصلی بیت المقدس این شهر با اشاره به فرارسیدن هفته کارگر و نقش مهم کارگران در جامعه اظهار داشت: کارگران متخصص و متعهد، محوریت امور در زنجیره تولید را به دست دارند و هر چه کارگران تعهد و تخصص بیشتری داشته باشند، کیفیت خدمات نیز به همان میزان افزایشمییابد.

وی افزود: بنابراین باید گفت گردش چرخهای اقتصادی کشور در شرایط کنونی با بردباری،ذکاوت و هوشیاری بدنه اقتصادی کشور و مدیریت و راهبرد درست و صحیح امور ممکناست، بنابراین تربیت و آموزش نیروی انسانی کارآمد و دلسوز باید اولویت اصلی برنامههای اقتصادی کشور قرار گیرد.

دری نجفآبادی تصریح کرد: توسعه پایدار، بالا رفتن نرخ بهرهوری و تولید ناخالص ملی و ارزش افزوده بالا تنها با سرمایهگذاری در بخش تولید میسر میشودکه البته بالندگی این بخش وابسته به سرمایهگذاری در حوزه آموزش نیروی انسانی متخصص و متعهد و کارآمد است.

وی اضافه کرد: هفته کار و کارگر بهترین فرصت برای تشریح مقام کارگر از نگاه دین اسلام و آموزههای دینی است زیرا اهلبیت عصمتو طهارت(ع) و به ویژه پیامبر اعظم(ص) بر دستان کارگران را بوسه میزدند چرا کهیکی از ابعاد جهاد در راه خدا کار، تلاش، ایجاد اشتغال و در نهایت و رونق اقتصادی در جوامع اسلامی است، بنابراین ملت ایران باید با تقویت انگیزههای دینی و معنوی خود نسبت به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند.

خبر جدید  ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های کسب و کارهای خرد و کوچک پرداخت شد

امام جمعه اراک با اشاره به تحریمهای دشمنان گفت: در حال حاضر، که دشمنان اسلام تحریم و تهدیدهای اقتصادی خود را بر علیه نظام جمهوری اسلامی به بالاترین سطح ممکن رساندهاند، ملت ایران وظیفه دارند با تمام وجود در جبهه اقتصادی حضور موثر داشته باشند چرا کهاگر قرار است ملت در صحنه بینالمللی حرفی برای گفتن داشته باشد باید در طراحی، تولید بهینه، صادرات، کاهش واردات و تامین نیازهای داخلی خود سرمایهگذاری کند.

وی ادامه داد: استان مرکزی با برخورداری از ۳ هزار واحد صنعتی یک استان کارگری محسوب میشود و باید از این ظرفیت عظیم در راستای توسعه همه جانبه کشور استفاده کرد این در حالی است که مقام معظم رهبری امسال را با عنوان رونق تولید نامگذاری فرمودند و آحاد جامعه باید در تحقق این تدبیر معظمله بسیج شوند که در این راستا، کشورهای همسایه ایران همچون عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان و سوریه از بازارهای بسیار ارزشمندی برخوردار هستند که باید از تولیدات ایرانی تغذیه شوند.

خبر جدید  اراک| فتنه ۸۸ یک پروژه و یارگیری از داخل بود

دری نجفآبادی بیان کرد: مشکلات اقتصادی ایران اسلامی مسائل پیچیدهای نیست و با برنامهریزی میتوان تولید ناخالص ملی را چندین برابر کرد.

نماینده ولیفقیه در استان مرکزی با اشاره به در پیش بودن ۱۲ اردیبهشتماه و روز معلم گفت: تربیت نسل علم گرا، خلاق، با تقوا و خوداتکا باید سرلوحه امور وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد زیراآموزش و پرورش ترسیم کننده مسیر پیشرفت کشور در حوزه تربیت نیروی انسانی کارآمد و آیندهساز است.

وی افزود: جوانان و نوجوانان، بزرگترین سرمایه کشور هستند و آموزش و پرورش باید برای تربیت این قشر از جامعه، برنامهریزیهای دراز مدت و کاربردی داشته باشد.

خبر جدید  مشارکت بانوان در فعالیت‌های اقتصادی استان مرکزی افزایش می‌یابد

عضو مجلس خبرگان رهبری به فرارسیدن ایام پایانی ماه مبارک شعبان و ایام آغازین رمضان و ضرورت توجه به مساجد اشاره کرد و گفت: مساجد زادگاه انقلاب اسلامی است چرا که همه تحولات و جریانهای انقلاب از مسجد نشات گرفته چرا که مساجد به عنوان کانون اصلی تربیت و انسانسازی و مقابله با جنگ نرم مطرح است و بستر تقویت این پایگاههای اثرگذار باید بیشتر از گذشته فراهم شود.

دری نجفآبادی با اشاره به شکست آمریکا در طبس افزود: بدون شک شکست آمریکاییها در نتیجه امدادهای غیبی بود زیراآمریکای جنایتکار در ۴۰ سال گذشته از هر فرصتی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و نیروی مسلح ایران استفاده کرده اما توطئههای آنها با حضور مردم در صحنه خنثی شده است.

وی با تبریک انتصاب سردارسرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: اتحاد و وحدت نیروهای مسلح مایه دلگرمی ملت ایران و خار چشم دشمنان اسلام و انقلاب است.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد