13:00:14 - چهارشنبه 13 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش ظرفیت صنایع تبدیلی استان مرکزی
ایران با همت متخصصان شرکت پتروشیمی شازند در تولید کاتالیست اس ای سی ۵٠٠ به جمع پنج کشور تولیدکننده این محصول پیوست.
افزایش ظرفیت صنایع تبدیلی استان مرکزی

افزایش ظرفیت صنایع تبدیلی استان مرکزی

به گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ۱۳۲هزار تن از ابتدای سال جاری تا کنون به ظرفیت های فرآوری، نگهداری و فرآوری محصولات خام کشاورزی استان افزوده شد.

صفری افزود: این ظرفیت با بهره برداری از ۲۵طرح با اعتباری بالغ بر ۴۱۳میلیارد ریال در شهرستان های مختلف استان مرکزی ایجاد شده است.
اوگفت: با بهره برداری از این طرح ها برای ۳۷۸نفر از مردم استان مرکزی در حوزه های مختلف صنایع تبدیلی و تکمیلی استان اشتغال زایی شده است.
مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: ۱۸میلیارد ریال این طرح ها از محل حمایت های بخش دولتی و بقیه از محل آورده شخصی بهره برداران تامین شده است.
صفری گفت: جواز ۸۰فقره طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی در سال جاری برای متقاضیان صادر شده و پیش بینی می شود با بهره برداری از این طرح ها ۵۴۲تن به ظرفیت فرآوری، نگهداری و فرآوری محصولات خام کشاورزی استان افزوده و برای هزار و ۶۲نفر اشتغال ایجاد شود.
او میزان تولید محصولات کشاورزی در استان مرکزی را ۲میلیون و ۵۸۰هزار تن عنوان کرد و افزود: ۲۳۲واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکنون با ظرفیت جذب ۲میلیون و ۲۶۵هزار تن محصولات کشاورزی اکنون در استان مرکزی به بهره برداری رسیده است.
مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت:با بهره برداری از این طرح ها برای سه هزار و ۹۶۱نفر به صورت مستقیم در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی استان ایجاد شده است.
صفری در ادامه افزود: ۶۰طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی استان مرکزی به کارگروه اشتغال پایدار روستایی معرفی شده است و ۸۳۰میلیارد ریال اعتبار برای این طرح ها مصوب شده است.
او گفت: ۱۵طرح با اعتباری بالغ بر ۱۵۰میلیارد ریال در در حوزه فرآوری، نگهداری و فرآوری محصولات خام کشاورزی جذب شده است.
مدیر صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: پیگیری و اجرای اقتصادمقاومتی در بخش صنایع تبدیلی و غذایی، ایجاد ظرفیت فراوری برای ۶۳هزار تن محصولات خام کشاورزی( مطابق برنامه ششم توسعه)، ایجاد اشتغال برای ۴۴۰نفر و کاهش ضایعات هفت هزار تنی در محصولات کشاورزی از جمله برنامه های این مدیریت در سال آتی است.
استان مرکزی با ۹۰هزار بهره بردار جزو ۱۰ استان برتر کشور در بخش کشاورزی است.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  پویش ملی جمعه های کم زباله
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد