12:12:21 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش صادرات کالا از محلات
سرمازدگی بیش از ۳ هزار و ۳۷۲ میلیارد ریال به محصولات کشاورزی استان مرکزی خسارت زد.
افزایش صادرات کالا از محلات

صادرات 43 میلیون دلار کالا از محلاتبه گزارشخبرگزاری صداوسیمامرکز اراک؛ پارسال ۴۳ میلیون دلار کالای صنعتی، معدنی و کشاورزی از شهرستان محلات به ۱۸ کشور صادر شد .

رئیس صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: این کالاها شامل انواع محصولات کشاورزی، گل و گیاه، ماهی زینتی، سنگ نما و مواد شیمیایی بود .

ملکی افزود: فعالیت واحدهای صنعتی در بخش بازاریابی و ایجاد روابط مناسب بین المللی در بخش گل و گیاه دلیل افزایش میزان ارزآوری بابت صادرات محصولات به کشورهای هدف صادراتی در محلات بود .

وی گفت : یک میلیون قطعه ماهی زینتی با ارزآوری ۴۰۲ هزار دلار، چهار میلیون هزار گل و گیاه زینتی با ارزآوری ۱۶ میلیون دلار، ۶۵ هزار متر مربع سنگ نما با ۲ میلیون و ۳۰۰هزار دلار ، ۲۷۵ تن بید قرمز با ارزآوری ۵۵ میلیون دلار، ۲ هزار و ۹۰۰ تن پارافین جامد با ارزآوری ۲ هزار و ۸۵۰ میلیون دلار و هزار و ۵۰۰ تن عایق رطوبتی با ارزآوری ۶۱۰ هزار دلار پارسال از این شهرستان صادر شد.

خبر جدید  اتاق فکر بانوان ترکیبی از اقشار مختلف باشد

رئیس صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: محموله های صادراتی محلات در سال گذشته به کشورهای هدف صادراتی ارسال شدکه عمده مقاصد صادراتی کشورهای عراق، رومانی، ایتالیا، ترکیه، لهستان، چین، قطر، پاکستان، دوبی، بلغارستان، هندوستان، روسیه و قزاقستان بود.

ملکی با اشاره به اینکه بیش از ۲ درصد سنگ جهان و هشت درصد سنگ تراورتن دنیا در این شهرستان تولید میشود، افزود : عمده سنگ نما صادراتی از محلات تراورتن است که به صورت فرآوری شده و کوپ به کشورهای هدف صادر شد.

وی یاد آور شد ۲۲۰ واحد فرآوری با ظرفیت ۱۸ میلیون متر مربع سنگ در محلات وجود دارد که ۱۳ درصد تولید کشور در این شاخه را برعهده دارند.

خبر جدید  بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقشه راه کامل است

رئیس صنعت، معدن و تجارت محلات با بیان اینکه از ۹۹۰ هکتار اراضی زیر کشت گل و گیاه استان مرکزی حدود ۹۰ درصد در محلات است، افزود:۱۸ درصد از سطح زیر کشت کشور، ۱۲ درصد از تولید گل شاخه بریده در کشور، ۸۰ درصد تولید گلهای فصلی نشایی، ۲۱ درصد از درخت و درختچههای زینتی و ۱۴ درصد از گیاهان آپارتمانی کشور در محلات تولید میشود.

خبر جدید  امروز کانون توجهات دشمن اصل ولایت‌فقیه و شخص رهبری است

شهرستان محلات از توابع استان مرکزی پایتخت سنگ و گل ایران و قطب تولید تریکو و ماهی زینتی کشور محسوب می شود و دارای ۵۵ هزار نفر جمعیت است.

بیش از ۹۵ هزار تن انواع کالا به ارزش ۶۰ میلیون و ۲۴ هزار دلار فروردین امسال از گمرکات استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد