13:12:59 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش سطح آمادگی در مقابله با بحران ها ضروری است
اراک – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: افزایش سطح آمادگی در مقابله با بحران های احتمالی امری ضروری است.
افزایش سطح آمادگی در مقابله با بحران ها ضروری است

به گزارش ایرنا، «مهدی زندیه وکیلی» روز پنجشنبه در دوره آموزشی مدیریت بحران استان مرکزی در سالن غدیر اراک افزود: بالا بردن سطح آمادگی در دستگاه های اجرایی برای مقابله با بحران ها باید به گونه ای باشد که در حوادث احتمالی کمتر غافلگیری صورت گیرد.
وی بیان کرد: دوره های آموزشی مدیریت بحران باید در چارچوب چرخه مدیریت بحران و بر اساس پیش بینی، پیشگیری و آمادگی صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: شورای مدیریت بحران این استان زیرمجموعه ۱۴ کارگروه است که هر کدام از کارگروه ها وظایف تخصصی خود را در زمینه حوادث مختلف برعهده دارند.
زندیه وکیلی عنوان کرد: استان مرکزی معین استان های مختلفی در بروز حوادث احتمالی است و این استان باید آمادگی لازم برای مقابله با رخدادهای مختلف را داشته باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: مقاوم سازی ساختمان ها یکی از مهمترین موارد برای مقابله با زلزله است و دولت نگاه ویژه ای به مقاوم سازی مناطق روستایی و فرسوده دارد.
وی تاکید کرد: در بحث ساخت و ساز باید آیین نامه های مقررات ملی ساختمان و آیین نامه ۲ هزار و ۸۰۰ زلزله رعایت شود تا در زمان بروز زلزله نگران خاصی وجود نداشته باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: این استان بر اساس شواهد و بررسی های صورت گرفته در بخشی از نقاط از جمله در شهرستان های زرندیه، ساوه، تفرش و جنوب شهرستان شازند در زلزله خیزی شدید قرار دارد اما اراک در مناطق زلزله خیزی متوسط است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی نیز در آیین گشایش این دوره آموزشی گفت: مخاطرات و بلایای طبیعی قابل پیش بینی نیست اما با آموزش و پیشگیری می توان خسارت های ناشی از حوادث را کاهش داد.
«داوود غیاثی » افزود: آموزش و پیشگیری از بهترین ابزارهای موثر در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی است.
وی بیان کرد: دوره آموزشی مدیریت بحران استان مرکزی در سه گروه در قالب چهار شهرستان پیش بینی شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی افزود: مباحث آموزشی تخصصی تئوری و عملی برای این دوره های آموزشی در نظر گرفته شده است.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.
۳۰۰۵/۳۰۷۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  86 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در بخش کشاورزی خمین جذب شد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد