۲۰:۴۲:۰۱ - سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح دو فروشگاه صنایع دستی در اراک
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مركزی گفت: دو فروشگاه صنایع دستی در اراك افتتاح می شود.
افتتاح دو فروشگاه صنایع دستی در اراک

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، قاسم کاظمی اظهار کرد:در آستانه فرا رسیدن ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی و آغاز هفته صنایع دستی، دو فروشگاه صنایع دستی در اراك افتتاح میشود.

وی افزود: هر ساله بیستم خرداد به عنوان روز جهانی صنایع دستی گرامی داشته میشود و فرصتی برای توجه به فعالان و دستاندرکاران این عرصه که نمودی از میراث کهن ایرانیان است فراهم میشود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مركزی یادآور شد: هر محصول صنایع دستی در حقیقت شناسنامه فرهنگ و هویت ایرانی است و صادرات صنایع دستی علاوه بر ارز آوری،صادرات فرهنگ ایرانی است.

کاظمی افزود: برگزاری مراسم تکریم از هنرمندان که موفق به اخذ نشان ملی صنایع دستی شدهاند و جوانان فعال در این حوزه همزمان با افتتاحیه سفرهخانه سنتی سعادت از ویژهبرنامههایگرامیداشت هفته صنایع دستی در استان است.

وی یادآور شد: همزمان با روز جهانی صنایع دستی تمبر اختصاصی صنایع دستی با تصویر یک اثر هنری رونمایی خواهد شد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مركزی اظهار کرد: افتتاح فروشگاه صنایع دستی و نگارخانه خصوصی سرو در اراک و نمایشگاه ترویجی صنایعدستی در نگارخانه استاد واشقانی از دیگر برنامههای هفته صنایعدستی در این استان با هدف ترویج و توسعه صنایع دستی است.

کاظمی با بیان برگزاری نمایشگاهی با عنوان زنان مفاخردر موزه مفاخر اراک در خردادماه سال ۹۸ بیان کرد: در کنار برگزاری این نمایشگاه، دبیرخانه دائمی نکوداشت مفاخر زن ایران؛ از ۲۲ خرداد در موزه مفاخر اراک مستقر میشود.

انتهای پیام/۴۱۱۷/


منبع :: افتتاح دو فروشگاه صنایع دستی در اراک

تبليغات
بانک پاسارگاد