18:35:18 - یکشنبه 7 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعلام آمادگی استاندار مرکزی برای هرگونه کمک به مناطق سیل‌زده
استاندار مرکزی گفت:امروز نخستین محموله را که براساس این هماهنگی‌ها جمع‌آوری شده با هفت واگن قطاری که راه‌آهن آماده کرده برای مناطق سیل‌زده لرستان و خوزستان ارسال می‌کنیم که ا به طور حتم محموله‌های بعدی هم در این مدت کوتاه آماده و ارسال می‌شود.
اعلام آمادگی استاندار مرکزی برای هرگونه کمک به مناطق سیل‌زده

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پشتیبانی ادارات استان مرکزی در رابطه با حمایت از سیلزدگان استان لرستان اظهار داشت: خوشبختانه سیل در اکثر استانها به جز استان خوزستان فروکش کرده است، الان که سیل فروکش کرده آثار تخریبها و صدمههایی که هم به مردم و هم به شهرهای استانهای سیلزده خورده، خود را نمایان کرده است.

وی افزود: متاسفانه هزاران نفر بهویژه در لرستان، خوزستان و گلستان امروز بدون سرپناه هستند و تمام زندگی آنها را آب برده است، اما همین که تلفات انسانی در این استانها کمتر بوده جای شکر دارد، خسارتها را میشود جبران کرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در شرایط فعلی همه مردم و استانها باید تمام ظرفیت خود را متمرکز کنند تا کمکهای فوری که سیلزدگان نیازمند هستند از جمله اقلام خوراکی و پوشاک را تا بحث سرپناه تامین کنند چون در صورت تامین نشدن این نیازهای اولیه که ضروری هستند ممکن است خدای ناکرده شاهد بروز بیماریها همهگیر در این مناطق باشیم، بنابراین اقلام بهداشتی و تغذیه بهداشتی از موارد مهمی است که باید مورد توجه باشد.

خبر جدید  "نزاع" جرم شایع در استان مرکزی است

آقازاده بیان کرد: عمده بحث استان مرکزی روز گذشته در پانزدهمین جلسه ستاد هماهنگی مدیریت بحران و هم در جلسه امروز شورای اداری متمرکز بر بسیج همه امکانات استان چه دولتی و چه مردمی برای کمکرسانی به سیلزدگان بود.

وی ادامه داد: امروز نخستین محموله را که براساس این هماهنگیها جمعآوری شده با هفت واگن قطاری که راهآهن آماده کرده برای مناطق سیلزده لرستان و خوزستان ارسال میکنیم که این اولین محموله نخواهد بود و به طور حتم محمولههای بعدی هم در این مدت کوتاه باید آماده شود.

استاندار مرکزی عنوان کرد: فرمانداران استان مکلف شدهاند که با خیران، با مردم و بخش دولتی، امکاناتی که دولت میتواند کمک کند را بسیج کنند، در همین ۲۴ ساعت اخیر هم نتایج خوبی را گرفتند، این هم دستور مقام معظم رهبری است و رئیس جمهور و وزرای کابینه همه و همه در تلاش هستند تا از هر ظرفیت برای کمکرسانی فوری استفاده کنیم.

خبر جدید  اراک| علت شکست دشمن دست‌یابی سپاه به توانمندی‌های گسترده است

آقازاده اضافه کرد: انشاءالله با فروکش کردن نهایی آب، کار پاکسازی و بازسازی منازل، تاسیسات و زیرساختها شروع میشود و استان آمادگی این مرحله از کمکها را هم دارد.

وی افزود: دهها اکیپ تاکنون از نیروهای امداد استان، دستگاههای مختلف و کمکهای مردمی در مناطق سیلزده مشغول خدمت هستند که این نشاندهنده عزم جدی همه مردم بهویژه استان مرکزی برای استفاده حداکثری از امکانات است.

خبر جدید  امام جمعه اراک: حضور موثر در حوزه تولید و استقلال اقتصادی مقابله با تحریم دشمن است

استاندار مرکزی با اشاره به نحوه توزیع و ضرورت مدیریت توزیع گفت: تا قبل از این خیلی از کمکها ارسال میشد و شاید به سبب ناهماهنگیها به دست مصرفکننده اصلی نمیرسید، اما با تشکیل قرارگاههای امداد که توسط هلال احمر و سپاه در این استانها از دو روز پیش شکل گرفته، تمامی کمکها در این قرارگاهها متمرکز میشود و این قرارگاهها با توجه به نیازهایی که از سراسر استان مربوطه به آنها ابلاغ میشود از طریق کانالهای مورد اعتماد کمکها را توزیع میکنند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد