۱۱:۳۲:۵۳ - چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اعتراض کارگران آذر آب اراک به عدم دریافت معوقات مزدی
ایلنا: گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «آذر آب اراک» به بی‌توجهی مدیران کارخانه در پرداخت مطالبات معوقه خود اعتراض کردند.
اعتراض کارگران آذر آب اراک به عدم دریافت معوقات مزدی

گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «آذر آب اراک» به بی‌توجهی مدیران کارخانه در پرداخت مطالبات معوقه خود اعتراض کردند.

تعدادی از کارگران آذر آب اراک به خبرنگار ایلنا گفت: امروز سهشنبه (۳۱ اردیبهشت ماه) به موضوع معوقات مزدیمان اعتراض کردیم. تا امروز به جز وعده، سخن دیگری از زبان کارفرما و مسئولان مربوطه نشنیدهایم.

او ادامه داد: در نتیجه ادامه همین وضعیت به ناچار در شرکت جمع شدیم تا بلکه اینبار وعدهها مسئولان رنگ اجرایی به خود بگیرد.

براساس اظهارات این کارگران، دلیل اعتراض صنفی آنها، پرداخت نشدن دستکم ۳ماه مزد معوقه از سوی کارفرماست.

کارگران این واحد سازنده پروژههای نیروگاهی، در ادامه گفتند: هریک از ما کارگران دستکم دارای سه سر عائله هستیم و تامین مخارج زندگی بسیار برایمان سخت شده است.

حسین بختیاری (فرماندار اراک) با حضور در جمع کارگران آذر آب با اشاره به اینکه حقوق معوق اسفند ماه کارگران آذر آب امروز به حساب آنان واریز شده است، گفت: با هماهنگی مدیران شرکت، حقوق فروردین ماه کارگران هم به زودی پرداخت خواهد شد.

مقدسی (نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان) نیز در این خصوص به ایلنا گفت: با توجه به اهمیت و حساسیت مباحث مربوط به شرکتهای هپکو و آذر آب اراک در این خصوص به صورت ویژه با آقای امیری (معاون حقوقی و پارلمانی ریاست جمهوری) روز گذشته صحبت کردم و ایشان نیز قول مساعد برای پیگیری مسائل مربوط به این دو شرکت را دادند.

عضو کمیسیون صنایع و معاون مجلس خاطرنشان کرد: در همین راستا آقای امیری در جلسه هیات دولت مباحث مربوط به این دو شرکت را مطرح کردند و چیزی در حدود ۲۰ دقیقه در خصوص وضعیت شرکتهای هپکو و آذر آب بحث و گفتگو شد.

این نماینده دور دهم مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: قطعا پیگیر خروجی جلسه هیات دولت در خصوص این دو صنعت مهم اراک و کشور هستیم.


منبع :: اعتراض کارگران آذر آب اراک به عدم دریافت معوقات مزدی

تبليغات
بانک پاسارگاد