19:41:59 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اصلاح ساختار مالی و اداری کشور ضروری است/ لزوم کوچک سازی بدنه دولت
اراک- نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: ساختار مالی و اداری کشور نیاز به اصلاح جدی دارد و این یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
اصلاح ساختار مالی و اداری کشور ضروری است/ لزوم کوچک سازی بدنه دولت

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی مقدسی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: وقتی در امورات دولت و مجلس شورای اسلامی دقت می‌کنیم، می‌بینیم قانونگذاری ایرادات زیادی دارد و در مجلس به دنبال طرحی هستیم که فرآیند قانونگذاری اصلاح شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس افزود: این روشی که سالیان سال در حوزه قانون گذاری حاکم است و طرح‌های خلق الساعه و گاهاً از سر دلسوزی مطرح می‌شود ولی عمق ندارد، به امور کشور آسیب می‌رساند.

خبر جدید  ساماندهی اتحادیه موسسات قرآنی کشور ضروری است

مقدسی خاطرنشان کرد: برای پختگی لوایح باید از اتاق‌های فکر، مراکز پژوهشی، پژوهشکده‌ها و دانشگاه‌ها برای طرح کردن و تدوین لوایح بهره مند شویم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس تصریح کرد: برای اینکه خدمت صادقانه به مردم ارائه کنیم، هر سه قوه باید ببیند نقاط قوت و ضعف کجاست و برای خدمت مطلوب به مردمی که واقعاً شایسته خدمت هستند، هر سه قوه باید نقاط قوت خود را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کند.

خبر جدید  اثربخشی عملکرد دستگاه های اجرایی منوط به اعمال نظارت دقیق است

مقدسی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با پشت سر گذاشتن ۴۰ سالگی به بلوغ رسیده است و باید به رفع نقاط ضعف و تقویت داشته‌های کشور بپردازیم. بیانیه گام دوم انقلاب، دقیقاً این نکته را عنوان می‌کند که هم نگاهی به اقدامات ارزشمند گذشته بیافکنیم و نقاط ضعف را برطرف کنیم و هم به آینده امیدوارتر نگاه کنیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: افزایش هزینه‌های جاری موجب متورم شدن بدنه دولت شده است. با افزایش هزینه‌های جاری، پروژه‌های عمرانی متوقف شده و در چنین شرایطی فقط باید بپردازیم به پرداخت حقوق کارمندان، که این روند یک آفت برای نظام مالی اداری کشور است. بنابراین اصلاح نظام و ساختار اداری مالی کشور به عنوان یک ضرورت اجتناب پذیر باید مدنظر باشد چراکه همه را درگیر کرده و از منابع موجود در کشور نمی‌توانیم استفاده بهینه داشته باشیم.

کد خبر ۴۵۶۱۳۶۸


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  پیش بینی ۴۰هزار میلیارد تومان برای تقویت تولید کشور در بودجه ۹۸
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد