12:44:34 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استان مرکزی میزبان چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی است
اراک – ایرنا – معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: این استان از ۱۷ تا ۲۱ تیرماه جاری میزبان چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در اراک است.
استان مرکزی میزبان چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی است

«قاسم کاظمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این نمایشگاه در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی استان مرکزی با حضور هنرمندان و صنعتگران استان‌های سراسر کشور در اراک برگزار می‌شود.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: هنرمندان و صنعتگران ۳۱ استان کشور در این نمایشگاه صنایع دستی خاص منطقه خود را برای دوستداران هنرهای سنتی و دستی عرضه می کنند.
کاظمی افزود: این نمایشگاه درقالب ۲۱۰ غرفه صنایع دستی دایر می شود که ۸۰ غرفه نمایشگاهی در اختیار هنرمندان و صنعتگران سراسر کشور و ۱۳۰ غرفه هم در اختیار هنرمندان استان مرکزی قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف حمایت از تولیدات هنرمندان صنایع دستی آثار برتر، با کیفیت و برجسته صنایع دستی استان‌های کشور برگزار می شود.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: شرکت غرفه داران در این نمایشگاه رایگان است و این امر به منظور حمایت از صنایع دستی، صنعتگران و هنرمندان انجام می شود.
کاظمی افزود: بخش عمده ای از رشته های صنایع دستی سراسر کشور امسال دراین نمایشگاه عرضه می شود تا بازدیدکنندگان با فرآیند تهیه محصولات صنایع دستی آشنا شوند.
وی اظهار داشت: هنرمندان صنایع دستی که دارای کارت صنعتگری از این معاونت هستند می توانند برای ثبت نام غرفه به این معاونت مراجعه کنند.
از ۲۹۵ رشته صنایع دستی فعال کشور ۱۱۰ رشته در استان مرکزی دایر است.
۶۹۹۱/۶۹۱۳/

خبر جدید  مستند سازی 150 اثر تاریخی استان مرکزی در دستور کار قرار گرفت


منبع :: استان مرکزی میزبان چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی است

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد