15:05:00 - چهارشنبه 1 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استان مرکزی رتبه نخست کشور را در راه‌اندازی واحدهای تعطیل به دست آورد
معاون هماهنگی امو اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی رتبه نخست کشور را در راه‌اندازی واحدهای تعطیل به دست آورد.
استان مرکزی رتبه نخست کشور را در راه‌اندازی واحدهای تعطیل به دست آورد

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سعید فرخی ظهر امروز در شورای اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با اشاره به مشکلات و موانع رونق تولید در واحدهای صنعتی شهرک صنعتی خیرآباد اراک از نظر حقوقی اظهار داشت: نیروی انسانی مهمترین عامل در هر بنگاه اقتصادی و سازمانی است، کارگران سربازان خط مقدم نبرد اقتصادی است که هماکنون درگیر آن هستیم.

وی افزود: وقتی به سال گذشته نگاه میکنیم میبینیم که سال سختی بوده و مهمترین سختی آن را هم صنعتگران، سرمایه‎گذارن و فعالان اقتصادی طی کردند، مجموعه استان توانست با سربلندی از این سال عبور کند، بهگونهای که توانستیم سال گذشته نرخ بیکاری استان را در حد نرخ سال قبل از آن نگهداشتیم.

خبر جدید  اراک| هزینه بیمه واحدهای مسکونی در برابر بلایای طبیعی براساس منطقه مربوطه محاسبه شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: همچنین سال گذشته توانستیم از رکورد یک میلیارد دلار صادرات غیرنفتی عبور کنیم، همه این افتخارات به سبب تلاش فعالان اقتصادی استان بود.

فرخی بیان کرد: سال گذشته موفق شدیم بیش از ۱۱ هزار شغل به سبب سرمایهگذاریها در استان ایجاد کنیم، همچنین توانستیم مقام نخست راهاندازی و بازسازی واحدهای تعطیل و صنایع را با اعلام رسمی وزارت کشور داشته باشیم.

وی عنوان کرد:همچنین سال گذشته علیرغم تمام سختیها ۱۵ درصد در جواز تاسیس و ۳۰ درصد هم در پروانههای بهرهبرداری رشد داشته باشیم، این مهم نسان دهنده عملکرد مطلوب و موفقیت استان در سال گذشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: حوزههای مختلف در استان دارای هماهنگی مناسبی است، دستگاه قضایی استان هم در این مسیر در کنار دولتیها بوده و آنها را یاری داده، مطمئن هستم امسال هم با هماهنگی لازم و استفاده از ابزار موجود شاهد اتفاقات خوبی در استان هستیم.

خبر جدید  اجرای ۹۸۵ طرح محرومیت‌زدایی زودبازده در استان مرکزی آغاز شد

فرخی ادامه داد: امیدواریم امسال بتوانیم علیرغم تمام پیشبینیها برای سختی سال، خوب عمل کنیم، درخواست جلسات بیشتر با دستگاه قضایی برای رسیدگی ببیشتر به امور را دارم، هماکنون در جنگ اقتصادی هستیم، در هر شرایطی باید تصمیمات متناسب اتخاذ شود، قبول داریم که برخی از قوانین و مقررات محدودیتهایی را برای برخی ایجاد کرده است.

خبر جدید  صنعت بزرگ‌ترین بدهکار شرکت توزیع برق استان مرکزی است

وی تصریح کرد: امسال باید سعی کنیم با استفاده از ابزار مختلف وضعیت کنونی اشتغال استان را حفظ کنیم، یکی برنامههای اصلی امسال ما به تحرک درآورذدن واحدهای تولیدی راکت در استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی اضافه کرد: باید برای اشتغال و آینده صنعتی اراک به عنوان مرکز استان و پایتخت صنعتی برنامهریزی شود، شهرک صنعتی خیرآباد ظرفیت خوبی برای انجام اقدامات و بسیاری از برنامهها است، صنعتی بودن اراک بهسبب فعالیت و شکل اقدامات انجام شده در آن است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد