به گزارش برنا از اراک ، سید علی آقازاده در نشست هم اندیشی ذیحسابان دستگاه های دولتی افزود: استان مرکزی با بیش از یک میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در سال گذشته، این رتبه را در سطح کشور به دست آورده است.

وی، از تحقق ۹۷ درصد درآمدهای مالیاتی استان مرکزی در سال گذشته خبر داد و ادامه داد: درآمد های این استان در این زمینه برابر با میانگین کشوری بوده است.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: تحقق درآمدهای مالیاتی این استان در سال گذشته با همکاری و همراهی تمامی دستگاه ها، کارخانجات و مردم و بدون ایجاد مشکل برای مراکز تولیدی توسط اداره کل امور مالیاتی محقق شده است.

خبر جدید  نرخ بیکاری در استان مرکزی در شرایط طبیعی/ هپکو جان تازه گرفت

آقازاده خاطر نشان کرد: اخذ درآمدهای مالیاتی کشور و این استان در سال جاری به دلیل برخی تحریم های دشمنان علیه ملت ایران اسلامی ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یافته و نیاز است با طراحی ساز و کار مناسب زمینه تحقق این درآمدها در استان فراهم شود.

وی یاد آور شد: استان مرکزی بر اساس گزارش های مرکز آمار ایران در زمستان سال ۹۶ و تابستان سال گذشته از نظر سلامت و مقابله با فساد اداری جزء استان های پیشرو و رتبه سی و یکم را در بین استان های کشور را به دست آورده است.

خبر جدید  صنایع الزام قانونی برای انجام مسئولیت های اجتماعی دارند

استاندار مرکزی ادامه داد: بر اساس این آمارهاف استان سال گذشته در زمینه نرخ بیکاری رتبه مناسبی را داشته است.

آقازاده، ذیحسابان دستگاه ها را سربازان گمنام ارایه خدمات مالی به دولت عنوان کرد و افزود: ۱۰۰ درصد هزینه های جاری استان مرکزی سال گذشته با تلاش ذیحسابان دستگاه های دولتی جذب و کارمندان دولت با وجود برخی مشکلات اقتصادی از نظر پرداختی شرایط مناسبی داشتند.

وی گفت: نیاز است با ایجاد کارگروهی متشکل از برخی ذیحسابان ادارت استان مرکزی زمینه افزایش بهره مندی استان از اسناد خزانه تسویه فراهم و برخی مشکلات در استان برطرف شود.

خبر جدید  از اشتباهات داوری و مسائل غیرفوتبالی به ستوه آمده ایم/ نمی توان از مسیری پاک در لیگ یک به موفقیت رسید

استاندار مرکزی افزود: با توجه به تحریم های ظالمانه دشمنان علیه کشور امسال سال سختی در زمینه درآمدها بوده و باید صرفه جویی و حذف هزینه های اضافه در دستور کار دستگاه ها و ذیحسابان قرار گیرد.

آقازاده با تاکید بر شفاف سازی فعالیت های مالی دستگاه ها خاطر نشان کرد: شفاف سازی فعالیت های دستگاه های اجرایی و دولتی کاهش فساد مالی و افزایش اعتماد مردم به دستگاه ها را به همراه دارد.