۱۰:۳۷:۱۹ - سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استان مركزي در حوزه صنايع دستي حرف هاي بسياري براي گفتن دارد
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي گفت: استان مركزي در حوزه صنايع دستي حرف هاي بسياري براي گفتن دارد.
استان مركزي در حوزه صنايع دستي حرف هاي بسياري براي گفتن دارد

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي گفت: استان مركزي در حوزه صنايع دستي حرف هاي بسياري براي گفتن دارد. به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، عليرضا ايزدي در آيين افتتاح چهاردهمين نمايشگاه ملی صنايع دستي در اراك با اشاره به نامگذاري سال ٩٨ تحت عنوان رونق توليد در استمرار تحقق اقتصاد مقاومتي بيان كرد: افتخار مي كنيم كه در شرايط سخت اقتصادي در پي پاسداري از هويت ايراني و اسلامي هستيم . وي با اشاره به حضور ٣٠ استان در نمايشگاه ملي صنايع دستي كشور در اراك بعنوان پايتخت هنر و صنايع دستي افزود: استان مركزي تاريخ كهني را در خود جاي داده است و نام كرهرود به تنهايي براي نمايش قدمت استان مركزي كافيست كه خاستگاه بسياري از تفكرات بوده و در قلب ايران كهن جاي گرفته است . ايزدي تصريح كرد: اگر در پي تحقق نگاه و هويت ايراني و اسلامي هستيم نمي توان از صنايع دستي به سادگي گذشت. در واقع بهترين پاسدار هويت اين سرزمين كهن و تحقق اقتصاد مقاومتي، هنر هنرمندان مظلوم صنايع دستي است . وي با اشاره به ثبت ملي فولاد جوهري كه اخيرا انجام شده و نشانگر آن است كه استان مركزي در حوزه صنايع دستي حرف هاي بسياري براي گفتن دارد، گفت: نااميدي در اقليم و جغرافياي ايران جايي ندارد و در همه شرايط سخت و دشوار اجازه تهاجم به هنرهاي دستي و سنتي را نمي دهد . مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي با بيان اينكه شايد استان مركزي خاستگاه برخي هنرهاي دستي و سنتي نباشد اما در بسياري از هنرها زمينه ساز بالندگي بوده است و امروز با بيش از ٨ هزار فعال و هنرمند در بسياري از هنرهاي صنايع دستي مانند چوب و ميناكاري سرآمد است و این جایگاه بواسطه همت هنرمندان اين جايگاه حاصل شده است . وي با اشاره به دغدغه هاي حوزه صنايع دستي و هنرمندان بيان كرد: بيمه و بسته بندي توليدات صنايع دستي همچنان از دغدغه هنرمندان صنايع دستي است، هنرمندان اين حوزه را نبايد به مانند سرمايه گذاران ميلياردي ديد و بايد به اين دغدغه ها نگاه جدي داشت. متاسفانه با وجود كميت و كيفيت توليدات صنايع دستي استان مركزي اما این استان در حوزه بسته بندي مناسب محصولات كه در انتخاب و تقاضا موثر است موفق نبوده است . ايزدي با تاكيد بر ضرورت برندسازي جهت تصويرسازي مناسب از استان مركزي و توسعه بازاريابي و تجارت در اين حوزه افزود: استان مركزي دسترسي آساني به مرزهاي كشور ندارد و همين باعث شده است كه توليدات و آثار صنايع دستي به صورت چمداني صادر شود، بر همین اساس رقم دقيقي از فروش و ميزان صادرات در دست نيست . به گزارش ايسنا؛ در اين آيين، سفال سلطان آباد رونمايي و از ١٤ پيشكسوت صنايع دستي استان مركزي تجليل شد  .
همچنین، ششمين جشنواره مد و لباس استان مركزي نیز در حاشیه این جشنواره با حضور معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي استاندار و، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان افتتاح شد.

انتهای پیام
منبع :: استان مركزي در حوزه صنايع دستي حرف هاي بسياري براي گفتن دارد

تبليغات
بانک پاسارگاد