11:28:40 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار مرکزی: ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو تعویض شد
استاندار مرکزی با بیان اینکه ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو تعویض شد گفت: ۹۸ درصد سوخت نیروگاه شازند با انرژی پاک تامین می‌شود.
استاندار مرکزی: ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو تعویض شد

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده شامگاه دوشنبه در نخستین همایش استانی صنعت و خدمات سبز استان مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حفاظت از محیط زیست استان اظهار داشت: با تلاش تولیدکنندگان و صنعتگران استان مرکزی شاهدکاهش تعداد روزهای آلوده این کلانشهر هستیم به گونهای که در شهرستان اراک تعداد روزهای آلوده از ۶۸ روز به ۴۸ روزمعادل ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده، همچنین روزهای آلوده سال گذشته نیز نسبت به سال قبل از آن حدود ۳۰ درصد کاهش داشته است.

خبر جدید  مرکزی| دولت به شکل خودخواسته و بدون توجه به قانون، بودجه تنظیم می‌کند

وی افزود: در سال ۹۵ در مجموع ۱۰۵ روز آلوده داشتیم، هماکنون ۵۰ درصد از صنایع بزرگ استان که زمانی منشا آلودگی بودند بر اساس گواهی منابع قانونی، اصلاح و به صنعت سبز تبدیل شدهاند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در ۶ سال گذشته شاهد بودیم که ۵۰ درصد انرژی نیروگاه شازند از مازوت تامین میشد که هماکنون با فعالیت و اقدامات دولت تدبیر و امید ۹۸ درصد سوخت این صنعت از انرژی پاک تامین میشود.

آقازاده بیان کرد: در آلومینیومسازی اراک(ایرالکو) دیگهای قدیمی وجود داشت که با اقدامات و همکاریهای انجام شده در استان ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو در این مدت استانداردسازی و با دیگهای جدید تعویض شدهاند.

استاندار مرکزی بیان کرد: کاهش روزهای آلوده استان و شهر اراک با تلاش بهرهبرداران و تولیدکنندگان محقق شده و همه مسئولان و رسانههای استان وظیفه دارند با تغییر نگاه در بین مردم استان و کشور، این شهرستان را به مقصدی برای گردشگران و افرادی که میخواهند از نقاط طبیعی و جاذبههای استان بهرهمند شوند تبدیل کنند.

خبر جدید  بیش از ۱۴۰ هزار سفیر سلامت خانواده در استان مرکزی تربیت شدند

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیلهای استان، باید تولیدکنندگان و مسئولان استان با انرژی بیشتر و بهرهگیری از ظرفیتهای استان در راستای برطرف کردن مشکلات معیشتی و دغدغههای مردم تلاش کنند تا در شرایطی که فروش نفت با مشکل روبهروشده با حمایت از بخش خصوصی زمینه افزایش صادرات محصولات این بخش فراهم شود.

خبر جدید  هشدار مدیرعامل آب منطقه‌ای استان مرکزی درباره احتمال شکسته‌شدن سدهای فرسوده

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد