3:09:35 - پنج‌شنبه 2 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار مرکزی: کارگران سربازان جان برکف جنگ اقتصادی هستند
ساوه – ایرنا – استاندار مرکزی گفت: کارگران سربازان عرصه جنگ اقتصادی هستند که به کشور و سرزمین شان عشق و علاقه بسیار دارند.
استاندار مرکزی: کارگران سربازان جان برکف جنگ اقتصادی هستند

به گزارش ایرنا، «سید علی آقازاده» عصر چهارشنبه در همایش کارگری در خانه کارگر ساوه اظهار داشت: کارگران فعال در حوزه صنایع، با تلاش مداوم در کارخانه ها و ایجاد رونق تولیدات کمی و کیفی از پیشگامان عرصه اقتصاد کشور در برابر هجمه های دشمنان هستند.
آقازاده با اشاره به مشکلاتی مانند تورم در اقتصاد کشور و مشکلات اقتصادی خانواده های کارگران، اظهار داشت: همه ارکان نظام اسلامی به خصوص دولت خدمتگزار با درک این مشکلات، تمام تلاش خود را برای کاستن از این تنگنا به کار گرفته اند.
وی ادامه داد: کارگران شاغل در کارخانه ها در سال گذشته با همه سختی‌ها به فعالیت خود ادامه دادند و درک می کنند که سرچشمه اصلی مشکلاتی که برای تولید و صنایع ایجاد شده به دسیسه های دشمنان و بدخواهان نظام برمی گردد.
استاندار مرکزی گفت: تاریخ گواهی می دهد که مردم ایران خصلت هایی چون مهمان نوازی و صلح طلبی دارند اما پای نظام و راهی که انتخاب کرده اند، خواهند ایستاد.
وی در ادامه به معاهده برجام اشاره کرد و گفت: برجام یک قرارداد کاملا منطقی و در چارچوب قوانین و منافع ملت ایران بود و اما برخی ها عهد شکنی کردند.
وی اظهار داشت: امروز دشمنان نظام، برخی کشور را از خرید نفت ایران منع می کنند اما به زودی خواهند فهمید که در چنین شرایطی مردم ایران در مقابل این فشارها سر خم نخواهند کرد.
استاندار مرکزی گفت: سعودی ها سالانه ۴۰۰ میلیارد دلار صرف تامین هزینه جنگ اقتصادی بر علیه ملت ایران انجام می دهند و حتی هزینه جنگ های آمریکا در منطقه را آنها و برخی کشورهای عرب تامین می‌کنند.
استاندار مرکزی گفت: مشکلات جوامع کارگری را می دانیم اما آزادی، آزاد اندیشی و جوانمردی هزینه هایی دارد و ملت ما هم برای حفظ این دستاوردها، ایستاده است.
آقازاده در ادامه با انتقاد از برخی واگذاری ها در حوزه صنایع، گفت: بسیاری از واگذاری هایی که در صنایع صورت گرفته به دلیل سوء مدیریت به اهداف خود نرسید و این مساله از دغدغه های مقام معظم رهبری نیز محسوب می شود. استاندار مرکزی با تاکید بر لزوم اتحاد میان ملت و دولت و ارکان نظام اسلامی، اظهار داشت: هرگاه بین دولت و ملت اتحاد و همبستگی باشد، هر مشکلی قابل برطرف شدن است اما اختلاف و چند دستگی ها عاملی است که به منافع ملی ضربه می زند.
وی گفت: در پایان سال ۹۷ کمترین تنش ها را در پرداخت حقوق کارگران استان مرکزی داشتیم.
وی همچنین به وضعیت کارگران شاغل در شهرداری های استان اشاره کرد و گفت: پیمانکاران شهرداری ها باید بعد از کارگران حقوق خود را دریافت کنند و شهرداری ها نیز باید حقوق کارگران را به صورت مستقیم بپردازند.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بعضی از کارخانه ها حقوق حداقلی کارگران را به تاخیر می اندازند و بدین ترتیب آنها را از دلبستگی به کارشان دور می کنند زیرا کارگری که سه ماه از حقوق خود را دریافت نکرده، علاقه چندانی به کار ندارد.
«محمد رضا منصوری» اظهار داشت: شرط نخست این است که حقوق کارگر پرداخت شود و همه کارفرمایان باید به این مساله مهم توجه کنند.
وی افزود: حقوق در نهادهای دولتی مانند شهرداری ها باید به صورت مستقیم به حساب کارگران و نه پیمانکاران واریز شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق کنونی یک کارگر معادل ۱۰۰ دلار است که برای مخارج زندگی و خانواده او کافی به نظر نمی رسد.
وی همچنین خواستار رسیدگی به دلایل تاخیر در پرداخت حقوق کارگران از سوی برخی کارخانه ها شد.
دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه نیز گفت: در ابتدای سال ۹۷ اعتبارات مناسبی برای پرداخت حقوق کارگران اختصاص یافت ولی افزایش نرخ تورم در همان ابتدای سال، کام کارگران را چندان شیرین نکرد.
« داوود میرزایی» اظهار کرد: سال ۹۷ با همه فراز و نشیب ها برای کارگران تمام شد اما لازم است در سال جدید وضعیت معیشتی و دریافتی کارگران به صورت جدی تر مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: مقام معظم رهبری همواره نسبت به وضعیت کاری و معیشتی کارگران دغدغه های فراوان داشته اند و نامگذاری امسال به نام رونق تولید، بیانگر توجه معظم له به مشکلات کارگران است.
میرزایی تاکید کرد: همه ارکان نظام باید نسبت به تحقق شعار رونق تولید با ایجاد زیرساخت های مورد نظر تلاش کنند.
در پایان این همایش از کارگران نمونه استان مرکزی و شهرستان ساوه با اهدای لوح و هدایایی قدردانی شد.
شهرستان ساوه با بهره مندی از ۵۰۰ کارخانه تولیدی و صنعتی از قطب های مهم صنعت کشور محسوب می شود و حدود نیمی از مجموع اشتغال استان مرکزی را به خود اختصاص داده است.
۹۹۲۱/۶۵۳۹/۳۰۷۵

خبر جدید  پروژه قطار سریع‌السیر قم-اراک در مراحل پایانی است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد