17:13:11 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از کمبود منابع انسانی تا بی توجهی ایرانی ها به انتقال ریسک
مدیرعامل شرکت بیمه آسیا با بیان اینکه محور توسعه به جای بانک باید بیمه باشد، گفت: تحقق این امر سبب می‌شود که صنعت بیمه به عنوان یک نهاد مالی مهم در کنار صنعت بانکداری و بورس قرار گیرد و زمینه برای شکوفایی اقتصاد کشور فراهم ‌شود. ابراهیم کاردگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، عنوان کرد: […]
از کمبود منابع انسانی تا بی توجهی ایرانی ها به انتقال ریسک

مدیرعامل شرکت بیمه آسیا با بیان اینکه محور توسعه به جای بانک باید بیمه باشد، گفت: تحقق این امر سبب می‌شود که صنعت بیمه به عنوان یک نهاد مالی مهم در کنار صنعت بانکداری و بورس قرار گیرد و زمینه برای شکوفایی اقتصاد کشور فراهم ‌شود.

ابراهیم کاردگر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، عنوان کرد: صنعت بیمه برای مردم آرامش ایجاد می‌کند، هر فردی در طول دوران زندگی خود با برخی خطرات مواجه است که زندگی و شرایط او را به نوعی تهدید می‌کند، بر همین اساس افراد سعی در اجتناب و انتقال این خطرات دارند، صنعت بیمه مهمترین نهادی است که می‌توان ریسک‌ها و خطرات زندگی را به آن منتقل کرد.

وی بیان کرد: چنانچه اتفاقی برای افراد از حیث اموال، کسب‌وکار و غیره حاصل شود، صنعت بیمه این توانایی را دارد که اوضاع را به حالت اول برگرداند. همچنین بیمه‌های عمر، پس‌انداز یا بیمه‌های لایفی که شاهد آن هستیم، علاوه بر خطراتی مانند فوت، موارد دیگری را نیز پوشش می‌دهند، معمولا بخش عمده این بیمه‌ها جنبه پس‌اندازی دارند، نهاد بیمه در حوزه بیمه‌های عمر یک نهاد تامین کننده مالی در پروژه‌های اقتصادی محسوب می‌شود.

خبر جدید  میزان زکات فطره در اراک اعلام شد

کاردگر در خصوص ضرورت‌های نقش‌آفرینی بیمه در توسعه اقتصادی با بیان اینکه صنعت بیمه در کنار بخش‌های اقتصادی می‌تواند باعث ایجاد امنیت و آرامش شود، اضافه کرد: به عبارتی صنعت بیمه می‌تواند یک ابزار تامین‌کننده مالی و با ثبات در اقتصاد کشور باشد. این صنعت پس‌انداز خرد مردم را جمع‌آوری می‌کند و با تکیه بر سیاست‌های انقباضی، پس‌اندازهای کوچک را برای پروژه‌های اقتصادی کشور تجهیز می‌کند.

وی در مورد چالش‌های صنعت بیمه عنوان کرد: در دنیا صنعت بیمه پناهگاه مدیریت ریسک است، اما با این وجود برخی از مردم با اینکه ریسک زندگی خود را می‌شناسند، آنرا منتقل نمی‌کنند، یعنی خدمات بیمه‌ای را خریداری نمی‌کنند. اگر استقبال مردم از خدمات بیمه افزایش یابد، صنعت بیمه این توانایی را دارد که وجه نقد مردم را در جهت توسعه اقتصادی استفاده کند.

کاردگر ادامه داد: بزرگترین چالشی که صنعت بیمه در حوزه بیمه‌های خصوصی دارد، کمبود منابع یا سرمایه انسانی است، بر همین اساس در کشور تعداد نیروی انسانی متخصص در صنعت بیمه با تعداد شرکت‌های بیمه هم‌خوانی ندارد و این بزرگترین ضعف صنعت بیمه محسوب می‌شود، بخش خصوصی باید با تکیه بر نیروی انسانی توانمند فعالیت کند.

خبر جدید  گرامیداشت روز پاسدار در ساوه

وی افزود: می‌توان گفت چالش دیگر، عدم شناخت بیمه‌های خصوصی از بازار است، بازیگران این عرصه بازار موجود را به خوبی نمی‌شناسند، لذا این موضوع باعث برهم خوردن معادلات‌شان می‌شود، بخش خصوصی در وهله نخست بایستی از میران سهم خود در بازار اطلاع داشته باشد تا با آن هماهنگ شود، بدین نحو می‌تواند جایگاه خود را در بازار حفظ کند. چنانچه بیمه‌های خصوصی معادلات بازار را بلد نباشد، روزگاری فرا خواهد رسید که بسیاری از شرکت‌های بیمه خصوصی همانند بیمه توسعه ورشکست خواهند شد.

کاردگر با بیان اینکه در حال حاضر بیمه آسیا به تمام اهداف مورد نظر خود دست یافته، بیان کرد: طی پنج سال اخیر، بیمه آسیا در صنعت بیمه با توانگری کمتر از یک، به توانگری یک، ارتقا یافته، اکنون ذخائر شرکت تنظیم شده، سپرده‌های شرکت در سطح بالایی افزایش یافته، خسارت‌های مردم به موقع پرداخت شده، شعب و پرسنل نیز تجهیز شده، همچنین در سال جاری با توجه به شرایط سخت استخدامی، بیمه آسیا ۱۴۳ کارشناس را در شهرستان‌ها استخدام کرده است.

خبر جدید  اجرای رزمایش طرح «میز خدمت» در استان مرکزی

وی در خصوص آینده صنعت بیمه اظهار کرد: در حال حاضر در ادبیات توسعه، لفظ کشورهای عقب‌افتاده حذف و اصطلاح کشورهای در حال توسعه جایگزین شده است، تا بر این اساس بار منفی این اصطلاح کمتر شده و افراد به صورت خوشبینانه‌تری به شرایط نگاه کنند، لذا برای دستیابی به آینده روشن باید همواره تلاش کنیم.

کاردگر ادامه داد: در حال حاضر برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران کلان اقتصادی به سمت خروج بانک‌ها از بنگاهداری فعالیت دارند، بنابراین فرصت مطلوبی برای صنعت بیمه ایجاد می‌شود که بر سرمایه‌گذاری بلندمدت تمرکز کند، بیمه‌های عمر، پس انداز و زندگی معمولا ۱۰ تا ۳۰ ساله هستند، لذا به منظور برنامه‌ریزی بلند مدت توسعه اقتصادی کشور، صنعت بیمه می‌تواند در کنار برنامه‌ریزان اقتصادی قرار گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد