8:46:55 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارتقای بهداشت و درمان مهمترین دستاورد انقلاب
تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از صفر تا صد موارد در علوم پزشکی وارداتی بود در حالیکه امروز ایران یك مركز مهم گردشگری و سلامت در منطقه به شمار می‌رود. به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ یکی از شاخص‌های مهم برای سنجش میزان توسعه یافتگی و رفاه مردم، بررسی وضعیت بهداشت، درمان و سلامت مردم […]
ارتقای بهداشت و درمان مهمترین دستاورد انقلاب

تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از صفر تا صد موارد در علوم پزشکی وارداتی بود در حالیکه امروز ایران یك مركز مهم گردشگری و سلامت در منطقه به شمار می‌رود.

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ یکی از شاخص‌های مهم برای سنجش میزان توسعه یافتگی و رفاه مردم، بررسی وضعیت بهداشت، درمان و سلامت مردم است.

تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از صفر تا صد موارد در علوم پزشکی وارداتی بود در حالیکه امروز ایران یك مركز مهم گردشگری و سلامت در منطقه به شمار می‌رود.

پس از انقلاب تعداد دانشكده‌هاي علوم پزشكي و اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها روند رو به رشدي را طی کرد و در نتيجه آن ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته‌هاي مختلف پزشكي به طور چشمگيري افزايش يافت.

افزایش طول عمر، توسعه بهداشت و کاهش مرگ و میر كودكان و مادران، کنترل و حذف بیماری‌های واگیر، بهینه‌سازی اورژانس بیمارستان‌ها، اجرای برنامه‌های بهبود تغذیه، توسعه خدمات بیمه‌ای، همه و همه از جمله دستاورد‌های ۳۹ ساله انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت و درمان است.

خبر جدید  خودسازی و خدمت رسانی هدف اردو‌های طرح هجرت

تعداد پزشکان متخصص در دوران حکومت پهلوی به تعداد انگشتان دست بود و بیشتر آنان نیز پزشکان هندی و بنگلادشی بودند ولی امروز به برکت انقلاب اسلامی تحولات بزرگی در بخش بهداشت و درمان کسب کرده‌ایم و نه تنها نیازی به پزشکان خارجی نیست بلکه صادرات نیرو نیز مطرح است.

حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت چندی پیش به بیان تحولات حوزه بهداشت و درمان در چهار دهه اخیر پرداخت و گفت: پس از انقلاب ۹۷ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید شده و ارزش دارویی از ۶۰ درصد به ۷۰ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه امید به زندگی بعد از انقلاب به اندازه ۲۵ ستال افزایش پیدا کرده است، گفت:  قبل از انقلاب میانگین سال هایی که انتظار می رود یک نوزاد زنده بماند در حدود ۵۰ سال بود که امروزه خوشبختانه در سایه انقلاب اسلامی این معیار تغییر کرده است علاوه بر آن امید به زندگی زنان ایرانی در حدود ۷۸ سال و در مردان ۷۳ سال است.

خبر جدید  بهبود زیرساخت روستاها به منظور جذب سرمایه گذار ضروری است

قائم مقام وزیر بهداشت  تصریح کرد: در طول سال های گذشته رتبه ایران در حوزه شاخص امید به زندگی ۱۱۰ بوده و خوشبختانه امروزه ایران به رتبه ۶۳ دنیا صعود کرده است.

حریرچی با اشاره به اینکه کاهش مرگ‌ومیرهای زودرس موفقیت و شاخص مهم در حوزه بهداشت و درمان هر کشور محسوب می‌شود، گفت: پوشش بیمه ای بیش از ۱۱ میلیون ایرانی از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است به طوری که بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب و در طول چهار سال گذشته ۲۴ هزار تخت بیمارستان به مجموع تخت های بیمارستانی کشور اضافه شده است.

وی به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب در حاشیه شهرها اشاره و بیان کرد: پایگاه های بهداشت و خانه های بهداشت همچنین مراکز جامع سلامت در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند و بعد از انقلاب اسلامی ایران وضع بهداشت و درمان شهرها و به خصوص مناطق محروم و حاشیه شهرها بسیار مناسب و در سطح ایده ال قرار گرفت.

خبر جدید  از نجومی‌بگیران زیر تیغ عدالت تا سیاه‌ چاله‌های سرمایه‌گذاری

استان مرکزی نیز پس از انقلاب در حوزه بهداشت و درمان مسیر قابل قبولی را طی کرده است اگرچه تا انتظارات و حد مطلوب حوزه سلامت در استان فاصله داریم ولی این استان با دارا بودن جمعیت بیش از یک میلیون و ۹۹ هزار نفری دارای ۲۰ بیمارستان فعال با یک هزار و ۹۴۵ تخت مصوب و ۷۵۰ تخت فعال در قالب ۸۵ بخش درمانی و ۲۵ مرکز خدمات جامع سلامت و ۶۸ پایگاه سلامت فعال است.

انتهای پیام/

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد