11:46:50 - شنبه 9 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارتفاع برف در گردنه های استان مرکزی
با ورود سامانه بارشی برف به استان مرکزی، نیروهای عملیاتی شرکت توزیع برق به حالت آماده باش در آمده است.
ارتفاع برف در گردنه های استان مرکزی

ارتفاع برف در گردنه های استان مرکزی

به گزارشخبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: ارتفاع برف در گردنه های استان به بیش از ۷۰ سانتیمتر رسیده و به دلیل لغزندگی و کولاک تردد در این راه ها با کندی جریان دارد.

زندی فر افزود: گردنه های زالیان جاده اراک – بروجرد، قاقان جاده اراک- ازنا، گردنه نقره کمر و گیان در جاده اراک تفرش و تفرش – قم از روز گذشته تا کنون شاهد کولاک و بارش برف سنگین است و با وجود برفروبی مستمر انباشت برف کندی تردد را ایجاد می کند.
وی گفت: سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر باند برفروبی از شامگاه جمعه تاکنون در جاده های استان مرکزی انجام شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی افزود: ۱۳۰ نفر راهدار و ۹۰ دستگاه ماشین های راهداری در شهرستان های اراک، خمین، تفرش، کمیجان، خنداب و شازند کار برفروبی و پاکسازی راه ها را برعهده دارند.
زندی فر گفت: یکهزار و ۱۰۰ تن مخلوط ماسه و نمک در این مدت در جاده های این استان برای جلوگیری از لغزندگی و حوادث احتمالی پخش شده است.
وی افزود: تمامی جاده های اصلی استان مرکزی اکنون باز است و تردد در آن ها تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی از رانندگان خواست ، در صورت امکان از سفر های غیر ضروری در جاده های استان مرکزی خودداری کنند و زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی همراه داشته باشند.
۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن راه های روستایی است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای این استان تردد می کنند.


منبع :: http://markazi.iribnews.ir

خبر جدید  فرصتی برای پاسداشت مقام معلم
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد