12:57:52 - دوشنبه 13 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارتباط صنعت و دانشگاه نباید در حد حرف باقی بماند
استاد نمونه دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه نباید هیچ‌گاه در حد حرف باقی بماند؛ اگر این ارتباط عملی شود، پژوهش‌های ما کاربردی خواهد شد.
ارتباط صنعت و دانشگاه نباید در حد حرف باقی بماند

سید محمدمهدی نجفیزاده در گفتگو با خبرنگار گروه استانهای خبرگزاری آنا، درباره مراسم تجلیل از استادان نمونه کشوری دانشگاه آزاد اسلامی و انتخاب وی به عنوان استاد نمونه اظهار کرد: بنده استادتمام رشته مهندسی مکانیک، گرایش طراحی کاربردی هستم و زمینه فعالیتم بیشتر در حوزه مواد تابعی (Functionally Graded Material) و نیز مواد متخلخل است.

وی افزود: افتخار نگارش یک فصل از دانشنامه و نیز تألیف دو کتاب دیگر را دارم. چند اختراع نیز دارم، نزدیک به ۱۰۰ مقاله در مجلات مختلف داخلی و خارجی به چاپ رساندهام که ۵۰ مقالهISI و بقیه مقالات نیز در مجلات معتبر علمی و پژوهشی منتشر شده است.

خبر جدید  شوق‌انگیزترین صفحه کتاب انقلاب 12 بهمن هر سال ورق می‌خورد

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک درباره راهکارهای پیشنهادی برای ارتقای سطح علمی دانشگاه آزاد اظهار کرد: در این زمینه چند بخش وجود دارد. یکی اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه نباید هیچگاه در حد حرف باقی بماند، اکنون در عمل اتفاقی نیفتاده است و لازمه آن این است که زیرساختهایلازم به وجود بیاید تا بتوانیم ارتباط صنعت و دانشگاه را برقرار کنیم.

خبر جدید  تجلیل از ۶۰ نام‌آور و دانشجوی برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

نجفیزاده افزود: اگر این اتفاق بیفتد که البته فاکتورهای زیادی دارد، پژوهشهای ما کاربردی خواهد شد و مسائل و مشکلات کشور را میتوانیم به کمک آن برطرف کنیم و این خیلی مهم است.

استاد نمونه کشوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: موضوع دوم که در حوزه پژوهشی اثرگذار است، این است؛ از کسانی که در دانشگاه آزاد اسلامی بهعنوان ریشسفید شناخته میشوند و بنابر دلایلی اکنون فعالیتی ندارند، استفاده کنیم، به سراغ آنها برویم و از تجربیات آنها بهره ببریم. تجربه چیزی است که با گذشت زمان به دست میآید و بهطور جامعتر اگر بخواهم بگویم، همانطور که معتقدیم بدون پژوهش نباید تصمیمگیری کرد، بدون استفاده از تجربیات استادان پیشکسوت نیز نباید تصمیمگیری کنیم.

خبر جدید  سفر یک‌روزه وزیر صمت به استان‌مرکزی

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد