۱۲:۵۷:۵۲ - دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ارتباط صنعت و دانشگاه نباید در حد حرف باقی بماند
استاد نمونه دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه نباید هیچ‌گاه در حد حرف باقی بماند؛ اگر این ارتباط عملی شود، پژوهش‌های ما کاربردی خواهد شد.
ارتباط صنعت و دانشگاه نباید در حد حرف باقی بماند

سید محمدمهدی نجفیزاده در گفتگو با خبرنگار گروه استانهای خبرگزاری آنا، درباره مراسم تجلیل از استادان نمونه کشوری دانشگاه آزاد اسلامی و انتخاب وی به عنوان استاد نمونه اظهار کرد: بنده استادتمام رشته مهندسی مکانیک، گرایش طراحی کاربردی هستم و زمینه فعالیتم بیشتر در حوزه مواد تابعی (Functionally Graded Material) و نیز مواد متخلخل است.

وی افزود: افتخار نگارش یک فصل از دانشنامه و نیز تألیف دو کتاب دیگر را دارم. چند اختراع نیز دارم، نزدیک به ۱۰۰ مقاله در مجلات مختلف داخلی و خارجی به چاپ رساندهام که ۵۰ مقالهISI و بقیه مقالات نیز در مجلات معتبر علمی و پژوهشی منتشر شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک درباره راهکارهای پیشنهادی برای ارتقای سطح علمی دانشگاه آزاد اظهار کرد: در این زمینه چند بخش وجود دارد. یکی اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه نباید هیچگاه در حد حرف باقی بماند، اکنون در عمل اتفاقی نیفتاده است و لازمه آن این است که زیرساختهایلازم به وجود بیاید تا بتوانیم ارتباط صنعت و دانشگاه را برقرار کنیم.

نجفیزاده افزود: اگر این اتفاق بیفتد که البته فاکتورهای زیادی دارد، پژوهشهای ما کاربردی خواهد شد و مسائل و مشکلات کشور را میتوانیم به کمک آن برطرف کنیم و این خیلی مهم است.

استاد نمونه کشوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: موضوع دوم که در حوزه پژوهشی اثرگذار است، این است؛ از کسانی که در دانشگاه آزاد اسلامی بهعنوان ریشسفید شناخته میشوند و بنابر دلایلی اکنون فعالیتی ندارند، استفاده کنیم، به سراغ آنها برویم و از تجربیات آنها بهره ببریم. تجربه چیزی است که با گذشت زمان به دست میآید و بهطور جامعتر اگر بخواهم بگویم، همانطور که معتقدیم بدون پژوهش نباید تصمیمگیری کرد، بدون استفاده از تجربیات استادان پیشکسوت نیز نباید تصمیمگیری کنیم.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد