23:40:44 - پنج‌شنبه 6 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اراک| نرخ بیکاری در شهر خمین به ۱۱.۲ درصد رسید
فرماندار خمین با بیان اینکه نرخ بیکاری در شهر خمین به ۱۱.۲ درصد رسید از رتبه دوم خمین در نرخ بیکاری در سطح استان و رشد نرخ بیکاری در خمین خبر داد.
اراک| نرخ بیکاری در شهر خمین به ۱۱.۲ درصد رسید

احمد طهرانی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به آخرین آمار وضعیت بیکاری در شهرستان خمین اظهار داشت: بر اساس آمار موجود نرخ بیکاری در شهرستان خمین ۱۱٫۲ درصد است که در استان مرکزی این میزان بیکاری رتبه دوم پس از شهرستان اراک دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه خمین یکی از قطبهای کشاورزی است اما به سبب دو دهه خشکسالی در این شهرستان و خسارات بالا به کشاورزی نرخ بیکاری در این شهرستان افزایش داشته است.

فرماندار خمین ادامه داد: صنعت و واحدهای تولیدی شهرستان خمین در راستای پایگاههای حوزه کشاورزی پیش نرفتند نرخ بیکاری در چند سال اخیر در این شهرستان افزایش داشته است.

طهرانی بیان کرد: از سال ۸۵ که شهرک صنعتی خمین به صورت رسمی با سرمایهگذاری سرمایهگذاران در آن شروع به فعالیت کرد و به دنبال آن هم واحدهای تولیدی مشغول به کار شدند، در زمینه صنعت، معدن و واحدهای تولیدی حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر را مشغول به کار شدند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به معادن موجود در شهرستان از جمله معادن سرب و روی امیدواریم با بهرهبرداری از این پروژهها شاهد کاهش نرخ بیکاری در این شهرستان باشیم.

طهرانی تصریح کرد: شهرستان خمین به لحاظ این که منطقه کمتر توسعه یافته است به همین سبب میتواند منطقه خوبی برای سرمایهگذاری باشد.

فرماندار خمین خاطرنشان کرد: مشوقهای خوبی برای سرمایهگذاری در شهرستان از جمله بخشودگی و معافیتهای مالیاتی ۲۰ ساله در شهرستان داریم.

انتهای پیام/ن


منبع :: اراک| نرخ بیکاری در شهر خمین به ۱۱.۲ درصد رسید

خبر جدید  اراک| دو مشکل اساسی در رابطه با اشتغال نیروهای جوان وجود دارد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد