11:21:26 - جمعه 26 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اراک| شرکت‌های هپکو و واگن پارس دارای معوقات پرداختی هستند
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شرکت‌های هپکو و واگن پارس دارای معوقات پرداختی هستند از تفاهم‌نامه سازمان برنامه و بودجه با راه و شهرسازی در رابطه با واگن‌پارس خبر داد.
اراک| شرکت‌های هپکو و واگن پارس دارای معوقات پرداختی هستند

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، کریم یاوری شامگاه پنجشنبه در جلسه کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشترک با استان مرکزی که در استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به شرکت واگنپارس اراک اظهار داشت: طبق اطلاعاتی که دارم فکر میکنم شرکت واگنپارس بدهی معوقه به کارگران خود دارد که امیدواریم با تسهیل امور این بدهی پرداخت شود.

وی افزود: تامین اجتماعی استان مرکزی ۷۰ درصد مصوبات کارگروه ستاد تسهیل را که مربوط به تامین اجتماعی بوده اجرایی کرده است و به نظر میرسد که در استان باید تامین اجتماعی را با دید بازتری نگریست چراکه جمعیت تحت پوشش آن بسیار است و مشکلات خود را دارد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: ظاهرا معوقاتی از کارگران هپکو هم باقیمانده است که باید نسبت به پرداخت آنها هم اقدام شود.

خبر جدید  سپاه استان مرکزی رتبه نخست مسابقات کنگره فرهنگی سپاه پاسداران کشور را کسب کرد

یاوری بیان کرد: ستاد تسهیل ملی برای اینکه ضمانت اجرایی تصمیمات کارگروه استانی و ملی را بالا ببرد تفویض اختیاراتی را انجام داده که زمیته اجرای بخش قابل توجهی از مصوبات را فراهم میکند.

وی با اشاره به تفاهمنامه سازمان برنامه و بودجه با راه و شهرسازی در رابطه با واگنپارس گفت: با توجه به رویکرد وزیر راه و شهرسازی در استفاده از تولید داخل به طور حتم این مسئله اجرایی میشود.

گاهی برای مطالبات برخی دستگاهها اقداماتی انجام میشود که رگ حیات شرکتها را میگیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی هم در این جلسه با اشاره به بدهی واحدهای تولیدی به دستگاههایی چون تامین اجتماعی و امور مالیاتی گفت: اعتقاد داریم که هم مالیات باید پرداخت شود و هم حق تامین اجتماعی اما گاهی اوقات برای مطالبات برخی دستگاهها اقداماتی انجام میدهند که رگ حیات شرکتها را میگیرد.

خبر جدید  قطع برق ‌تعدادی از دستگاه‌های پرمصرف استان مرکزی در پی هشدار استاندار / مصرف ‌به ۹۰۵ مگاوات رسید

سعید فرخی افزود: برای مثال مانع صدور کارت بازرگانی شرکتی مثل واگنپارس شدن هیچ مشکلی را برطرف نمیکند جز اینکه جلوی مراودات آن را میگیرد.

وی با اشاره به اقدامات برخی دستگاهها تصریح کرد: برخی از بازداشتنامهها تمام طراحیها و برنامهریزیهای ما را به هم میریزد،بیش از ۷۰ درصد مصوبات ستاد تسهیل استان اجرایی شده که موفقیت خوبی حاصل شده است.

فرخی ادامه داد: امسال رونق تولید مهمترین بحث است و برکات حاصل از رونق تولید هم از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده، بنابراین رونق تولید در اولویت بوده و هر موضوعی که مانع رونق تولید شود در اولویتهای بعدی قرار دارد، رونق تولید نیازمند تصمیمات اجرایی، قوی و با پشتوانه است.

خبر جدید  اراک| حرکت در مسیر رونق تولید زمینه ساز حل مشکلات اقتصادی کشور است

تامین اجتماعی ۸۰۰ میلیارد تومان طلب دارد

مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به مصوبات ستاد تسهیل در حوزا تامین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی تمام مصوبات را انجام داده و مصوبات از طرف دستگاههای اجرایی قابل اجرا بوده و از سوی متقاضیان قابل اجرا نیست.

محمدرضا بیدهندی افزود: باید شرایط تامین اجتماعی هم درنظر گرفته شود، بحثهایی که هست را نمیپذیرم چون به لحاظ کارشناسی قابل قبول نیستند.

وی تصریح کرد: تامین اجتماعی ۸۰۰ میلیارد تومان طلب دارد که ۶۸ میلیارد تومان آن بدهی آدرآب به تامین اجتماعی بوده که ۱۰ درصد از کل بدهی استان است.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد