19:30:00 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اراک| تنها ۸ میلیارد دلار از ۴۰ میلیارد دلار درآمد صادراتی به کشور بازگشت
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: تنها ۸ میلیارد دلار از ۴۰ میلیارد دلار درآمد صادراتی به کشور بازگشته است.
اراک| تنها ۸ میلیارد دلار از ۴۰ میلیارد دلار درآمد صادراتی به کشور بازگشت

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدمهدی مقدسیعصر امروز در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به لایحه بودجه ۹۸ اظهار داشت: منابع اعتباری کشور محدود است، پیوستن به کنوانسیونهای بینالمللی بحث مطرح در مجمع بوده که تصمیمگیری آن به سال آینده موکول شد، اصرار داریمروشی که به مصلحت کشور است مطرح شود.

وی افزود: یکی از عوامل این که از ۴۰ میلیارد دلار درآمد صادراتی تنها هشت میلیارد دلار به کشور بازگشته همین مشکلات مراودات مالی و تامین سایر تجهیزات برای شرکتها و لوازم مورد نیاز کشور است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مهم به مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان مرجع تعیین شده برای موارد اختلافی، رفته و مصوبه آنها در این زمینه قابل احترام است، در مجلس شورای اسلامی اعتقاد داریم فرآیند بودجهریزی و تنظیم بودجه و نگاه به آن یک نگاه غلطی بوده ونگاه دولتی کردن موارد بسیار اشتباه است.

مقدسی بیان کرد: هم اکنون باید از نگاه دولتی کردن دست برداریم، مقام معظم رهبری قبل از بودجه به رئیس مجلس شورای اسلامی دستور دادند که بلافاصله بعد از بودجه، اصلاح نظام بودجهای و مالی و اداری را آغاز کنیم، هم اکنون بودجه شرکتهای دولتی سه برابر بودجه دولت بوده که خود یک نوع آفت است.

وی عنوان کرد: کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که بودجه شرکتهای دولتی و بدنه دولت این میزان متورم باشد، وقتی نگاه دولتی وجود داشته باشد سود تحرک، پویایی و اثربخشی کم بوده و بهرهوری آنها در حداقل ممکن است که باید این نگاه اصلاح شود.

خبر جدید  تصادفات برون‌شهری در استان مرکزی کاهش یافت

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بخش عمده بودجه هزینهای بوده و امکان انجام فعالیتهای سرمایهای، تملکی و کارهای بلند مدت وجود ندارد،به ۴۰۰ هزار هزار میلیارد تومان در مرحله نخست ۴۰ هزار میلیادر تومان اضافه شد، از ۴۵۰ هزار هزار میلیارد تومان نزدیک به ۳۲۰ هزار هزار میلیارد تومان هزینه جاری است.

خبر جدید  آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی: کشور به ۵ هزار مدیر جهادی و انقلابی متعهد نیاز دارد

مقدسی ادامه داد: اعتقاد داریم حق آموزش و پرورش ضایع شده، زیرا در آموزش و پرورش باید نگاه حاکمیتی داشته باشیم، باید آموزش عالی و آموزش و پرورش را به سطر بیاوریم تا اعتبارات و تامین امنیت متوجه آن باشد.

وی اضافه کرد: موضوع تامین امنیت باید متمرکز باشد و تمامیت ارضی حفظ شود، بحث آموزش و پرورش در تمام دنیا این است که حاکمیت وظیفه فراهم کردن زمینه رشد و اعتلای جامعه را برعهده دارد، باید سیاست خارجه متمرکز و مابقی امور محول شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی
افزود: دستور مقام معظم رهبری را حتما در سال آینده آغاز میکنیم تا نقاط ضعفی که در نوع نگاه و ضعفی که در ساختار ادارای داشتیم اصلاح شود، علاوه بر لایحه دولت ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در دو مرحله برای آموزش و پرورش تصویب شده است.

مقدسی تصریح کرد: یک هزار میلیارد تومان هم به بودجه نوسازی مداس اضافه شد، با همه اقدامات انجام شده در حوزه آموزش و پرورش هنوز فکر میکنیم نتوانستیم حق معلمان را بدهیم، نظام بودجهریزی و برنامهریزی ایراد اساسی دارد.

خبر جدید  بیش از ۱۲ هزار کیلومتر از راه‌های استان مرکزی در پاییز امسال برف‌روبی شد

وی بیان کرد: اگر تفکر دولتی را برداریم و بار شرکتهای دولتی سبک شود منابع به سمت آموزش و پرورش سوق پیدا کرده و میتواند در سطر قرار گیرد، این مهم و نگاه سبب تحقق توسعه کشور میشود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تاکید مقام معظم رهبری در تجدید نظری استکه دستور آن را به مجلس داده، با کوچک شدن نظام ساختاری دولت و تقویتجاهایی مثل آموزش و پرورش،آینده کشور تضمین میشود،امیدوار هستیم این مهم محقق شود.

مقدسی ادامه داد: اعتقاد داریم در نظام آموزش عالی اقیانوسی با عمق یک متر درست کردهایم که باید طرح تحول نظام آموزش عالی آن را جمع و عمیق کند، بخش زیادی از فضاهای دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد وجود دارد که میتوان از آن استفاده بهینه کرد.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد