19:31:17 - چهارشنبه 12 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اراک بالاترین آمار بیکاری در استان مرکزی را دارد
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی گفت: شهرستان اراک بالاترین آمار بیکاری در استان مرکزی را دارد.
اراک بالاترین آمار بیکاری در استان مرکزی را دارد

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، رقیه یادگاری عصر امروز در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با اشاره به آخرین وضعیت اشتغال شهرستان اراک اظهار داشت: شهرستان اراک ۴۱ درصد از جمعیت استان مرکزی را به خود اختصاص داده و بیش از ۸۹ درصد جمعیت آن شهرنشین و ۱۰٫۱۸ درصد آن نیز روستانشین هستند.

وی افزود: شهرستان اراک با ۱۲٫۲ درصد، بالاترین نرخ بیکاری استان را به خود اختصاص داده و رشد نرخ جمعیتی آن نیز منفی۰٫۱۹ درصد است، میانگین سنی شهرستان اراک نیز ۳۲ سال است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی تصریح کرد: ۱۹٫۹ درصد از اشتغال استان در حوزه کشاورزی است این درحالی که تنها ۸٫۷ درصد از اشتغال شهرستان اراک در حوزه کشاورزی است.

خبر جدید  دعوت احزاب و شخصیت‌های سیاسی استان‌ها از مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

یادگادی بیان کرد: ۲۴ درصد از اشتغال استان و ۲۴٫۵ درصد از اشتغال شهرستان اراک در حوزه صنعت بوده و ۱۱٫۲درصد از اشتغال استان و ۱۱٫۱ درصد از اشتغال شهرستان نیز در حوزه ساختمان، ۵۵٫۶ درصد از اشتغال استان و ۴۴٫۹ درصد از اشتغال شهرستان اراک نیز در حوزه خدمات است.

وی عنوان کرد: شهرستان اراک از لحاظ استقرار کارگاههای تولیدی رتبه نخست استان و از لحاظ اشتغال رتبه دوم استان و از لحاظ سرمایهگذاری رتبه سوم استان را به خود اختصاص داده است.

خبر جدید  معادن شن و ماسه استان مرکزی به زودی ساماندهی می‌شوند

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی خاطرنشان کرد: هماکنون شهرکهای صنعتی شهرستان شامل شهرک صنعتی اراک، ایبکآباد، خیرآباد و ۲ قطب صنعتی اراک و مرادآباد در شهرستان اراک فعال هستند.

یادگاری ادامه داد: در استان مرکزی ۵۳۸ فقره معدن وجود دارد که رتبه شهرستان اراک از لحاظ استقرار معادن ۷ استان است اما بزرگترین معدن سولفات سدیم کشور و خاورمیانه در شهرستان اراک قرار دارد.

خبر جدید  آخرین جزئیات از آتش‌سوزی واحد بزرگ صنعتی اراک؛ ۱۶ نفر مصدوم شدند

وی افزود: شهرستان اراک از لحاظ سطح زیرکشت محصولات زراعی رتبه نخست استان و از لحاظ تولید محصول نیز رتبه سوم استان را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/ ع


منبع :: اراک بالاترین آمار بیکاری در استان مرکزی را دارد

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد