اراک 365 » اراک بالاترین آمار بیکاری در استان مرکزی را دارد
اراک 365
۱۹:۳۱:۱۷ - چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اراک بالاترین آمار بیکاری در استان مرکزی را دارد
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی گفت: شهرستان اراک بالاترین آمار بیکاری در استان مرکزی را دارد.

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، رقیه یادگاری عصر امروز در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با اشاره به آخرین وضعیت اشتغال شهرستان اراک اظهار داشت: شهرستان اراک ۴۱ درصد از جمعیت استان مرکزی را به خود اختصاص داده و بیش از ۸۹ درصد جمعیت آن شهرنشین و ۱۰٫۱۸ درصد آن نیز روستانشین هستند.

وی افزود: شهرستان اراک با ۱۲٫۲ درصد، بالاترین نرخ بیکاری استان را به خود اختصاص داده و رشد نرخ جمعیتی آن نیز منفی۰٫۱۹ درصد است، میانگین سنی شهرستان اراک نیز ۳۲ سال است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی تصریح کرد: ۱۹٫۹ درصد از اشتغال استان در حوزه کشاورزی است این درحالی که تنها ۸٫۷ درصد از اشتغال شهرستان اراک در حوزه کشاورزی است.

یادگادی بیان کرد: ۲۴ درصد از اشتغال استان و ۲۴٫۵ درصد از اشتغال شهرستان اراک در حوزه صنعت بوده و ۱۱٫۲درصد از اشتغال استان و ۱۱٫۱ درصد از اشتغال شهرستان نیز در حوزه ساختمان، ۵۵٫۶ درصد از اشتغال استان و ۴۴٫۹ درصد از اشتغال شهرستان اراک نیز در حوزه خدمات است.

وی عنوان کرد: شهرستان اراک از لحاظ استقرار کارگاههای تولیدی رتبه نخست استان و از لحاظ اشتغال رتبه دوم استان و از لحاظ سرمایهگذاری رتبه سوم استان را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی خاطرنشان کرد: هماکنون شهرکهای صنعتی شهرستان شامل شهرک صنعتی اراک، ایبکآباد، خیرآباد و ۲ قطب صنعتی اراک و مرادآباد در شهرستان اراک فعال هستند.

یادگاری ادامه داد: در استان مرکزی ۵۳۸ فقره معدن وجود دارد که رتبه شهرستان اراک از لحاظ استقرار معادن ۷ استان است اما بزرگترین معدن سولفات سدیم کشور و خاورمیانه در شهرستان اراک قرار دارد.

وی افزود: شهرستان اراک از لحاظ سطح زیرکشت محصولات زراعی رتبه نخست استان و از لحاظ تولید محصول نیز رتبه سوم استان را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/ ع


منبع :: اراک بالاترین آمار بیکاری در استان مرکزی را دارد

تبليغات
بانک پاسارگاد