19:29:51 - چهارشنبه 6 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجلاسیه فرهنگیان شهید استان مرکزی ۱۵ اردیبهشت سال ۹۸ برگزار می‌شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: اجلاسیه فرهنگیان شهید استان مرکزی ۱۵ اردیبهشت سال ۹۸ برگزار می‌شود.
اجلاسیه فرهنگیان شهید استان مرکزی ۱۵ اردیبهشت سال ۹۸ برگزار می‌شود

بهگزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، شهریار فولادوند عصر امروز در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با اشاره به برگزاری جشنواره خیران مدرسهساز استان مرکزی اظهار داشت: این جشنواره در ۲۵ خرداد سال ۹۸ برگزار میشود، یکی دیگر از اقدامات ملی در استان برگزاری کنگره نقش حضرت امام(ره) و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان است.

وی افزود: در استان یک هزار و ۲۰۰ شهید فرهنگی، دانشآموز و معلم وجود دارد، برهمین اساس اجلاسیه فرهنگیان استان در تاریخ ۱۵ اردیبهشت سال ۹۸ برگزار میشود، سخران ویژه آن هم وزیر آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: رویکرد اداره کل در برگزاری این اجلاسیه تغییر رویکرد کارهای معمول به سمت اجلاسیه برای صرفهجویی در هزینهها است.

خبر جدید  قرارگاه خاتم‌الانبیاء در اراک از شهرداری ۵۰ میلیارد تومان طلب دارد

فولادوند بیان کرد: در استان بیش از ۶۰۰ هزار نفر دوره سواد آموزی دیدند، این رقم در سه دوره مختلف تحکیم و انتقال بوده و گاهی یک فرد هر سه دوره را گذرانده است.

وی عنوان کرد: یکی از موارد مطرح نگرانی از تکرار پایه و کاهش نرخ گذر دانشآموزان از یک پایه تحصیلی است، برای دقیقتر و واقعیتر شدن واکاویها، نرخ گذر در جلسات شورا مطرح تا سبب ایجاد حساسیت برای رسیدگی و توجه به آن شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: در کوی کوثر کمبود فضای آموزشی داریم، ۱۲ قطعه معرفی شده برای ساخت مدرسه در این منطقه تنها پتانسیل ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه در هر قطعه را دارند، برهمین اساس درخواست یک بازنگری در این اراضی را داریم.

خبر جدید  ۴۳ درصد جرایم استان مرکزی در حوزه بانکداری الکترونیکی است

در سال ۹۵ نرخ باسوادی استان ۹۶٫۵ درصد است

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به درصد باسوادی استان مرکزی گفت: تا کنون ۶۱۳ هزار و ۷۹۴ نفر دورههای مختلف سوادآموزی را در استان گذراندند، درصد باسوادی ۶ سال و ۶ سال به بالا مردان استان در سال ۵۵ تنها ۵۶ درصد بود که با رشد ۳۵٫۱ درصدی در سال ۹۵ به ۹۱٫۱ درصد رسید.

خبر جدید  ۳ هزار فرصت شغلی جدید در استان مرکزی ایجاد می‌شود

علی محمد غلامی افزود: درصد باسوادی زنان ۶ سال و ۶ سال به بالای استان در سال ۵۵ تنها ۲۶٫۵ درصد بود که با رشد ۵۶٫۳ درصد در سال ۹۵ به ۸۲٫۸ درصد رسید.

وی تصریح کرد: نرخ باسوادی در سال ۵۵ در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال ۵۴ درصد و در سال ۹۵ به ۹۶٫۵ درصد رسید، ۷۹ درصد از مخاطبان سوادآموزی استان زنان و ۲۱ درصد مردان هستند.

انتهای پیام/ ت


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد