14:48:17 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آینده هپکو روشن است
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مسایل هپکو لاینحل نیست و با همراهی وزرای اقتصادی و مراجع تصمیم ساز در سطح کلان آینده این واحد صنعتی روشن است. به گزارش برنا از اراک ، محمد شریعتمداری در مراسم بهره‌برداری از کارخانه تولید لوله ‌ های بدون درز گرم نورد (کاوه ایرانیان) در شهر صنعتی کاوه […]
آینده هپکو روشن است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مسایل هپکو لاینحل نیست و با همراهی وزرای اقتصادی و مراجع تصمیم ساز در سطح کلان آینده این واحد صنعتی روشن است.

به گزارش برنا از اراک ، محمد شریعتمداری در مراسم بهره‌برداری از کارخانه تولید لوله ‌ های بدون درز گرم نورد (کاوه ایرانیان) در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه عنوان کرد: جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های مختلف کشور به ویژه در صنعت خودرو از اهداف و برنامه‌های دولت بوده است و ادامه خواهد داشت. طی عمر کوتاه دولت دوازدهم فقط در حوزه صنعت قریب به ۱٫۹ میلیارد دلار مجوز به منظور سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی صادر شده است و حدود ۴۰ درصد با ورود ماشین‌آلات یا با انتقال منابع ارزی به کشور، تثبیت شده است.

وی گفت: در طول دولت یازدهم و دوازدهم از مجموع حدود هفت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری مستقل جذب شده به حوزه صنعت که عمدتا شامل واحدهای متوسط می‌شود تنها یک مورد کناره‌گیری کرده‌اند و همگی در حال تلاش برای بهره برداری هستند.

شریعتمداری سرمایه‌گذاری اولیه در حوزه تولید خودرو را یکی از مهمترین سرمایه‌گذاری‌های خارجی بیان کرد و افزود: در گذشته انواع سرمایه‌گذاری خودروسازان خارجی در ابعاد کوچکتر صورت گرفته است، اما برای اولین بار است که یک شرکت خودروساز اروپایی علاقمند است با بیش از سرمایه گذاری ۵۱ درصدی در ایران اقدام به بازدید و شناسایی سایت‌های مهم کشور، برای سرمایه گذاری کرده است.

وی استفاده از سایت‌های کار شده برای سرمایه‌گذاری این خودروساز را از دیگر برنامه‌های این سرمایه‌گذاران بیان کرد و گفت: در حوزه سایت‌های کار شده، اولویت انتخاب یکی از واحدهای صنعتی شهرستان ساوه است و البته ۱۴ نقطه دیگر نیز مورد بازدید قرار گرفته و در حال بررسی است البته احتمال انتخاب نقاط دیگری وجود دارد، اما در اجرای طرح توسعه خود در ساوه سرمایه گذاری خواهند داشت.

خبر جدید  قطار سریع السیر اراک __ قم راه اندازی می شود

وزیر صنعت تصدیح کرد: تا به امروز همه مذاکرات بر مبنای استقرار سرمایه‌گذاری رنو در ساوه صورت گرفته است و امیدواریم قرارداد نهایی بزودی در این شهرستان به امضا برسد و سرمایه گذاری این خودروساز خارجی در ساوه آغاز شود.

وزیر صنایع در ادامه با اشاره به مسئولیت خود در حوزه نماینده ویژه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در استان مرکزی، گفت: در سفر به استان مرکزی علاوه بر شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی واحدهای تولیدی و صنعتی که با مشارکت صنعتگران قابل افتتاح است به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: قریب به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مجموعه فعالیت‌های تولیدی موجود در حوزه‌های تولیدی استان مرکزی است که در قالب ۱۴ طرح صنعتی و قریب به ۷۰۰ طرح در سایر حوزه‌ها در دهه فجر به افتتاح می‌رسد و امیدواریم موجبات اشتغال بیشتر برای مردم این استان را فراهم کند.

شریعتمداری از رشد ۲۱ درصدی میزان صدور پروانه بهره‌برداری در استان مرکزی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: فعالان اقتصادی برای توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اقتصادی و تولیدی انگیزه بیشتری دارند زیرا شاهد رشد ۱۷ درصدی درخواست جواز تاسیس واحدهای صنعتی و معدنی در ۱۰ ماه نخست سال جاری نسبت به سال قبل هستیم، این میزان رشد بیانگر آن است که با وجود همه مشکلات اقتصادی در حوزه تولید، فعالان اقتصادی اقبال خوبی را برای سرمایه‌گذاری در این بخش دارند.

خبر جدید  دفتر کنسولگری عراق برای صدور ویزای اربعین در مرکزی دایر می شود

وی در خصوص مشکلات جامعه کارگری در خصوص برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی اظهار کرد: بالغ بر ۸۵ هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور فعالیت دارند که سهم استان مرکزی از این میزان حدود سه هزار واحد صنعتی و تولیدی است.

وی با اشاره به اینکه حدود هزار و ۴۰۰ واحد از ۸۵ هزار واحد صنعتی و تولیدی در کشور دچار برخی مشکلات هستند، گفت: برخی از این مشکلات مربوط به ساختار مالکیتی، ساختار نیروی انسانی و برخی به ساختار مدیریتی و مالی بر می‌گردد و برخی معوقات بانکی و بدهی‌ها، قدرت فعالیت از این واحدها را سلب کرده است.

وزیر صنعت به مشکل تکنولوژی برخی واحدهای تولیدی و صنعتی نیز اشاره کرد و گفت: برخی واحدهای تولیدی و صنعتی به دلیل جایگزینی تکنولوژی جدید و پیچیده با تکنولوژی ساده قدیمی با مشکل مواجه شد‌ه‌اند و این مسئله موجب کندی رقابت آنها شده است.

وی اظهار کرد: تمامی این مشکلات در کمیسیون‌های رفع موانع تولید در سراسر کشور طرح و مورد بررسی قرار گرفته و برای حل مشکلات راهکار عملی اتخاذ می‌شود.

شریعتمداری گفت: در استان مرکزی نیز مشکلات برخی واحدهای تولیدی و صنعتی که از گذشته دچار آن شدند بررسی و راهکار لازم اتخاذ شد، مشکل اصلی دو واحد تولیدی صنعتی استان مرکزی(هپکو و آذرآب) مالکیتی است، با واگذاری این دو واحد به بخش خصوصی و به دلیل ناتوانی در ادامه فعالیت، سازمان خصوصی‌سازی تلاش کرده تا با انتخاب مالکیت جدید مشکل را برطرف کند و در این پروسه محدودیت‌هایی برای تنظیم قراردادهای جدید در این دو واحد که از صنایع ارزشمند کشور به شمار می‌روند، ایجاد شده است و طبیعتا این روند منجر به کندشدن ادامه کار در این واحدها شده است.

خبر جدید  یک کشته و یک مجروح بر اثر واژگونی خودروی ۲۰۶

وی بیان کرد: به دلیل کندی در ادامه فعالیت این واحدهای تولیدی کسب درآمد از محل تولید محصول با مشکل مواجه شده و مطالبات کارگران نیز با چالش مواجه است و کارگران به عنوان مهمترین سرمایه‌های کشور در این دو واحد تولیدی با چالش جدی مواجه شده‌اند.

وزیر صنعت عنوان کرد:  تلاش شد در کمیسیون رفع موانع تولید با مشارکت بانک‌ها و کمک از منابع دولتی بخشی از معوقات کارگران تامین و قراردادهای قدیمی آنان با سازمان‌های دولتی نظیر سازمان همیاری شهرداری‌ها و وزارت کشور که اجرایی نشده بود، با انعقاد قرارداد مجدد ادامه فعالیت آنها تثبیت شود.

شریعتمداری، ایجاد محدودیت در واردات ماشین‌آلات راهسازی را از جمله حمایت‌های دولت از این واحدهای تولید بیان کرد و افزود: این محدودیت‌ها منجر به انعقاد قرارداد با متقاضیان داخلی ماشین‌آلات شد.

وی بیان کرد: درخواست از سازمان خصوصی‌سازی و وزارت امور اقتصاد و دارایی در خصوص تعیین مالکیت این واحدها از دیگر اقدامات بود و با برگزاری جلسه با نماینده کارگران تصمیم بر این شد که از مدیریت کارآمد و دارای توانمندی بالا و قدیمی دارای صلاحیت استفاده شود که امیدواریم این هدف محقق شود.

وزیر صنایع با اشاره به گفته‌های مرحوم هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینکه شرکت آذرآب یک صنعت صنعت‌ساز است، افزود: طبیعتا با توانایی این شرکت پیش‌بینی نمی‌شود که آینده خوبی نداشته باشد و آینده این واحدها قطعا خوب و شرایط بهتری برای آن رقم خواهد خورد.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد