به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ سید علی آقازاده اظهار کرد: موج اول بارش های نوروزی را با تدبیر و همکاری مردم و در سایه تشکیل جلسات مستمر ستاد مدیریت بحران استان بدون هیچ حادثه ای پشت سرگذاشتیم و اگر تدبیر ستاد مدیریت بحران صورت نمی گرفت قطعا در استان مرکزی به دلیل حجم قابل توجه بارش ها حوادث مختلفی به وقوع می پیوست.

وی از برگزاری جلسات مستمر روزانه ستاد مدیریت بحران در مرکز استان و تمامی شهرستان های استان خبر داد و افزود: به منظور مدیریت و تقویت آمادگی های دستگاههای اجرایی استان جلسه دیگری روز شنبه ۱۰ فروردین ماه همزمان با آغاز موج دوم بارش های نوروزی با حضور اینجانب تشکیل و تدابیر لازم به منظور کسب آمادگی بیشتر در موج دوم بارش ها اتخاذ خواهد شد.

خبر جدید  برگزاری مسابقات آتش نشانان استان مرکزی

استاندار استان مرکزی در ادامه گفت: براساس پیش بینی های سازمان هواشناسی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری شاهد وقوع رگبارهای پراکنده ای در نقاط مختلف استان خواهیم بود اما شدت بارش ها براساس پیش بینی ها در موج دوم کمتر از بارش های صورت گرفته در موج اول خواهد بود.

وی از آمادگی دستگاههای اجرایی استان در موجب دوم بارش های نوروزی خبر داد و افزود: انتظار مجموعه دولت از مردم این است که مانند همیشه با ستاد مدیریت بحران همکاری کنند و توصیه ها را جدی بگیرند.

آقازاده خواستار اجرایی شدن تصمیمات ستاد مدیریت بحران در سراسر استان مرکزی شد و از شهروندان و مسافرین نوروزی خواست تا در اجرایی شدن مصوبات و تصمیمات صورت گرفته با ستاد مدیریت بحران نهایت همکاری لازم را داشته باشند.

خبر جدید  تدارک ۴۵۰ برنامه قرآنی ویژه دهه فجر در استان مرکزی

وی در ادامه از مردم و مسافرین نوروزی خواست تا در مسیل و حاشیه رودخانه های استان توقف نکنند و در هنگام تردد از محورهای استان به ویژه نقاط سرد و کوهستانی نسبت به تجهیز کامل خودرو اقدام کنند.

استاندار مرکزی در خصوص آخرین وضعیت پذیرش رودخانه ها و سدهای استان از سیلاب های احتمالی در موج دوم بارش های نوروزی نیز گفت: هم اکنون رودخانه های استان با ظرفیت حداکثری منابع آبی مواجه هستند و احتمال خطر طغیان رودخانه ها با شدت بارش ها در موج دوم وجود دارد.

خبر جدید  نخستین سرای محله استان مرکزی در ساوه ساخته می شود

وی در گفتگو با ایسنا تصریح کرد: به میهمانان نوروزی و مردم استان اکیدا توصیه می شود از نزدیک شدن به حاشیه رودخانه ها به ویژه در زمان بارندگی اجتناب کنند تا خطری آنها را تهدید نکند.

آقازاده به آماده باش کامل ستادهای مدیریت بحران در سراسر استان همزمان با آغاز موج دوم بارش های نوروزی اشاره کرد و افزود: امیدواریم موج دوم بارش ها با توجه به اینکه شاهد نزول رحمت الهی در سراسر استان هستیم بدون هیچگونه خطری از استان عبور کند و مردم از برکات نزولات آسمانی بدون هیچ حادثه ای بهره مند شوند