19:38:37 - شنبه 9 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرین وضعیت خدمات‌رسانی به مردم همزمان با بارش برف در استان مرکزی
خدمات‌رسانی به مردم همزمان با بارش برف در استان مرکزی درحالی انجام می‌شود که به بیش از ۱۴ مسافر در برف‌مانده در استان امدادرسانی شد.
آخرین وضعیت خدمات‌رسانی به مردم همزمان با بارش برف در استان مرکزی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بارش برف از شب گذشته در بیشتر مناطق استان مرکزی از جمله اراک شروع شده و تا به حال ادامه دارد در پی تداوم بارشها، لغزندگی معابر و سرمای هوا همه مدارس دورههای تحصیلی شهر و روستای ناحیه یک و.اراک در نوبت عصر تعطیل اعلام شدهاست.

براساس اعلان هواشناسیبر طبق بررسی نقشههای پیشیابی و تصویرهای ماهواره سامانه بارشی تا ظهر امروز از مناطق مرکزی عبور کرده، بارشها نیز به تدریج قطع شده، با گذر سامانه بارشی، دمای هوای استان مرکزی به طور متوسط بین دو تا چهار درجه سانتیگراد کاهش یافته و پیشبینی شده در بیشتر مناطق سطح معابر و جادهها دچار یخزدگی شود.

در حال حاضر بارش ۱۱ سانتیمتری برف را در شهرستان اراک داشته و در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان دلیجان با بیشینه دمای ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر جزء گرمترین شهر استان و اراک با کمینه دمای منفی سه درجه سانتیگراد سردترین شهر بوده است.

مشارکت همگانی برای برف تکانی درختان و فضای سبز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مرکزی با اشاره به بارش برف از شب گذشته در استان مرکزی اظهار داشت: یکی از مهمترین وظیفههای سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداریها رسیدگی و مراقبت از درختان شهر بوده در این راستا برای برف تکانی از درختان شهر نیاز به مشارکت عمومی داریم.

حمید غیاثی افزود: به سبب بارش گسترده و شدید برف در مناطق مختلف استان مرکزی مشارکت همگانی برای برف تکانی درختان و فضای سبز ضرورت بیشتری یافته بنا بر این باید نکات ایمنی نیز رعایت شود.

خبر جدید  ایجاد فضای آموزشی در کوی کوثر اراک از موضوعات ضروری است

وی تصریح کرد: عملیات برفتکانی به وسیله چوب با پوشش پلیاتیلن توسط پرسنل شهرداری انجام شده، اولویت نیز با معابر اصلی، پارکها و سپس معابر فرعی و درختهای پراکنده سطح شهر است.

فعالیت ۱۰۰ نیروی امدادرسان در ۱۸ پایگاه هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی نیز با اشاره به امدادرسانیهای انجام شده در جادههای ارتباطی اظهار داشت: در حدود چهارده مسافر از شب قبل در جادههای ارتباطی اراک-خمین، تفرش- سلفچگان و اراک-ازنا به واسطه گروههای امدادی هلال احمر امدادرسانی شدند همچنین اقلام خوراکی شامل بیسکوییت، کیک و آب معدنی بین مسافران توزیع شد.

۳۵۰۰کیلومتر از راههای استان مرکزی برفروبی شد

محمد محمدی ادامه داد: در راههای استان مرکزی در حدود ۱۰ تیم امداد و نجات مستقر شده تا بتوانند به رانندگان و مسافران کمک ارائه دهند.

خبر جدید  آموزش‌های مهارتی به منظور عبور از فقر مهارتی در استان مرکزی توسعه یابد

وی افزود: بیش از ۱۰۰ نیروی امدادرسان، بیش از ۱۰ پایگاه ثابت و هشت پایگاه سیار جمعیت هلال احمر استان مرکزی آمادگی خدمترسانی به مردم و مسافران را دارند.

فعالیتبیش از ۱۰ اکیپ برق برای کاهش مشکلات برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی نیز با اشاره به بارش برف و مشکلات در خطوط برق استان اظهار داشت: بیش از ۱۰ اکیپ برق برای کاهش مشکلات به وجودآمده از بارش برف از دیشب مشغول به فعالیت بوده علاوه بر این در حدود ده خودرو مجهز سپاه روحالله استان مرکزی نیز برای عملیات شرکت توزیع برق استان مرکزی به کار گرفته شده است.

محمد الهداد ادامه داد: اکیپهای دیگر توزیع برق استان مرکزی تجهیز کامل شده و در بخشهای مختلف استان مرکزی پراکنده و در سدد رفع مشکلات هستند.

وی افزود: به سبب امکان قطع برق از شهروندان تقاضای رعایت ایمنی و استفاده از وسیلههای ایمن و عایق مانند چوبهای بلند برای تکاندن برف از شاخههای درختان میشود، همچنین اکیپهای برق نیز آماده خدمترسانی به مردم هستند.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان مرکزی نیز با اشاره به اقدامات شرکت گاز استان مرکزی اظهار داشت:با توجه به بارش برف تا این لحظه هیچگونه قطعی گاز در استان مرکزی رخ نداده است.

خبر جدید  موکب‌های استان مرکزی ۵۰۰ هزار پرس غذا در مناطق سیل‌زده توزیع کردند

طراوتی از آمادگی تمام اکیپ های این اداره در سطح استان مرکزی خبر داد و افزود: تاکنون قطعی گاز در استان رخ نداده و شهروندان در صورت بهروز قطعی و یا حادثهای میتوانند مراتب را با شماره ۱۹۴ اطلاع دهند.

گزارش از متینه حسینخانی

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد